Діти не народжуються маніпуляторами. Щоб виростити талановитого маніпулятора, батькам іноді доводиться докласти чимало зусиль.
Отже, щоб досягти серйозних успіхів у ділі виховання маніпулятора, скористайтеся цими антипорадами.
- Ваш малюк має бути завжди у центрі уваги. Не дозволяйте йому ані на мить залишитися на самоті, розважайте його. Справи, хатні клопоти, власні бажання, ваша робота, а також інші члени сім’ї почекають. Головне — це дитина!
- Постійно оберігайте, а головне — контролюйте свого малюка. Не давайте йому гратися самому, а то раптом він грається неправильно. Він маленький, беззахисний, і без вас він не впорається.
- Навіть дорослу дитину вдягайте самі, так швидше.
- Миттєво виконуйте всі бажання малого. Діти не повинні ні в чому відчувати нужди.
- Самі будьте прикладом маніпулювання, покажіть майстер-клас маніпуляцій, використовуючи різноманітні методи тиску.
- Якомога частіше кажіть: «Ти повинен», не залишайте без уваги жодної помилки малюка. «Заженіть» маленького хулігана у жорсткі рамки, так легше виховувати.
- Викликайте у малюка почуття провини. Він повинен точно знати, що правильно, а що ні!
- Кажіть: «Хіба можна так поводитися!», «Ти робиш неправильно!», «Як тобі не соромно, ти поганий!». Вам буде легше керувати поведінкою дитини.
- Прекрасний спосіб виростити маніпулятора — шантаж («Не з’їси всієї каші, не будеш грати на комп’ютері»).
- Погрожуйте малюкові, а потім не виконуйте погроз.
- Примушуйте дитину підкоритися вашим вимогам. Для цього всі засоби годяться.
- Будьте непослідовні. Нехай ваш настрій вирішує, що можна, а чого ні.
- Постійно порівнюйте свою дитину з іншими дітьми, нехай знає, на кого рівнятися!
- Маніпулюйте авторитетною думкою інших. Кажіть дитині: «З тобою ніхто ніколи не буде дружити», «І що на це скажуть люди? Всі подумають, що ти боягуз!»
- Очікуйте від дитини найвищих результатів і постійно їй про це кажіть («У нашій родині всі були відмінниками!… А тато в дитинстві це робив легко…») і якомога сильніше засмучуйтеся, якщо у дитини не все виходить.
- А головне, якщо вам щось не подобається, то кажіть, що ви його таким не любите! Заради вашої любові дитина буде такою, як ви хочете.
- Ніколи не вчіть дитину розмовляти з людьми щиро, навпаки — вчіть її приховувати емоції. Нехай інші самі здогадуються, що не так. Адже все й так написано на обличчі.
- Подавайте приклад, самі спілкуйтеся мімікою, косими поглядами, «робіть міни» на обличчі!
Якщо ж вам раптом не сподобалися ці поради, то перевірте, чи у вашій поведінці немає принаймні частини такого підходу до виховання… І якщо ви хочете, щоб у вашій сім’ї все було добре, живіть щиро самі та єднайтеся всією сім’єю на молитві.