Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2010 » Березень » 19 » Повчання, настанови » Шлях духовної місії чернецтва
12:27
Шлях духовної місії чернецтва

Контрастом буремному життю, переповненому неспокоєм, глобальними й локальними конфліктами, постає життя, метою якого є наслідувати Христа, служити Йому та ближнім і дотримуватись євангельських обітниць бідності, чистоти й послуху. Таке життя заведено називати чернечим або богопосвяченим. "Богопосвячене життя покликане бути твердою скелею, прикладом вірності, навіть у складностях буденного життя", - каже кардинал Франк Роде, який у Римській Курії обіймає посаду префекта Конгрегації Інститутів Богопосвяченого життя і Товариств Апостольського життя.

Кардинал Франк Роде - перший словенець, який став кардиналом після проголошення незалежності Словенії 1991 р. Народився Франк Роде 1934 р. в Югославії. Пізніше його родина перебралася до Австрії, а згодом до Аргентини. 1952 року вступив до Конгрегації Місій (лазаристів). Освіту здобув у Папському Григоріанському Університеті в Римі, потім у Католицькому інституті в Парижі. Після священицьких свячень 1965 року повертається до Югославії, де працює професором фундаментального богослов'я місіології на теологічному факультеті Люблянського університету. Протягом 1978-93 рр. працює у ватиканському секретаріаті у справах невіруючих. Саме цей його досвід допоміг здійснити вагомі зрушення у діалозі з європейськими марксистами.

1993 р. Йоан Павло II об'єднує Папську Раду з питань культури і Папську Раду з питань невіруючих і призначає Франка Роде на посаду секретаря нової Папської Ради з питань культури. 1997 року монсеньйор Роде стає архієпископом Любляни, а від 1 лютого 2004 р. призначений префектом Конгрегації Інститутів Богопосвяченого життя і Товариств Апостольського життя.

Кардиналом Ф.Роде став уже за Папи Бенедикта XVI, який здійснив це призначення на своїй першій консисторії 24 березня 2006 р., надавши кардиналові титул кардинала-диякона Сан-Франческо Саверіо делла Гарбателла.

Очолювана кардиналом Роде Конгрегація Інститутів Богопосвяченого життя і Товариств Апостольського життя бере свої початки ще від часів Папи Сікста V (1586), але своєю сучасною структурою конгрегація завдячує Слузі Божому Йоану Павлу II, який 1988 р. здійснив реформу Римської Курії конституцією "Добрий Пастир" (лат. Pastor Bonus).

Перед усією конгрегацією, а також перед її префектом постають виклики сучасності. Сам кардинал так каже про них: "Сьогодні багато говорять про духовність, але при цьому часто мають на увазі мистецтво самореалізації або сукупність способів психологічного аналізу; однак усе це має дуже далекий стосунок до духовного життя... А богопосвячене життя покликане бути твердою скелею, прикладом вірності, навіть у складнощах буденного життя".

За останніми статистичними даними, на сьогодні у світі число богопосвячених осіб становить близько 950 тис., у т.ч. близько 200 тис. чоловіків і приблизно 750 тис. жінок. Що ж до ролі монастирів у Церкві, то Франк Роде вважає, що чернечі монастирі - це місця, де вдосконалюються у "духовному мистецтві", де ченці й черниці зміцнюють сили, щоб бути готовими виконувати свою місію. Серед прихованих форм внутрішньої секуляризації, що проникають до монаших конгрегацій, кардинал Роде називає проблему розуміння місії не як способу Євангелізації, а як засобу розвитку. Йдеться про те, що ордени поступово втрачають своє релігійне значення, надаючи дедалі більше уваги соціальній роботі, водночас нехтуючи служінням церковним. Кардинал визнає: попри те, що чернече життя зараз переживає "момент великих труднощів, при цьому радше не духовного занепаду, а нестатків та слабкості" на тлі "сумного зменшення спільнот", саме чернечі спільноти зберігають велику відповідальність, і саме у них Церква "свідчить кожній людині про чисту й могутню присутність Бога, Який є Любов".

Для тих, хто зробив цей відповідальний вибір на користь богопосвяченого життя із беззастережним покладанням на Бога, знову, як і за минулих часів, щоденною метою стає дотримання трьох євангельських чеснот - бідності, чистоти й послуху. Як зауважив Папа Бенедикт XVI, зразком цього може бути апостольське служіння св.Павла. "Бідність забезпечила Павлові повну безкорисливість у проповідуванні Євангелія та солідарність із тими, хто потребує допомоги. Чистота дозволила йому служити з більшою відданістю та свободою, а послух проявився у щоденних трудах, що випливали з турботи про всі Церкви... Отже, нехай святий Павло допоможе вам виконувати ваше апостольське служіння у Церкві та з Церквою, в дусі безумовної єдності", - такими словами Бенедикт XVI заохотив богопосвячених осіб під час цьогорічної зустрічі з нагоди Дня богопосвяченого життя.

Тетяна СКВОРЦОВА
Джерело: Католицький вісник "Kairos"

www.christusimperat.org

Схожі матеріали:

Категорія: Повчання, настанови | Переглядів: 1463 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: чернецтво | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика