rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » СУСПІЛЬСТВО

Пільгове перевезення: хто має право
07.06.2015, 11:23
З одного боку, згідно зі змінами до законодавства, з 1 червня права на пільговий проїзд позбавляється частина пільговиків. З іншого — постанови Кабміну, які цю пільгу для пенсіонерів та інвалідів надають, не відмінені. Тож питання пільгового перевезення у міському та приміському транспорті, напевно, найбільш обговорювалося цього тижня: перевізниками, водіями, пасажирами.
“Кабінет Міністрів України не буде відміняти постанови №354 від 17.05.1993р. та №555 від16.08.1994р. щодо безкоштовного проїзду у громадському транспорті пенсіонерів за віком та інвалідів. Особи, які належать до категорій учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни,ветеранів праці, інвалідів, чорнобильців І та ІІ категорій, з 1 червня цього року зможуть і надалі реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському і приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди”, — пояснив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Роз’яснення Міністерства соціальної політики щодо пільгового проїзду
 
Відповідно до Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 №76-VIII з 1 червня 2015 року скасовується право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.
Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, інвалідів ІІІ групи та інших.
Разом з цим, постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. №354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування” і від 16.08.1994 р.  № 555 “Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354" передбачено право пенсіонерів за віком та інвалідів на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.
Таким чином, особи, які належать до учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці, з 1 червня цього року зможуть реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди.
При цьому Законом України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” передбачено кошти на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на рівні минулого року у сумі 1,9 млрд гривень.
Враховуючи, що не зменшено обсяг зазначених бюджетних видатків, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають забезпечити безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті пенсіонерів за віком, інвалідів та інших пільгових категорій громадян відповідно до законодавства.
Заступник міністра   В. Мущинін
Зареєстровано у Міністерстві соціальної політики України за №7776/0/14-15/5 від 27.05.2015р.


Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: пільги, пільгове перевезення, суспільство, пільговий проїзд
Переглядів: 1357 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика