У Франції на сьогодні є близько 2 тисяч малолітніх джихадистів. Діти легко піддаються індоктринації та можуть бути такими само жорстокими, як дорослі, — б’є на сполох французьке щоденне видання «Le Figaro».
«Перед законом це діти. Насправді ж вони готові сіяти терор довкруг. Це бойовики джихаду», — так розпочинає свій коментар заступник головного редактора «Le Figaro» Ів Трер. Після чого вираховує, що таких дітей нині у Франції — 2000, удвічі більше, ніж дев’ять місяців тому, а на воєнних територіях — 400. «Вони французи!» — підкреслює журналіст.
«Чимало з них — неофіти, і не всі походять із фанатизованих сімей», — стверджує коментатор, підкреслюючи, що «серед них щоразу більше дівчат». «Усі вони — діти інтернету», ось посередник їхньої радикалізації, зауважує Ів Трер.
Коментатор висловлює переконання, що «традиційний арсенал судочинства щодо неповнолітніх є вочевидь недостатнім». Він пише, що хоча посилено служби розвідки та моніторинг інтернету, однак «ураган (радикалізації) такий потужний, що наявні пропозиції не надаються або заслабкі для застосування».
Автор статті закликає відійти від «демагогічних реформ, запроваджуваних десятиліттями» і до «повної зміни системи освіти».
Психоаналітик Патрік Амоєль, який у Ніцці допомагає сім’ям фанатизованих дітей та навчає державних працівників, як боротися з радикалізмом, у тому ж числі паризької газети стверджує, що «28% французьких мусульман можна назвати екстремістами». «У деяких сім’ях хіджаб надягають 3‑4‑річним дівчаткам, — таку тенденцію можна спостерігати серед четвертого покоління (мігрантів)» — зауважує він.
На думку цього психоаналітика, діти можуть бути такими само жорстокими, як і дорослі. Він вважає, що «їх індоктринація може бути швидшою, оскільки діти з природи більш екстремістські у своїх виборах».
Посилаючись на свій досвід у Ніцці, Амоєль стверджує, що радикалізовані 14‑річні підлітки «знають тексти, здатні цитувати Коран, навчилися принципів салафізму». Водночас він зазначає, що втішає той факт, що дітей можна легко повернути назад. «Легше надати нового сенсу мислення підліткові, ніж 30‑річному», ‑- оцінює експерт.
http://catholicnews.org.ua