rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » СУСПІЛЬСТВО

Як захистити рослини від шкідників і хвороб
19.03.2015, 16:30
Кожен з нас хоче мати гарний урожай і бути задоволеним результатами своєї праці. Забезпечити належний захист рослин та отримати гігієнічно чисту продукцію зі своїх ділянок — основне завдання боротьби зі шкідливими організмами.
Є низка заходів, які допоможуть кожному зменшити пестицидні навантаження на землю, зберігаючи власні кошти та не порушуючи екологічну систему. Це, перш за все, чергування культур. Не можна нехтувати агротехнічними заходами. Наприклад, зяблева оранка допомагає знищити до 50% шкідників, які заселяються на стерні, бур’янах, опалому листі. Застосування біологічного методу допоможе зберегти корисну флору і фауну, які, в свою чергу, відіграють роль захисників рослин.
Звичайно, без хімічних препаратів вирішити повністю проблему із шкідливими організмами не вдається. Для правильного та безпечного використання засобів захисту рослин слід дотримуватися особливих правил. Обприскувати рослини треба тоді, коли шкідники чи хвороби перебувають у найчутливішій стадії, кращий час для виконання такої роботи — вечірні години чи вранці. Не можна обробляти в сонячну, жарку погоду чи перед дощем. Приготовлений розчин слід використати в той самий день. Для запобігання пошкодження квітів, отруєння бджіл та ентомофауни обприскування не варто проводити під час цвітіння. Уникнути втрат врожаю та зайвих витрат коштів допоможе застосування препаратів в оригінальній фірмовій упаковці.
Хоча препарати “генерики” (переважно китайського виробництва) трохи дешевші, але шкоди від них може бути більше, ніж користі. Тим більше, що норма внесення препаратів відомих фірм-виробників набагато менша і результат набагато кращий. І найважливіше правило застосування хімічних засобів захисту рослин — дотримуватися загальних вимог індивідуального захисту, берегти природу від екологічного лиха. 
Щоб зменшити вплив отрутохімікатів на навколишнє природне середовище, необхідно приділити  увагу знезараженню насіння.
Найбільш економічно вигідним та безпечним заходом захисту посівів від хвороб, що передаються насінням та через ґрунт, є протруєння. Воно є обов’язковим прийомом  у технології вирощування, що дає можливість захистити молоді проростки рослини на ранніх етапах органогенезу. До того ж це єдиний спосіб захисту зернових культур від сажкових хвороб, оскільки в період вегетації обробка рослин не дає можливості блокувати розвиток збудника.
Оздоровлення насіння досягається його протруєнням засобами, ефективними проти домінуючої інфекції, яка  визначається фітоекспертизою, що проводиться  спеціалістами фітосанітарної інспекції.
Нині склад патогенного комплексу насіння включає десятки видів грибів і бактерій. Загрозу посівам  ярих зернових у цьому році, насамперед,  становитимуть сажкові хвороби, кореневі гнилі, гельмінтоспоріози, септоріози, збудники яких передаються насінням або через ґрунт.
За агрономічними правилами майже все насіння овочевих культур бажано замочувати перед посівом у воді 30-400С. Це дає змогу прискорити процес пророщення і знищити бактерії, гриби, шкідливі організми.
Наприклад, насіння огірків, яке прогріте при температурі до+ 500С, збільшує кількість жіночих квіток, на яких будуть розвиватися огірки, разом з тим, захистить від вірусних хвороб. Насіння моркви, червоних буряків також намочують у інсектицидах від морквяної мухи, попелиці, блішок.
Для захисту овочевих культур, які вирощуються розсадним способом, надійним методом є замочування розсади у розчині інсектициду Актара: 1,4 г розвести у 1 л води для 200-250 штук рослин на 1,5-2 год. за 12 годин до висаджування. Робочим розчином, що залишився, довівши до 10 л, підливають посаджену розсаду для знищення ґрунтових шкідників, капустянки, попелиць, блішок. 
Для того, щоб отримати високий урожай картоплі, необхідно затратити чимало зусиль, часу, коштів. Несприятливі погодні умови деколи не дозволяють вчасно провести захисні заходи від шкідливих організмів. Через це не отримуємо бажаних результатів і задоволення від роботи.
Завдяки широкому асортименту пестицидів, а особливо тих, які дозволяють проводити обробку насіння картоплі, можна підвищити її урожайність. Протруєння бульб картоплі препаратами, що мають лікувальну дію від хвороб чи захищають від ґрунтових шкідників (дротяників, личинок хрущів і ін.) та колорадського жука, дозволить захистити бульби на кожному етапі розвитку шкідливих організмів, а також зменшити норми витрати препаратів.
Засоби масової інформації рекомендують такі препарати для протруєння бульб картоплі, як, наприклад,  Престиж, Шедевр та інші. Вони мають дві діючі речовини, тому при вирощуванні ранньої картоплі їх використовувати заборонено, адже за короткий період росту одна із діючих речовин не встигає розкластися і залишається у картоплі.
При використанні будь-якого з пестицидів необхідно дотримуватися заходів безпеки. Протруєне насіння не можна використовувати як корм для тварин. Під час сівби необхідно повністю закривати його ґрунтом, щоб уникнути поїдання птахами.
Крім хімічних препаратів для протруювання насіння різних культур, є біологічні, які згідно з  “Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”, продаються у роздріб населенню. 
Ці препарати розроблені на основі активних бактерій, екстрактів грибів. До позитивних якостей біологічних препаратів належить майже повна нешкідливість їх для людей, тварин, що призводить до збереження корисної фауни. Недоліком є те, що застосовувати їх доцільно на невеликих площах.
Для досягнення максимального ефекту протруйника діюча речовина повинна бути рівномірно нанесена на насінину, бульбину. Тому крім ефективного препарату потрібно забезпечити належну технологію обробки. Насіннєвий матеріал перед протруєнням має бути відкаліброваним, очищеним від домішок.
Всі роботи з протруєння насіння виконують з дотриманням вимог техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами.

Оксана Ковальчук

http://visti-kalush.com.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://visti-kalush.com.ua | Теги: хвороби, захистити, позбутися, тварин, лікування, Рослин, шкідники, суспільство
Переглядів: 1283 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика