rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Дитячі хвороби
29.11.2014, 17:37

Вітряна віспа — інфекційне захворювання, що викликається дуже заразливим вірусом, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, а також через прямі контакти з виділеннями дихальної системи або рідиною, що міститься в шкірних висипаннях заражених людей. Вітряна віспа передається і непрямим шляхом — через заражений одяг, посуд і так далі. Ті, що перехворіли вітряною віспою набувають стійкого імунітету до хвороби.

Симптоми вітряної віспи: інфекція вітряної віспи зазвичай починається з легкого жару і нездужання. Через добу з'являється висип. Спочатку це маленькі червоні плямочки на тілі, руках, ногах і обличчі. Відрізнити висип вітряної віспи від інших шкірних висипань можна за допомогою таблиці. Незабаром плямочки набухають і наповнюються рідиною, утворюючи бульбашки. Висип викликає сильне свербіння. Рідина в бульбашках дуже заразлива, оскільки містить живі віруси. Може бути декілька хвиль висипання, але врешті-решт бульбашки підсихають і покриваються кіркою. Нарешті на 7—10-й день всі бульбашки покриваються кіркою, температура падає і хворий перестає бути заразливим.

Способи лікування.

  • Залити 1—2 столових ложки трави петрушки 0,5 л кип’ятку, настояти, процідити. Давати дитині по 1 чайній ложці 3 рази на день.
  • Залити 1 чайну ложку подрібненого коріння петрушки 1 склянкою кип’ятку, настояти, процідити. Давати дитині по 1 чайній ложці 3 рази на день.

Неспокійний сон дитини говорить про те, що у маляти щось не в порядку, щось болить. Тому треба постаратися з'ясувати причину поганого сну і насамперед спробувати усунути її. На додаток до цього можна скористатися народними засобами.

Способи лікування.

  • Залити 1 чайну ложку соку кропу і 1 чайну ложку меду 1 склянкою молока. Зберігати в холодильнику не більше доби, при кімнатній температурі не більш за півгодини. Давати дітям по 1 чайній ложці після їди в підігрітому вигляді.
  • Покласти біля узголів'я дитини корінь валеріани, загорнутий в марлеву тканину.
  • Залити 1 десертну ложку квіток ромашки аптечної 1 склянкою кип’ятку і настоювати 1 ніч. Процідити і давати дитині по 1 чайній ложці 5—6 разів на день.
  • Залити 1 столову ложку свіжої подрібненої зелені кропу або насіння кропу 2 склянками води. Настояти, процідити, давати дитині по 1 чайній ложці на ніч.

Ексудативний діатез — підвищена чутливість шкіри і слизових оболонок до зовнішніх подразників. Ознаки ексудативного діатезу виявляються зазвичай вже в перші місяці життя дитини. Харчовими алергенами найчастіше є молоко, яйця, сир, шоколад, какао, полуниця, горіхи, апельсини.

Симптоми ексудативного діатезу: починається діатез у вигляді почервоніння на щоках, шкіра стає шорсткою і злущується. Надалі на цьому місці можуть з'явитися мокнуча екзема і свербіння. При діатезі, який в народі чистіше називають «почесухою», у дитини з'являються вузлики червоного кольору, що зудять, розташовані на згинах кінцівок. На слизових оболонках дітей, страждаючих ексудативним діатезом, часто спостерігаються запалення.

Способи лікування.

  • Залити 2 столових ложки трави низки 0,5 л кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 12 годин, процідити. Настій пити по 0,5 склянки 3 рази на день і застосовувати для ванн.
  • Взяти по 5 г кореневищ дивосила, трави тирличу і трави деревію, залити 0,5 л води, суміш кип'ятити 10 хвилин, настоювати 30 хвилин. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день протягом 1—2 місяців в теплому вигляді перед їдою.
  • Змішати 1 частину ялицевої олії і 3 частини дитячого крему або оливкової олії з додаванням вітаміну С.
  • Можна приготувати мазь з 3 частин ялицевої олії, 3 частин сірчаної мазі і 4 частин дитячого крему. Змащувати уражені ділянки шкіри.
  • Залити 1 столову ложку сухих подрібнених кореневищ пирію повзучого 0,5 л кип’ятку. Кип'ятити 15 хвилин, настоювати, обгорнувши, 2 години, процідити. Приймати по 0,5 склянки 3— 4 рази на день до їди.
  • Залити 1 чайну ложку подрібненого коріння кульбаби 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 1—2 години, процідити. Приймати по 0,25 склянки 3—4 рази на день за 30 хвилин до їди. Покращує обмін речовин у дитини.

Лікувальні ванни.

  • При діатезі дуже ефективні ванни з трав. Вони надають загальнозміцнюючу, заспокійливу і дезинфікуючу дію. Температура води для лікувальної ванни має бути 36—38°С, тривалість 15—20 хвилин.
  • Взяти для повної ванни 1 кг дубової кори, для половинної — 500 г, для ніжної — 250 г. Кору висушити, подрібнити, витримати декілька годин в 1 л холодної води, прокип'ятити протягом 30 хвилин на повільному вогні, процідити і вилити у воду у ванні.
  • Взяти для повної ванни 250 г кореня і зелені лепехи, для половинної — 125 г. Коріння і зелень залити 1 л холодної води і прокип'ятити протягом 30 хвилин, після чого відвар вилити у ванну.
  • Взяти свіже або висушене листя волоського горіха, залити холодною водою і прокип'ятити протягом 45 хвилин під кришкою, процідити і вилити у воду у ванні. Для повної ванни буде потрібно 1 кг листя, для половинної 500 г, а для сидячої або ніжної по 250 г.
  • Взяти 500 г висушених суцвіть ромашки для повної панни, 250 г — для половинної ванни, 150 г — для сидячої ванни, 100 г — для ніжної, залити суцвіття 1 л холодної води і кип'ятити в добре закритому посуді 10 хвилин, процідити, вилити у воду у ванні.
  • Взяти 150 г трави низки, залити 1 л кип’ятку, прокип'ятити протягом 10 хвилин, процідити і вилити у ванну з теплою водою. Купати дитини 1 раз на день, при важких випадках можна купати 2 рази на день.
  • Заварити 50 г трави материнки 1 л кип’ятку, процідити і з'єднати з 10 л води. Застосовувати для ванн або обмивань дитини.
  • Купати дітей в крохмальних ваннах: 0,5—1 кг крохмалю заздалегідь розчинити в холодній воді і влити в приготовану ванну.
  • Ванни з температурою 37—39°С по 15— 20 хвилин можна приймати через день протягом 1 місяця.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що викликається дифтерійною паличкою. Вона поширюється за допомогою прямих і непрямих контактів із зараженою людиною. Дифтерійні палички виділяють токсичні речовини, що вражають тканини тіла, особливо нервової системи і серця. Тривала дія цих речовин може викликати смерть. Раніше дифтерія була одним з найчастіших смертельних дитячих захворювань, але завдяки імунізації вона стала досить рідкісним захворюванням.

Симптоми дифтерії: на задній стінці горла утворюються плівки. Ці плівки врешті-решт злипаються і повністю закривають дихальний прохід. Є і інші симптоми: виразки в горлі, залози на шиї що спухнули, жар і лихоманка, головний біль і нудота.

Способи лікування.

  • Змащувати дифтерійні нальоти свіжо вичавленим соком журавлини.
  • Взяти 1 склянку журавлинного, лимонного або брусничного соку, підігріти і випити маленькими ковтками. Теплим соком полоскати горло: по 1 склянці через кожних 30 хвилин.
  • У вичавки вилити 1 чарку спирту, накласти компрес на горло.
  • Змащувати настоянкою кореня родіоли рожевої (продається в аптеці) уражені місця в горлі 2—3 рази на день.
  • Змащувати настоянкою з листків евкаліпта (продається в аптеці) уражені місця 2—3 рази на день.

Грижа — випинання внутрішніх органів з порожнини, в якій вони розташовані, через дефекти в стінці цієї порожнини (докладніше за див. Грижа). У немовлят грижа з'являється із-за внутріутробних пороків розвитку (незаростання пупкового кільця). Вона може бути викликана також погано перев'язаною пуповиною або скупченням газів. Інколи грижа з'являється при крику дитини і легко вправляється в стані спокою.

Симптоми грижі: припухлість в області пупкового кільця.

Способи лікування.

  • Накласти на грижу дитини лейкопластир, поверх якого обмотати місце бинтом. Повторювати процедуру 10— 15 днів підряд.
  • Покласти на пупок стару мідну монету («п'ятачок») і закріпити її лейкопластирем. Під час купання дитини монету знімати, пупок обробляти слабким розчином йоду у воді.
  • Покласти на пупок марлю, змочену соком кислої капусти, а зверху прикрити її скибочкою свіжої картоплі діаметром приблизно 2 сантиметри. При регулярному використанні хвороба може пройти через 1 місяць.

Кашлюк — гостре інфекційне захворювання — викликається надзвичайно заразливою бактерією. Хвороба поширюється повітряно-краплинним шляхом на відстані 2—3 м. Хворіють діти частіше у віці від декількох місяців до 5—8 років. Ті, що перенесли кашлюк набувають стійкого імунітету; імунітет можна отримати і завдяки вакцинації. Вакцину кашлюку часто вводять разом з вакцинами дифтерії і стовбняку дітям до 7 років. Для дітей старше 7 років вакцину кашлюку в комбіновану вакцину не додають, оскільки хвороба в цьому віці вже не настільки небезпечна.

Загрозливим життю ускладненням кашлюку є пневмонія. Крім того, під час кашлю напруга тіла настільки сильна, що це може викликати грижі, випадання прямої кишки і крововилив в мозок. Протягом декількох подальших років у дитини, що перенесла кашлюк, з'являється схильність до інших захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем.

Симптоми кашлюка: на перших порах кашлюк виглядає як грип або респіраторна інфекція: червоність в горлі, кашель, чхання, очі, що сльозяться, легкий жар. Через декілька тижнів, кашель стає все більш болісним, напади починаються раптово і повторюються по 40 і більше разів протягом доби. Вони часто супроводяться блювотою. На останній стадії захворювання жар і інші симптоми минають, але кашель залишається. Важкі напади продовжуються, особливо ночами. Дитя кашляє по 8—10 разів, жодного разу не передихнувши, потім він нарешті зітхає, проводячи характерний судорожний і галасливий звук. Ця стадія може продовжуватися тижні, але врешті-решт напади кашлю слабіють.

Способи лікування.

  • Взяти 1 столову ложку з верхом цукрового піску, покласти на сковороду і поставити на повільний вогонь. Коли цукор придбає коричневий колір, зняти сковороду і влити в пісок 0,5 склянки крутого кип’ятку. Вливати обережно, оскільки утворюються бризки. Склад ретельно розмішати. Давати дітям по 1 чайній ложці 4—5 раз на день і на ніч перед сном.
  • Сік часнику, змішаний в співвідношенні 1:1 зі свинячим нутряним топленим жиром, втирати 1—2 рази на день протягом 10—15 хвилин в шкіру шиї і грудної клітки при кашлюку.
  • При лікуванні кашлюку у дітей 5 зубчиків часнику дрібно нарізати або стовкти, прокип'ятити в 1 склянці цілісного молока до м'якоті часнику і давати пити по декілька разів на день.
  • Головку часнику розтерти в кашку і змішати з 100 г вершкового масла або жиру і цю суміш втирати в підошви ніг 1 раз на день на ніч — при кашлюку і болісному нічному кашлі. Використовують цю мазь також при лікуванні мозолів, пухлин м'яких тканин, хвороб шкіри, корости, екземи і так далі.
  • При дуже сильному, затяжному кашлі корисно накладати на груди, боки і спину тканину, що намазала злегка підігрітою часниково-медовою сумішшю, приготованою в співвідношенні 1:1. Зверху тканину покрити компресним папером і ретельно утеплювати шерстяною хустиною, перев'язати. Компрес робити на ніч протягом 4—5 днів. Дуже ефективний цілющий засіб. Слід остерігатися протягів і охолоджування.
  • Якщо кашель мучить головним чином вранці, то слід головку часнику подрібнити, змішати з 0,5 л патоки, зварити на слабкому вогні і помалу їсти цю суміш вранці перед сніданком, на голодний шлунок, відразу після пробудження. Це засіб дуже добре заспокоює кашель.
  • Часто сильний кашель і навіть кашлюк у дітей виліковують одним натиранням на ніч підошов ніг хворого розтертим в кашку часником, після чого на ноги слід надіти спочатку прості бавовняні шкарпетки, а потім шерстяні шкарпетки — одну-дві пари. Після втирання часнику не можна ходити, слід лежати в ліжку.
  • Білу частину цибулі-порею зварити, подрібнити в кашку, змішати з рівною кількістю меду, давати дитині при лікуванні кашлюку по 0,5—1 чайній ложці кожної години.
  • Залити 1 столову ложку коріння і кореневищ дивосила високого 2 склянками води і кип'ятити 15 хвилин на слабкому вогні. Приймати по 2 столових ложки через кожну годину протягом всього дня. Увага! При захворюванні нирок не приймати.
  • Залити 1 столову ложку ягід чорної смородини 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши, 1—2 години, процідити. Приймати по 0,5 склянки 3—4 рази на день.
  • Корисний при кашлюку і сік зі свіжих ягід чорної смородини.
  • Залити 2 чайних ложки трави тим’яну звичайного 0,5 склянки кип’ятку, випарувати до половини об'єму, додати 1—2 чайних ложки меду на 1 склянку екстракту. Дитині давати по 1 чайній ложці 3 рази на день.
  • Залити 1 столову ложку сухої трави чебрецю 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 1 годину, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3—4 рази на день.
  • Залити 1 чайну ложку коріння первоцвіту весняного 1 склянкою води. Кип'ятити 10 хвилин. Настоювати, обгорнувши, 30 хвилин, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 4— 5 разів на день.
  • Залити 2 г трави фіалки запашної 1 склянкою кип’ятку. Поставити на вогонь на 10 хвилин. Давати дитині по 1 столовій ложці через 2 години протягом всього дня. Макухою трави обкласти верхню частину грудей дитини і забинтувати її так, щоб вийшов зігріваючий компрес.
  • Змішати 50 г часнику і 20 г сухої подрібненої трави чебрецю, залити 0,5 л води, варити в закритому посуді на слабкому вогні, поки рідина не упариться наполовину, процідити, додати 200 г меду, заздалегідь звареного на киплячій водяній бані, і 200 г цукру. Все добре перемішати. Цей приємний сироп давати дитині при кашлюку по 1 чайній ложці після їди.
  • Взяти в рівних частинах бруньки сосни, листки подорожника великого, листки мати-й-мачухи. 4 чайних ложки збору залити 1 склянкою холодної води. Настоювати 2 години. Кип'ятити 5 хвилин, процідити. Приймати по 0,3 склянки 3 рази на день.
  • Взяти в рівних частинах за вагою корінь алтея і траву тим’яну звичайного. 2 столових ложки суміші залити 0,5 л води кип'ятити 5 хвилин, після охолодження процідити. Приймати по 0,25—0,5 склянки 3 рази на день.
  • Взяти в рівних частинах плоди анісу, плоди фенхеля, сім'я льону, траву тим’яну. 4 чайних ложки суміші настоювати в 1 склянці холодної води протягом 2 годин, кип'ятити 5—6 годин на слабкому вогні, охолодити і процідити. Пити по 0,25 склянки 4 рази на день.

Кір — гостра інфекційна хвороба, що викликається вірусом. Вірус надзвичайно заразливий і поширюється шляхом прямих і непрямих контактів. При корі дуже важливо захистити дитину від зараження якою-небудь іншою хворобою, оскільки імунітет у нього ослаблений і процес зараження може бути дуже швидким. Ускладненнями кору є пневмонія, яка стає причиною великого числа пов'язаних з кором смертей, і енцефаліт (запалення і пухлина мозку), який може привести до необоротного пошкодження мозку і до смерті. Ті, що перенесли кір набувають стійкого імунітету; проте імунітет можна отримати і шляхом вакцинації.

Симптоми кору: ранні симптоми кору нагадують симптоми звичайного грипу — жар, м'язовий біль, кашель, нежить і чутливість очей до світла. На 3-4 -й день з'являється червона висипка — спочатку на голові і на обличчі, а потім, протягом наступних 3 днів, вона поширюється по всьому тілу. Після цього жар спадає і висип стає коричневим. У місцях концентрації висипу спостерігається лущення шкіри.

Способи лікування.

  • Залити 1 чайну ложку свіжого або сухого подрібненого коріння петрушки 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 6— 8 годин, процідити. Приймати по 1 чайній ложці 3—4 рази на день за 30 хвилин до їди.
  • Залити 2 столових ложки плодів малини 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 1 годину. Пити як чай кілька разів на день.
  • Залити 2 столових ложки квіток липи 2 склянками гарячої води, кип'ятити 10 хвилин. Пити на ніч по 1—2 склянки. Є потогінним, заспокійливим і болезаспокійливим засобом.

Молочниця, або дріжджовий стоматит — грибкове захворювання слизової оболонки порожнини рота, найчастіше вона вражає грудних дітей.

Симптоми молочниці: спочатку виникають почервоніння і сухість, потім з'являється декілька білих плямочок, потім вони зливаються в суцільний наліт. Весь рот покривається білим, подібним до сиру нальотом, який не можна, зіскоблювати.

Способи лікування.

  • Для грудних дітей джерело корисних поживних речовин, профілактичний і лікувальний засіб проти молочниці — морквяний сік. Немовля починати поїти морквяним соком з 4-го тижня життя по 1—2 краплі 1 раз на день або через день за 10—15 хвилин до годування грудьми, поступово збільшуючи кількість соку до 2 чайних ложок до 4-го місяця. До першого року життя дитя може отримувати через день не більше 5 чайних ложок морквяного соку.
  • Віджати сік моркви, підсолодити медом, змащувати рот дитині.
  • Протирати уражені місця тампоном, змоченим в розчині соди або цукру.
  • Залити 1 столову ложку квіток календули 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 1 годину, процідити. Змащувати рот дитині 2—3 рази на день.
  • Сік калини зварити з медом. Відваром змащувати рот дитині. Можна під час варива додати квітки шипшини.
  • Залити 20 г трави шавлії лікарської 1 склянкою кип’ятку. Змішати 3 частини відвару і 1 частину оцту. Застосовувати як примочку.
  • Залити 1 столову ложку трави вербейника звичайного 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 1 годину, процідити. Змащувати дитині рот. Настій допомагає також при стоматиті і неприємному запаху з рота.

Прорізування зубів. Зазвичай перші зуби у дитини починають прорізуватися в 6—7 місяців, але можуть з'явитися раніше або пізніше, що обумовлене спадковістю. При прорізуванні зубів дитина поводиться неспокійно, плаче, вередує, гризе все підряд. Ріст зубів у дитини продовжується до 2 років, до цього часу у дитини повинно вирости 20 молочних зубів. Прорізування зубів знижує загальну опірність організму дитини, і в цей період вона може захворіти.

Симптоми прорізування зубів: при прорізуванні зубів ясна у дитини припухають, зудять.

Способи лікування.

  • Змащувати ясна дитини медом, це допомагає прорізуванню зубів.
  • Змащувати ясна дитини розчином соди: 1 чайна ложка на 1 склянку води.
  • Корисно для зміцнення зубів давати дитині продукти, що містять кальцій і фосфор: молоко, сир, сир, а також вітаміни В, С, А.

Рахіт — загальне захворювання всього організму з порушенням обміну речовин, в основному обміну кальцію і фосфору. Хворіють на рахіт переважно діти перших 2—3 років життя, але він може зустрічатися і в пізнішому віці, особливо в періоди посиленого зросту дитини. Основною причиною рахіту є нестача вітаміну D. Навіть легкі форми рахіту знижують опірність організму дитини, ведуть до частих простудних захворювань. Пневмонії у дітей, хворих рахітом, мають затяжну течію. Рахіт часто супроводжується дистрофією, анемією.

Симптоми рахіту: на ранніх стадіях захворювання дитина стає дратівливою, капризною. З'являється пітливість, особливо під час годування і сну. Піт липкий, з неприємним запахом. Дитина треться головою об подушку, і волосся на потилиці випадає. З розвитком хвороби розм'якшуються кістки черепа, голова набуває квадратної форми; сповільнюється прорізування зубів, порушується прикус; кістки грудної клітки стають м'якими, грудна клітка деформується. У важких випадках може з'явитися горб.

Загальні рекомендації.

  • Якомога більше бувати на свіжому повітрі.
  • Приймати сонячні ванни.
  • Щодня протягом 1 місяця давати дитині риб'ячий жир. Після 15-денної перерви повторити курс.
  • У раціоні дитини, хворої на рахіт, мають бути молоко, яєчні жовтки, протерта печінка, риба (особливо тунець, лосось).

Способи лікування.

  • Залити 2 столових ложки трави низки 2 склянками кип’ятку, настоювати протягом 30 хвилин, процідити. Давати дитині по 0,5 склянки 2—3 рази на день.
  • Залити 1 столову ложку кореня лопуха 2 склянками кип’ятку, настоювати 2 години, процідити. Настій приймати в гарячому вигляді по 0,3 склянки 3—4 рази на день.
  • Залити 15 г трави м’яти перцевої 100 мл спирту, настоювати, процідити. Приймати по 15—20 крапель 3 рази на день.

Скарлатина — гостре інфекційне захворювання, що викликається стрептококом. Симптоми скарлатини багато в чому збігаються з симптомами ангіни, тому точно встановити діагноз не завжди можливо і інфікована людина може стати рознощиком вірусу. Інфекція передається при розмові, кашлі, чхання повітряно-крапельним шляхом, а також через посуд, іграшки, книги. Хворий заразливий впродовж всього періоду захворювання, а також може бути бацилоносієм ще 1 місяць після хвороби. Той, хто переніс скарлатину зберігає до неї стійкий імунітет.

Симптоми скарлатини: температура підвищується до 39 - 40°С і вище. На початку хвороби, - сильний головний біль, часто — блювання, інколи марення і судоми. У горлі відчувається паління, ковтати важко. Опухають залози під нижньою щелепою, боляче відкривати рот. До кінця першого дня хвороби з'являється висип.

Способи лікування.

  • Рот і горло полоскати настоєм трави шавлії: 1 столову ложку трави залити 1 склянкою кип’ятку, настоювати, процідити.
  • Залити 1 столову ложку сухих кореневищ валеріани 1 склянкою холодної води. Настоювати під кришкою 12 годин, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3—4 рази на день до їди.
  • Приймати порошок з коріння валеріани: по 1—2 г, не більш 3— 4 г на день.
  • Залити 1 столову ложку коріння бедренця ломикаменя 2 склянками води. Варити 10—15 хвилин на повільному вогні. Настоювати, обгорнувши, 4 години, процідити. Приймати по 0,3 склянки 3 рази на день.
  • Залити 1 чайну ложку подрібненого коріння петрушки 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день.

Свинка, або епідемічний паротит — гостре інфекційне захворювання вірусної природи, що вражає залози, найчастіше привушні і підщелепні, але інколи і статеві — яєчка і підшлункову залозу. Хвороба поширюється в результаті прямих контактів із зараженими, через слину або рідкі виділення дихальних шляхів. Свинка нерідко дає такі ускладнення, як втрата слуху, ураження серця, печінки і центральної нервової системи. Приблизно у кожної третьої особи, що перехворіла в дитинстві свинкою, після статевого дозрівання розвивається орхіт — запалення яєчок; зазвичай він не має наслідків, але в деяких випадках викликає безпліддя.

Симптоми свинки: на початку захворювання з'являються головний біль, поганий апетит, стомлюваність і жар. Через деякий час починається біль у вухах, що посилюється при жуванні. Привушні залози спухають з обох боків або з одного боку. Пухлина збільшується протягом декількох днів і зберігається приблизно 1 тижня.

Способи лікування.

  • Залити 2 чайних ложки листків шавлії 2 склянками кип’ятку. Настоювати, обгорнувши, 1 годину, процідити. Приймати по 0,5 склянки теплим 3—4 рази на день і полоскати настоєм горло.
  • Взяти по 2 столових ложки листків шавлії, квіток бузини і липового цвіту і по 2 чайних ложки м'яти перцевої і насіння кропу. Суміш подрібнити і заварити 10 склянками кип’ятку. Нагнутися над киплячою заваркою, обгорнувшись ковдрою, і подихати над парою. Процедуру проводити 1 раз на день по 30 хвилин.

http://tutmedic.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://tutmedic.com | Теги: хвороби, болячки, лікування, профілактика, дитячі, захворювання, немовлят
Переглядів: 1394 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика