Харизма Члени Згромадження працюють у найвищому послусі Святому Духові, прагнучи опанувати для Ісуса Христа все справжнє людське. Монахи намагаються продовжити Христа у родинах, в освіті, у засобах масової інформації, у людях інтелектуальної праці - у всьому легітимному прояві життя людини, пам'ятаючи, що її таїнство знаходить справжнє пояснення тільки в таїнстві Воплоченого Слова. Специфічною метою Згромадження є інкультурація Євангелія (євангелізація культури), яке повинно бути основою для культури кожного народу в цілому світі. Ченці Воплоченого Слова намагаються усіма силами сприяти втіленню Євангелія Христового у кожну ділянку культури того народу, до якого кличе Господь Бог і Церква.
Головний настоятель. Адреса
вул. Вербова, 12, с. Крихівці, Івано-Франківська обл. - 76493, тел./ факс (0342) 77-45-94, e-mail: com.ucrania@ive.orgЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.
Формаційні доми
Новіціят свщмч. Григорія Хомишина з благословення єпископа-ординарія Івано-Франківського відкрився в 1998 році. У навечір'я Воздвиження Чесного Хреста перші кандидати східного обряду прийняли монаший постриг, який здійснив єпископ-ординарій Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, у катедральному соборі м. Івано-Франківська. На сьогодні Бог благословляє наші чернечі родини новими покликаннями до богопосвяченого життя.
Дочірні монастирі і доми
Монастир Воплоченого Слова/Новіціят свщмч. Григорія Хомишина (Івано-Франківськ, Івано-Франківська єпархія).
Дім свщмч. Теодора Ромжі (с. Дубове, Мукачівська єпархія).
Чисельність монашої спільноти
У византійському відгалуженні чоловічого згромадження є 18 осіб, а саме: ієромонахи - 9, семінаристи - 6 (на навчанні в Італії), новики - 3.
Чисельність монахів за кордоном
На тепер 7 осіб з України перебувають за кордоном - в Італії - на богословських студіях.
Освітній рівень монахів
З вищою богословською освітою - 7 осіб, серед них: ліцензіят - 3, диплом духовної семінарії - 4 особи. Є 4 студенти богослов'я, 1 монах з вищою та 3 - зі середньою освітою.
Середній вік
Середній вік монахів - 25 років.
Дата заснування і засновник
Згромадження Воплоченого Слова є спільнотою богопосвяченого життя, заснованою в Аргентині 25 березня 1984 року священиком Карлосом Міґелем Буелою та належить до Католицької Церкви. Згромадження складається з трьох гілок - чоловічої, жіночої та Третього чину, куди входять миряни, які, відповідно до харизми, допомагають та співпрацюють зі Згромадженням.
Діяльність
По-особливому "Воплочене Слово" присвячується проголошенню (у всіх його формах) Слова Божого. Цими формами є:
* вивчення Святого Письма, богослов'я, творів святих отців, літургії, катехизму, екуменізму та инше;
* парохіяльні місії, духовні вправи, освіта та християнське формування дітей і молоді, діла милосердя для найпотребуючіших (безпритульні діти, інваліди, хворі, літні люди тощо);
* публікації книжок, трактатів, журналів.., бо через усне та друковане слово продовжується Слово. Ця праця є завданням для священиків, братів та сестер Згромадження, а також для тих мирян, що їм допомагають. Особливо ченці зосереджуються на найпотребуючіших милосердя та допомоги, бо переконані, що лише Христова любов спасе світ. Члени цієї спільноти пристосовуються до культури кожного народу на будь-якому континенті, втілюючи в неї євангельські засади та Божі заповіді. Наслідуючи свого засновника о. Буелла, монах Згромадження Воплоченого Слова є, як свого часу сказав св. Іриней Ліонський, "проповідником істини і апостолом свободи", що працює для зростання покликань до посвяченого життя та їх святости.
Монахи організовують катехизацію для дітей, зустрічі для мирян та молоді при парохії Різдва Христового в м. Івано-Франківську, літні табори (дитячі та молодіжні), духовні вправи, програму для єпархіяльного радіо "Дзвони", яке поширює своє мовлення по Івано-Франківській області. Допомагають при Єпархіальній Семінарії як сповідники та духівники.
Історія
Згромадження започатковане 1981 року, коли отець Карлос Міґель Буела, священик парохії Богородиці - Діви Вервиці в Буенос-Айресі (Аргентина), збагнув необхідність заснувати згромадження, яке мало би служити Богові та потребам Церкви. Однак офіційно Згромадження засноване 25 березня 1984 року, в день проголошення Іваном Павлом ІІ енцикліки "Богопосвячене життя". З деякими священиками та юнаками, які мали покликання до священичого стану, о.Міґель проводив зустрічі у парохії. Це був початок втілення його Богом благословенних ідей. На цих зустрічах він ділився своїми думками та намірами, обговорюючи всі питання щодо створення нового згромадження, місце для якого знайшлося в єпархії Сан Рафаель, в області Мендоза (Аргентина). Своїми намірами о. Буела поділився з владикою Левом Круком, який прийняв цю пропозицію та благословив початок нової спільноти богопосвяченого життя.
Нову чернечу спільноту через наближення 2000-ліття Воплочення Божого Сина Господа Нашого Ісуса Христа, а також через воплочення християнської науки, яку проповідують члени згромадження у культурах різних народів, названо "Воплочене Слово". Це відбулося 19 березня 1988 року, коли отець Міґель Буела заснував жіноче Згромадження сестер служебниць Господа і Діви з Матара, які зараз по цілому світі співпрацюють в апостольстві.
Чоловічі контемплятивні монастирі Згромадження діють від 1990 року, а жіночі - від 1991 року. В липні 1994 року на Україну, а саме до Львова, прибули перші священики Згромадження Воплоченого Слова. На прохання єпископа Андрія Сапеляка, СДБ, місіонери приїхали з Аргентини, де перед тим працювали в українській парохії отців салезіян. Священики вивчали українську мову, допомагаючи при салезіянській парохії Покрову Пресвятої Богородиці. Вже наступного 1995 року, на запрошення владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ, священики переїхали до Івано-Франківська для викладання в Теологічно-катехитичному духовному інституті (тепер - Духовна академія). Відтоді монахи почали засновувати монастирський осідок на теренах Івано-Франківської єпархії. У вересні 1998 р. відкрито новіціятський дім. У навечір'я Воздвиження Чесного Хреста перші кандидати східного обряду прийняли монаший постриг, який здійснив єпископ-ординарій Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ, у Катедральному соборі Івано-Франківська, а вже наступного дня розпочався новіціят у смт. Богородчани. Восени 1999 року ченці переїхали до Івано-Франківська, де живуть і працюють до сьогодні. У березні 2004 р. засновано нову чернечу спільноту в смт. Дубове, Закарпатської области. На сьогодні Згромадження провадить душпастирську працю в трьох парохіях.
http://monks.ugcc.org.ua/index.p....emid=40