Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2010 » Березень » 13 » Суспільні проблеми » У Чернігові церкви проти встановлення пам'ятника язичницькому символу
11:39
У Чернігові церкви проти встановлення пам'ятника язичницькому символу

У Чернігові релігійні громади виступили проти встановлення пам`ятника міфічному звіру симарглу як символу міста, що запропонувало громадське об`єднання "Громадська думка".


Як передає кореспондент УНІАН, першою занепокоєння щодо рішення громадської організації встановити на території Валу пам`ятник симарглу висловила Чернігівська єпархія Української православної церкви. Зокрема, архієпископ Чернігівський і Ніжинський АВМРОСІЙ звернувся до депутатів міської ради з проханням "не оскверняти православне місто язичницькими ідолами".


У зверненні владики, текстом якого володіє УНІАН, зазначається, що "симаргл – язичницький символ жертвоприношення, а жертвоприношення – це поклоніння ідолам". За іншими даними, наведеними у тексті документу, симаргл у слов`янській міфології – це звір, собака-птах, що охороняє царство мертвих.


"Говорячи про симаргла як про покровителя та захисника нашого міста, ми зрікаємося таких всесвітньо шанованих святих, наших покровителів, як Антоній Печерський, князь Михаїл та боярин Федір, святитель Феодосій, преподобний Лаврентій, новопрославлений святитель Філарет та багато інших", - сказано у зверненні АМВРОСІЯ. Він переконаний, що Чернігів – православне місто, а тому не потребує захисту язичницьких ідолів.


Як повідомляє інтернет-видання "Чернігівський монітор", прес-секретар УПЦ Київського патріархату Олександр ШМУРИГІН вважає недоцільним встановлення такого памятника у місті. "Ми погоджуємось зі зверненням владики АМВРОСІЯ до депутатів міської ради з проханням не підтримувати бажання об’єднання "Громадська думка" встановити пам’ятник симарглу", - зазначив він. Цю позицію розділяє і настоятель Римо-католицької Церкви отець Яцик. "Наша громада зібрала підписи проти встановлення язичницького пам’ятника. Ми зустрічалися з представниками Української православної церкви, і ми єдині в думці, що не можна допускати того, аби в місті з’явився симаргл", - заявив він.


Питання про встановлення пам`ятника було включене до порядку денного сесії міськради, але через його суперечливість депутати зняли з розгляду.


У "Громадській думці", яка минулого року оголосила конкурс на кращу ідею щодо встановлення сучасного символу Чернігова, вважають, що питання має і політичний підтекст. Наразі скульптурна композиція готова на 50%. "Хоча якщо виявиться, що жителям міста не сподобається цей казковий персонаж, або вони вважатимуть, що Чернігівському звіру у місті немає місця, то ми підкоримося їхній волі", - обіцяє лідер об`єднання Анна РОМАНОВА.


У конкурсі громадського об`єднання "Зроби Чернігів кращим містом у світі" взяли участь 135 проектів. За рішенням журі, перемогу здобула пропозиція встановити як сучасний символ міста над Десною пам`ятник симарглу, зображення якого зустрічається на капітелях Борисоглібського собору у Чернігові.


Точне трактування образу симаргла науковцям до цього часу невідоме. Існує кілька версій, у тому числі, що це божество, яке охороняло коріння і насіння, за іншою – божество вогню.

 


постiйна адреса статтi:
http://religions.unian.net/ukr/detail/3937

Схожі матеріали:

Категорія: Суспільні проблеми | Переглядів: 1500 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика