Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2009 » Жовтень » 19 » Папа Бенедикт ХVI » Проповідь Папи Бенедикта XVI в урочистість Воскресіння Господнього. 12.04.2009
17:41
Проповідь Папи Бенедикта XVI в урочистість Воскресіння Господнього. 12.04.2009
«Христос наша Пасха був принесений у жертву!» – словами з першого листа Святого Апостола Павла до Коринтян Святіший Отець розпочав свою проповідь під час великодньої Служби Божої, яку він, 12 квітня о годині 11.15 за київським часом, очолив на площі Святого Петра у Ватикані і яку разом з Папою молилися приблизно 200 тисяч вірних. Українське телебачення 5 каналу, «УТ 1» і «ТБ Галичина» більше двох з половиною годин транслювали цю подію в прямому ефірі у співпраці з Католицьким Медіа-Центром. Пропонуємо вашій увазі текст проповіді Папи.
«Дорогі брати і сестри, «Христос наша Пасха був принесений у жертву!» Цей вислів Святого Павла з послання до Коринтян лунає сьогодні у другому читанні. Цей текст написано лише через 20 років від смерті і воскресіння Ісуса, а водночас – як це характерно численним висловам Св. Павла – він суттєво передає повне розуміння християнської новини. Головний символ історії спасіння – пасхальний агнець – тут ототожнюється з Ісусом, званим нашою Пасхою. Єврейська Пасха, яка у пам’яті відтворювала визволення з єгипетської неволі, передбачала щороку за законом Мойсея обряд жертвоприношення ягняти, одного з кожної родини. У своєму стражданні і смерті Ісус сам стає цим Божим агнцем, «принесеним в жертву» на хресті, щоб знищити гріхи світу. Його вбито саме в ту годину, коли здебільшого в Єрусалимській святині зарізали ягнят. Значення цієї своєї жертви Він особисто передбачив під час Останньої Вечері, стаючи присутнім під видом хліба і вина у обрядовій страві єврейської Пасхи. Таким чином, ми можемо сказати, що Ісус справді виконав традицію стародавньої Пасхи і перетворив її у свою Пасху.
Починаючи з цього нового значення пасхального свята можна зрозуміти також пояснення «опрісноків», про які пише Святий Павло. Апостол посилається на стародавній єврейський звичай, згідно з яким з нагоди Пасхи вдома слід було позбутися кожного найменшого залишку дріжджового тіста. З одного боку, це зберігало пам'ять про подію, яка відбулася з їхніми предками під час втечі з Єгипту: залишаючи з поспіхом ту землю, вони взяли із собою лише опрісноки. Водночас, «опрісноки» були символом очищення: позбутися всього старого, щоб зробити місце для нового. Тепер, як пояснює Св. Павло, також і ця стародавня традиція набирає нового сенсу, започаткована новим «виходом», тобто переходом Ісуса зі смерті до вічного життя.
І, оскільки Христос, як справжній агнець, приніс у жертву себе самого заради нас, ми також, його учні, завдяки Йому та з Його допомогою, можемо і повинні стати «новою закваскою», «опрісноками» очищеними від всякого залишку старої закваски гріха: жодного більше лукавства, жодної злості в наших серцях.
«Святкуймо, отже, … в прісності, щирості та істини». Це порада святого Павла завершує коротке читання, яке ми щойно почули. Воно лунає ще гучніше в контексті року святого Павла. Дорогі брати і сестри, приймімо запрошення святого апостола Павла, відкриймося на Христа, померлого і воскреслого, щоб Він відновив нас, щоб Він знищив у нашому серці отруту гріха і смерті та наповнив його живою лімфою Святого Духа, тобто божественним вічним життям. У пасхальному посланні, ніби відповідаючи на слова Апостола, ми співали: «Знаємо, що Христос воістину Воскрес із мертвих». Так! Саме це і є серцем нашої віри, це – той радісний дзвін перемоги, який усіх нас сьогодні єднає. Якщо ж Ісус Воскрес, отож Він живий, хто вже зможе нас із Ним розлучити? Хто вже зможе позбавити нас Його любові, що перемогла ненависть і подолала смерть?
Нехай Пасхальна благовість поширюється у світі радісним співом Алілуя. Співаємо Алілуя устами, а перед усім – нашим серцем і нашим життям, нашим життям «у прісності», тобто, життям скромним, смиренним і сповненим добрих вчинків. «Вже воскрес Христос, мій Господь і надія, а місцем зустрічі буде Галілея». Воскреслий Господь виходить нам назустріч і супроводжує нас дорогами світу. У Ньому – наша надія, у Ньому – справжній мир всього світу. Амінь».

Переклад: Католицький Медіа-Центр

http://www.alfaomega.org.ua/ua/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=109


Схожі матеріали:

Категорія: Папа Бенедикт ХVI | Переглядів: 2031 | Додав: traducionalist | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика