rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Авран лікарський
20.06.2014, 20:00

Отруйний! Охороняється.

Ранникові - Scrophulariaceae.

Народні назви: шлункова трава, риб'яча трава.

Використовувані частини: надземна частина рослини.

Аптечне найменування: трава Авраам - Gratiolae herba (раніше: Herba Gratiolae).

Ботанічний опис. На глибині кількох сантиметрів від поверхні землі розташовується майже горизонтально довге тонке кореневище. Від нього виростає вертикальний чотиригранний стебло, який досягає 30-40 см у висоту і несе супротивні сидячі ланцетні листя, що мають мілкопільчатої край. Великі квітки сидять поодинці на довгій квітконіжці в пазухах листя, мають трубковідную форму і жовтувате забарвлення (всередині білу) з поздовжніми смужками. Плід - дрібна двогніздова коробочка. Квітне з червня по серпень. Зустрічається не настільки часто, але по всій Центральній і Східній Європі. Попадається в канавах, по берегах водойм і на вологих луках.

Діючі речовини: ефірна олія, гіркоти, дубильні речовини, сапоніни і, перш за все, глікозиди (один з них - серцевий глікозид грати-токсин - володіє дією, схожим з наперстянкою). Отруйність Хаврану обумовлена не тільки тим, як досі вважали, що він містить серцеві глікозиди, а й тим, що до його складу входить Кукура-бітаціновий глікозид елатеріцід.

Цілюща дія й застосування. Раніше високоценімий, нині Авран майже невідомий ні народною, ні наукової медицини, оскільки від запору, водянки, недуг печінки і жовчовивідних шляхів, від виразок на гомілки є тепер більш ефективні засоби; для впливу на серці ми маємо наперстянки і пурпур, і інші види Digitalis. Проте є одна область застосування, для якої це цілюща рослина дуже підходить: РФ, Вайс рекомендує це рослина для стимуляцій менструацій, так як їх нерегулярність не завжди варто виправляти гормонами. Звичайно, це можливо тільки під наглядом лікаря, оскільки самолікування отруйними рослинами заборонено: воно небезпечно!

Використання в гомеопатії. Гомеопатичне засіб Gratiola вживається при порушеннях діяльності шлунку, кишечника і печінки. Інші застосування (при головному болю, дратівливості, укороченому менструальному циклі, шкірних висипах і ревматизмі) несуттєві. Використовують розведення від D 1 до D 1 2, дають 3-5 (до 10) разів на день по 3-8 крапель.

Побічні дії. Авран отруйний, і тому його не можна застосовувати самостійно. Ознаки отруєння: підвищене слиновиділення, нудота, блювання, коліки, пронос, ураження нирок, судоми, порушення серцевої діяльності, колапс, зупинка дихання.

Заходи першої допомоги. Звернутися до лікаря або в лікарню. Терміново викликати блювоту, прийняти активоване вугілля.


http://setrum.net
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://setrum.net | Теги: Лікарські рослини, авран лікарський
Переглядів: 1170 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика