rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » СУСПІЛЬСТВО

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям
15.07.2014, 15:44

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям призначається у відповідності до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003р. №250 «Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям».

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям призначається у відповідності до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003р. №250 «Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям».

У відповідності до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Статтею 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» передбачені умови, за яких державна соціальна допомога не призначається:

1)                     Якщо працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги, крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість; осіб, які доглядають за дітьми до 3-х років та по медичному висновку ЛКК до 6-ти років; осіб, які  доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами, а також особами, які досягли 80-річного віку.

2)                     З’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування не зазначені у декларації про доходи та майно (здача у найм або оренду житлового приміщення (будинку) або його частини,один чи кілька членів сім’ї працюють без оформлення  трудових відносин у встановленому порядку,можливість отримання доходу від утримання худоби,птиці,інших тварин,дохід від народних промислів,використання наявної сільськогосподарської техніки,вантажної машини,мікроавтобуса,тощо), а також хто небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послугу та суму, що перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.

3)                     У власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира, (будинок) за умови,що загальна площа житла перевищує 21кв.метр на одного члена сім’ї та додатково 10.5кв.метра на сім»ю, чи більше одного автомобіля, транспортного (механізму).

4)                     У власності чи володінні сім’ї (крім багатодітних сімей, сімей що мають дитину-інваліда) є земельна ділянка площею понад 0,60га.

За наявності зазначених вище обставин державна соціальна допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень створених  районних комісій у разі,коли:

- у складі сім’ї є інвалід;

- у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітній,а також професійно-технічних,вищих навчальних закладах І-ІУ рівня акредитації,але не довше ніж до досягнення ними 23 років);

- неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного або кількох членів сім’ї.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження державним соціальним інспектором матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулась за призначенням такої допомоги.

Основними причинами відмови у призначенні державної соціальної допомоги є: коли працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать і не вчаться протягом 3-х місяців, що передують даті звернення, мають земельну ділянку площею понад 0,60га; мають у власності більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).

З метою регулярного контролю за правильністю надання соціальної допомоги державним соціальним інспектором здійснюються вибіркові перевірки справ з числа тих видів соціальної допомоги,при визначенні права на які законодавством передбачено здійснення перевірок соціальним інспектором: державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги сім’ям з дітьми,субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,придбання скрапленого газу,твердого та рідкого пічного побутового палива,шляхом подання запитів  та отримання відповідей від органів державної податкової служби,органів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації,органів державної контрольно-ревізійної служби,інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

У разі коли особами, які входять до складу сім’ї, навмисно подано  недостовірні відомості чи приховані відомості,що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення  її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця,в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

При перевірці достовірності інформації одержувачів допомоги про їх доходи та майновий стан управління плідно співпрацює з пенсійним Фондом, районним центром зайнятості, Камінь-Каширським МРЕВ.

Звертаємо увагу громадян, які звертаються за державною соціальною допомогою, на те, що при заповненні декларацій  про доходи та майновий стан заявники зобов’язані вказувати повну та вірну інформацію про доходи та майновий стан своєї сім’ї, а також що в разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги,субсидій та пільг заявники зобов’язані  повідомити органи соціального захисту населення.


http://www.lbsadm.gov.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://www.lbsadm.gov.ua | Теги: порядок, малозабезпеченим, соціальна допомога, сім'я, Надання, малозабезпечена, суспільство, сімям
Переглядів: 1792 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика