Професор Кентського університету Адріан Пабст констатує "крах секулярного капіталізму", що відбувається сьогодні в світі - через 20 років після "падіння атеїстичного комунізму".
"Тепер у нас з'явилася унікальна можливість проголосити новий соціально-економічний устрій, що базується на людських відносинах, сім'ях і спільнотах замість бінарної, секулярної логіки окремої людини і колективу. Разом з іншими релігіями християнство в Європі буде значною інтелектуальною, культурною і суспільною силою в суперечці щодо альтернатив секулярного консенсусу після 1989 року", - пише А.Пабст в статті в газеті "Гардіан", російськомовний переклад якої опублікований на сайті "Інтерфакс-Релігія".
Професор вважає, що в Європі починається "релігійне відродження" - хоча релігійна практика наразі і "знаходиться в занепаді і на Сході, і на Заході", тим не менше, традиційні релігії набувають все більшої популярності.
При цьому А.Пабст підкреслює, що світським громадянам і організаціям "зовсім не слід боятися цього релігійного відродження".
"Релігія в цілому і християнство зокрема дають ключ до нових політичних і соціально-економічних рішень, оскільки Церкви і релігійні організації захищають відносний характер особистості в суспільстві на противагу секулярній змові між індивідуалізмом і колективізмом", - пише професор.
Milites Christi Imperatoris