"Здесь вам не тут (рос.)" - блискуча аргументація радянського прапорщика, гідна образу думки Обами, який разом зі своїм оточенням, в урочистій обстановці підписав законопроект, що осуджує так звані "злочини з мотивів ненависті".
У самому формулюванні цього закону вже закладена деяка тавтологія - "злочин з мотивів ненависті", а що бувають злочини "з любові"? Ах так, бувають: Отелло задушив Дездемону не з ненависті, а з любові, вірніше з ревнощів. В інших випадках, такі злочини як вбивство, побиття і насильство походять все-таки не з найкращих спонукань, до яких і ревнощі все ж відносяться.
Так для чого ж Обама підписав закон, який нічого не додає до безпеки громадян Америки? На галявині, перед Білим Домом, він, витираючи сльози радості проголошував, що "Після більше ніж десяти років ми нарешті ухвалили закон про "злочини з мотивів ненависті" для того, щоб захистити наших громадян від насильства на підставі того як вони виглядають, кого вони люблять, як вони моляться і ким є".
Милі, добрі, теплі слова. Таке враження, що до цього закону, будь-яка людина могла штовхнути, ударити ножем або застрелити того, хто погано виглядав, не того любив, не так молився і не тим був (судячи з слів Обами) і спокійно заявити в суді "Розумієте, Ваша Честь, ця людина не так виглядала, як я вважаю нормальним, ось я її і зарізав, тому що зненавидів з першого погляду". І після цього суддя, з сумним виглядом звертається до присяжних: "Нічого не поробиш, наш рятівник Обама ще не підписав закон про "злочини з мотивів ненависті" і тому доведеться відпустити підслідного". І заливаючись сльозами, зачитує постанову "Не винен".
Кого і від чого рятує Обама? Невже всі перераховані ним групи осіб не користувалися захистом, який гарантований кожному громадянинові (і не лише) законом Сполучених Штатів? Невже коли-небудь в Штатах поліція спочатку з'ясовувала, ким був постраждалий і залежно від результату починався або не починався розшук злочинця? У чому нас хоче переконати Обама? У тому, що до його підпису під законом про "злочини з мотивів ненависті" ми жили в царстві беззаконня, з яким він, лицар Обама, покінчив, вбивши дракона найнятого Бушем для опору всьому ніжно-рожевому і голубому?
Десять років після появи відповідної законотворчості, консервативна частина Конгресу, Сенату і сам Президент Буш перешкоджали цьому закону. Я знайшов офіційний документ адміністрації Буша STATEMENT OF ADMINISTRATION POLICY від 3 травня 2007 року, в ньому було заявлено, що закон про "злочин з мотивів ненависті" непотрібний і конституційно не коректний, а у випадку якщо цей закон пройде обидві палати і опиниться на столі у Президента Буша, останній скористається правом "вето". Далі в цьому документі говориться, що федеральні і штатні закони вже забезпечують необхідний захист громадянам США, а виділення в законі певних груп для спеціального захисту, є дискримінацією по відношенню до тих, хто в цих групах не перерахований.
Отож, кому і навіщо потрібен цей непотрібний і суперечливий закон? Чому люта боротьба за його існування велася більше десяти років? Хто кого хоче захистити?
Насправді ні про який захист не йдеться. Цей закон, як і багато інших, що приймаються останнім часом, має подвійне дно, через яке, власне, і йде війна. Всередині валіза порожня і на перший погляд непотрібна і карикатурна, а ось в другому, прихованому від очей простих виборців відділенні, міститься неймовірна, ніколи ще не використовувана в Америці МОЖЛИВІСТЬ. Можливість карати, згідно із законом, за ІНАКОМИСЛЕННЯ.
Всі, навіть найдивовижніші і маргінальні ідеї знаходили своє місце в Америці під захистом Першої Поправки Конституції, що гарантує свободу слова. Будь-який суд, в якому розв'язувалося питання про заборону будь-кому висловлювати свої думки, закінчувався невдачею для сторони, яка намагається змусити замовкнути. Від легалізації комуністичної партії США (що спокійно існує і зараз) до дозволу на друк порнографії - всі позови проти цих явищ розбивалися об Першу Поправку. Люди мають право висловлювати свою думку, і відкрито говорити про свої ідеї.
І ось Обама поставив крапку в цьому питанні. Віднині висловлювати свою (або Біблійну) точку зору буде заборонено законом. Називати гомосексуалізм мерзотою, а зв'язок двох представників однієї статі гріхом буде небезпечно, тому що тих, хто так говоритиме, можуть притягнути до відповідальності згідно із законом про "ненависть".
Адвокати Pacific Justice Institute говорять, що, наразі, після проповіді про гомосексуалізм із залу в наручниках виводити не будуть, але якщо у вашому районі станеться злочин, описаний в законі про "ненависть", то місцевим пасторам, можливо, почнуть задавати питання про те, як і в що вони вірять. Загалом, вітаю! З 1-го січня 2010 року в Сполучених Штатах Америки поза законом стають ваші думки та переконання.
Християнський публіцист Влад Кусакін. Більше матеріалів на kusakin.com.
Milites Christi Imperatoris