rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Омела біла, властивості, рецепти
02.07.2014, 19:07

Омела біла – вічнозелений чагарник сімейства омелових, 30-120 см заввишки. Цвіте в березні та квітні.

Поширення: зазвичай зустрічається в південних і південно-західних районах європейської частини країни і на Кавказі. Віддає перевагу в якості господаря плодові та дикі листяні дерева, рідше – хвойні дерева.

Використана частина: сушені молоді гілки омели з листям. Гілки і листя омели володіють прогірклим запахом і спочатку солодкувато-слизовим, а потім неприємним, злегка гіркуватим смаком. Хімічний склад рослини вивчений недостатньо. Гіпотензивна активність омели пов’язана з наявністю таких сполук, як вісцерін, віскотоксін, біологічні аміни, кислоти і спирти.

Збір і заготівля омели: однорічні пагони омели білої зрізують секаторами наприкінці осені-початку зими в період осипання ягід. Сушать у теплих, добре провітрюваних відвідуваннях, розкладаючи шаром 3-5 см. Термін зберігання – 1 рік.

Вирощування: виростити омелу нелегко, але можливо. Для цього потрібно знайти підходяще дерево – вербу, яблуню, грушу, клен або тополя – і в листопаді-грудні розчавити на його гілці, краще з нижньої сторони, ягоду омели. Якщо омела почне рости, подальших турбот вона не зажадає і буде харчуватися соками дерева-господаря. Щоб «вселення» пройшло успішно, потрібно зробити кілька спроб, в надії, що яке-небудь місце їй «сподобається».

Омела біла у народному лікуванні

Застосування: має гіпотензивну, заспокійливу нервову систему, болезаспокійливу, терпку і кровоспинну дію. Омелу використовують при гіпертонічній хворобі і в клімактеричному періоді. Вживають при рясних місячних, при маткових кровотечах, при шлунково-кишкових кровотечах, геморої, проносі, при хронічних захворюваннях суглобів, епілептичних припадках. Настої листя і плодів омели як зовнішній засіб застосовують при подагрі, ревматизмі, геморої і для спринцювання при білях і ерозіях. Омела біла в народній медицині вважається протипухлинним засобом. В даний час омела застосовується в основному як гіпотензивний засіб.

Рецепти:

- для прийому всередину готують настій з розрахунку 1 столової ложки листя на 2 склянки окропу (добова доза).

- для зовнішнього застосування настоюють 3 столові ложки омели на 2 склянках окропу.

- 1 чайна ложка подрібненого листя і гілочок омели білої на 1 склянку кип’яченої води кімнатної температури, настоювати протягом 8 годин, процідити. Приймати по 1\3 склянки 3 рази на день при неврастенії, гіпертонії, судомах.

- 1 столова ложка подрібнених молодих пагонів омели і 1 столова ложка коренів валеріани на 1 склянку окропу, кип’ятити протягом 5 хвилин, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день при неврозах, гіпертонії, атеросклерозі.

- для видалення круглих глистів беруть суміш порошку листя омели 0,5 г, ягід омели (сухі в порошку) – 0,5 г і подрібненого в порошок кореня валеріани – 1 г. Суміш цю приймати щодня протягом 3 днів. При цьому рекомендують вживати в їжу свіжу терту моркву.

- 30 г омели (листя, стебла, ягоди) відварити в 1 л води протягом 5 хвилин, настоювати 1 годину, процідити. Приймати по 1\2 склянки 3 рази на день при підвищеній збудливості нервової системи, посилення серцевої діяльності.

- при гіпертонічній хворобі: розмолоти 2 ч. ложки з верхом омели білої, заварити 2 склянками окропу і залишити на ніч у термосі, вранці процідити і приймати по 2 ст. ложки маленькими ковтками 3 рази на день за 15-20 хв до їди протягом 23 днів, потім зробити 7 днів перерви. Потім повторити курс лікування. Загальний час лікування – 4 місяці.

- при атеросклерозі: омелу розмолоти до борошна, 1 ч. ложку залити 200 мл окропу. Залишити на ніч у термосі. Пити по 2 ст. ложки за 15-20 хв до їжі протягом 3-4 місяців.

- при геморої: взяти омелу білу (що росте на сосні), накришити її стеблинки разом з листям (близько 1 ст. ложки) в склянку з водою. Залишити на ніч, а вранці натщесерце випити настій. Процедуру повторювати до повного одужання. Стеблинки можна використовувати по 2-3 рази.

- при істерії: 1 ч. ложку сировини настоювати в 200 мл холодної кип’яченої води. Приймати по 100 мл 3 рази на день.

- при гемороїдальній кровотечі: 1 ч. ложку з верхом сухої сировини замочити на 12 год в 200 мл холодної води. Потім холодну настоянку підігріти, процідити і пити. Випити протягом дня маленькими порціями.

- можна змішати порошок з листя омели з медом у рівних кількостях і приймати по 2-З рази на день при кровотечах у гінекологічних та онкологічних хворих.

- при епілепсії: 1 ч. ложку омели білої настоювати в 200 мл холодної кип’яченої води. Приймати по 70 мл 3 рази на день.

- відвар пагонів: 8 г сухої подрібненої сировини на 1 склянку гарячої води, кип’ятити 15 хв, процідити, довести об’єм до початкового. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день під час їжі при початкових стадіях гіпертонії, атеросклерозі, геморої, шлунково-кишковій і гемороїдальній кровотечах, при бронхіальній астмі, туберкульозі легень, легеневій кровотечі, при запальних захворюваннях нирок.

Протипоказання:
омела біла – отруйна рослина, і застосовувати її можна тільки за призначенням і під наглядом лікаря. Володіє абортивною дію, тому при вагітності протипоказана.


http://fitoterapevt.pp.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://fitoterapevt.pp.ua | Теги: омела, Лікарські рослини, рецепти, Омела біла, властивості, Лікарські трави
Переглядів: 1948 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика