Фахівці рекомендують дотримуватись правильного харчування від 3-х місяців до 1 року перед зачаттям.
Потрібно зменшити вживання вуглеводнів. Більшість рафінованих вуглеводів входять в макарони, білий рис. Жінки, які намагаються завагітніти, повинні вживати продукти з цільними зернами або з борошна грубого помелу.
Вживайте багато фруктів та овочів, адже природні вітаміни краще засвоюються, ніж вітамінні препарати. Фрукти та овочі не тільки джерела вітамінів і мінералів, вони місять вільні радикали, мікроелементи і антиоксиданти.
Дуже важливе місце у харчуванні майбутньої мами займають морепродукти. Ваше тіло потребує омега-3 жирних кислот для покращення роботи реподуктивної системи, і морепродукти – найкраще їх джерело. У випадку вегетаріанства або якщо ви просто не любите рибу, використовуйте лляне насіння. Лляне насіння є багатим джерелом омега-3-жирних кислот і їх неважко купити. Змеліть насіння в кавомолці і посипайте ними каші або пюре, салати, печену картоплю.
Поповніть запаси заліза, якщо плануєте вагітніти. Менструальні кровотечі кожного місяця є постійним джерелом виснаження його в організмі. Недостатня кількість заліза під час вагітності може призвести до анемії. Джерелами заліза є телятина, печінка, горіхи.
Вживайте білок, не застосовуйте дієти, яка виключає різні продукти харчування, роблячи акцент на одному з видів харчування. Вживайте пісне м'ясо, рибу, горіхи і боби.
Важливі вітаміни. Краще, звісно, поповнювати запас вітамінів шляхом правильного та різноманітного харчування, але, наприклад, взимку треба поповнювати його полівітамінами.
Якщо Ви приймаєте полівітаміни, зверніть увагу на таке. Основні корисні вітаміни для зачаття: вітаміни B6 , B12, А, С, Е, а також фолієва кислота, яка запобігає розвитку вроджених дефектів закладки нервової системи плоду. Особливо важливо вживати фолієву кислоту, тому що нервова трубка закладається на 3-4 тижні вагітності, коли багато жінок ще не підозрюють, що вагітні. Але питання прийому вітамінів краще обговорити з вашим лікарем.
Основу раціону вашого чоловіка повинні складати овочі. Головними мікроелементами є цинк і селен. У зимовий період потрібно підібрати вітаміни з цими мікроелементами. Закладка сперматозоїдів триває близько 90 днів, тому протягом 3 місяців треба вживати вітаміни. Якщо це можливо, попросіть чоловіка відмовитися від алкоголю або хоча б перейти на якісний у плані вітамінів і мінералів продукт – вино.