Як захиститись від комарів за допомогою натуральних засобів
21.06.2015, 13:56
Як захиститись від комарів за допомогою натуральних засобів
Хто може зіпсувати насолоду літом? Звісно, комарі! Увечері від них уже нема спасу! Між тим розрекламовані репеленти аж ніяк не захищають. А от народні методи діють більш ефективно.
Докладно про це газета "Експрес" розпитувала Володимира Шувалiкова, кандидата бiологiчних наук, наукового спiвробiтника Iнституту зоологiї iм. I.I. Шмальгаузена НАН України, та Віру Фармагу, завiдувача спецiалiзованої аптеки трав.
-- Кажуть, цього літа буде багато комарів. А чому?
В. Шуваліков: -- Увесь травень був вологим, та й зараз періоди спеки чергуються з грозами. А пiдвищена вологiсть є найсприятливiшою умовою для розмноження комарів. Піки чисельності комарів зазвичай припадають на початок та кінець літа, тож ці комахи вже почали нас "діставати".
Треба знати, що активнiсть комарів зростає перед грозою, коли пiдвищується вологiсть повiтря, а також у сутінках. А от удень у сухому повiтрi вони стають кволими, тож маємо перепочинок. Як і у
вітряну погоду.
-- Як захиститися від цих набридливих комах? На мазі, креми та спреї вони вже не реагують...
В. Шуваліков: -- Справді, є тенденцiя звикання комах до синтетичних засобiв. Тож краще вiдлякувати комарiв iншими способами. Скажiмо, вони не люблять запаху гвоздики, тому можна змастити тiло кремом з кількома краплями гвоздичної олiї. Натомiсть знайте, що комарiв приваблює запах поту. Тому обов'язково щодня приймайте душ, а, перебуваючи на природі, частіше пірнайте у воду.
В. Фармага: -- Антикомарину дію мають також олії базиліку, аніса, евкаліпта, кедра, розмарину. Можна зробити саморобний спрей - 5 - 10 крапель будь-якої з цих олій розчиніть у склянці води,
періодично обмащуйте або окроплюйте цим розчином шкіру. Або вiзьмiть кiлька "цвяшкiв" сухої гвоздики, залийте склянкою води та прокип'ятiть 15 хвилин. 10 крапель відвару змiшайте зі столовою ложкою будь-якого одеколону (для дітей - з дитячим кремом) та змастiть вiдкритi дiлянки тiла.
А у приміщенні крапніть якусь з цих олій у розігріту пательню чи у свічку. До речі, помічним у цьому випадку є розчин камфори або валеріани - їх випари відганяють комарів та мух. А на природі можна кинути у вогонь кілька гілочок ялівцю. І якщо обсадити дачну ділянку кущами базиліку, буде менше комарів.
Якщо змочити трохи вати у воді з оліями та покласти на підвіконня, комарі не залітатимуть у кімнату. Комарі також не люблять запаху листя томатiв, тож такі букетики можна розкладати у кімнаті. А ще висадіть у вазонки герань -- комарі її не терплять.
Щоб комахи не залітали до приміщення, встановіть антимоскiтну сiтку, яку змастіть тонким шаром бальзаму "Зiрочка" або гвоздичною олiєю.
-- Найбiльших неприємностей завдає не сам укус, а пухирці після нього - вони сверблять, часом запалюються. Що робити, якщо комарі вже покусали?
В. Фармага:
-- Насамперед не розчухуйте пухирці, інакше може долучитися інфекція. Щоб зменшити свербіж, змастiть мiсця укусу розчином води та питної соди або спиртовим розчином календули. А щоб запобігти набрякам, вiзьмiть порiвну шишки хмелю, траву череди та квiтки ромашки, залийте 0,5 лiтра окропу, настоюйте пiвгодини у теплому мiсцi. У готовому розчинi змочуйте марлю та накладайте на місця укусів.
А ще приготуйте такий розчин: 1 столову ложку спирту (або 2 столовi ложки горiлки), 1 столову ложку оцту, 1 чайну ложку солi розчинiть у склянцi теплої кип'яченої води. Цим розчином змочуйте мiсця укусу (крім тих, що на обличчі) - це запобігає запаленню.