Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2010 » Жовтень » 18 » Життя Святих » Cв. Казімєрчик стає ближчим сучасникам
13:33
Cв. Казімєрчик стає ближчим сучасникам

Про нового святого католицької Церкви, канонізованого Святішим Отцем Бенедиктом ХVІ у неділю 17 жовтня 2010 року, розповідає наш львівський кореспондент Костянтин Чавага:

Канонізація Станіслава Казімєрчика спонукає нас пригадати епоху XV cтоліття, в якому він жив. У той час Краків переживав свій розквіт, був у центрі Польського королівства. В цьому місті перебували представники різних народів, які спілкувалися між собою. Вчилися, трудилися, творили. Серед них український науковець з Галичини Юрій Котермак, більш відомий як Юрій Дрогобич. Також там жив німецький друкар Фіоль, котрий наприкінці XV ст. надрукував кирилицею книжки церковнослов'янською мовою. Наука, культура і духовність були взаємопов'язані, а всі досягнення тогочасних краківських інтелектуалістів набували поширення в суспільстві.


Св. Казімєрчик прославився як «апостол Євхаристії». Цей культ виніс з родинного дому і пропагував протягом всього свого служіння. Заохочував вірних до адорації Пресвятих Дарів. Був сповідником і знаменитим проповідником. Оскільки в той час до краківського костелу Божого Тіла приходили не тільки поляки, й німці, то свої проводі виголошував теж німецькою мовою. Св. Казімєрчик був також опікуном убогих, піклувався про хворих і знедолених.

Ще за життя його вважали святим, а відразу після відходу до вічності в 1489 році до його гробу у храмі стало навідуватися дуже багато людей, котрі тут молилися і через його посередництво отримували Господні ласки. Лише протягом першого року після смерті св. Казімєрчика було зафіксовано 176 оздоровлень і навернень через його заступництво. Св. Казімєрчика здавна вважають заступником хворих на зір. До костелу Божого Тіла звідусіль, в тому числі з-за кордону, зокрема із України, приїжджають люди і просять про оздоровлення, а також про допомогу у вихованні дітей, розв'язанні сімейних проблем.


Нині у польському Кракові увага звернена до кварталу Казімєж, де знаходиться храм Божого Тіла, в якому поховано останки св. Станіслава Казімєрчика. Там відбуваються подячні Богослужіння за його канонізацію. Після кожної Служби Божої вірні прикладаються до мощів святого. За старанням монашого Чину Латеранських Регулярних Каноніків вийшла друком нова книжка «Станіслав Солтис, названий Казімєрчиком. Його життя і культ». У приміщеннях, які розташовані поряд з монастирем, монахи каноніки вирішили облаштувати середньовічну келію. Матеріали експозиції розповідають про процеси беатифікації та канонізації св. Казімєрчика, про його життя і культ у краківських храмах.


Згодом, на зламі ХІХ-ХХ століть, справу «апостола Євхаристії» св. Казімєрчика продовжив св. Йосип Більчевский, львівський римо-католицький митрополит, котрий відродив культ Пресвятої Євхаристії на галицьких теренах. Канонізація св. Казімєрчика засвідчує, що його духовна спадщина стає доступнішою і ближчою, актуальною для сучасників.

  www.christusimperat.org 



Схожі матеріали:

Категорія: Життя Святих | Переглядів: 1325 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Cвятий Казімєрчик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика