Життя в Сонячній системі як ми знаємо, існує лише на Землі. Це відомий факт. Можливо, воно зародилася й на інших планетах, але, на думку вчених, це, швидше за все мікроорганізми, у вигляді мікробів або бактерій, а не такі складні форми життя, як на нашій планеті.
За цією теорією виходить, що Земля була обрана для якоїсь спеціальної мети. Адже починаючи з давніх динозаврів, що ходили по планеті мільйони років тому і до сучасної людини, еволюція зробила великий стрибок. Від древніх 7 континентів, і 70% відсотків зайнятої океаном поверхні планети, до сучасних 196 країн
Всі ці зміни допомогли розвитку життя на планеті. Цей факт і робить Землю не схожою на інші планети.
Середня відстань від Сонця: 149597891 км
Середній радіус: 6,371.00 км
Середня окружність: 40,030.2 км
Об’єм: 1.083.206.916.846 км3
Маса: 5,972 х 10 у 24 ст. кг
Щільність: 5,513 г/см3
Площа: 510 064 472 км 2
Довжина світлового дня: 0.99726968
Довжина року (орбітальний період): 1,0000174 земних років
Кількість супутників: один
Середня швидкість по орбіті: 107218 км / год
Нахил орбіти: 0,00005 градуси
Окружність орбіти: 939887974 км
Середня температура: -87,8 ˚ C (хв) - 57,8 ˚ C (макс.)
Всі планети, крім Землі, були названі на честь римських або грецьких богів та богинь, тільки нещодавно відкриті планети і зірки мають міжнародні назви, а слова Земля і Сонце, у кожного народу мають власні назви.
Крім того, Земля також відома, як Terra чи Sol 3.
Земля є самою щільною зі всіх восьми планет, її щільність - 5,515 г/см3.
Земля є найбільшою з чотирьох планет земної групи за розміром і масою. Три інші планети земної групи: Меркурій, Венера і Марс. З цих чотирьох планет, Земля також має найвищу гравітацію і найсильніші магнітні поля.
Земля має форму сплющенного сфероїда, і має опуклості навколо екватора. Це пов'язано з її обертанням.
Через опуклості навколо екватора діаметр Землі на екваторі на 43 км більший, ніж біля полюсів.
Внаслідок екваторіального здуття, поверхнями в місцях найбільш віддалених від центру Землі є піки гори Чімборасо в Еквадорі і Уаскаран в Перу.
Майже 70 відсотків поверхні Землі покрито океанами, з середньою глибиною 4 км.
Земля складається з декількох шарів: магнітосфера, атмосфера, літосфера й гідросфера.
Атмосфера Землі складається з 78 відсотків азоту, 21 відсотка кисню і 1 відсотка інших газів. Вона забезпечує захист від шкідливого випромінювання Сонця і метеоритів.
Орбітальні супутники встановили, що зовнішній шар атмосфери розширюється в денний час через нагрівання і стискується протягом ночі через більш низькі температури.
Літосфера Землі ділиться на кілька величезних плит, включаючи кору і верхню мантію, вона безперервно знаходиться в русі. В результаті зіткнення й поділу цих плит, відбуваються землетруси.
Тихий океан є найбільшим океаном на Землі, від Арктики на півночі до Антарктиди на півдні. Він охоплює площу близько 169 100 000 км2, що більше, ніж загальна площа суші.
Континенти Землі - це великі частини суходолу, розділені величезними масами води. Вважається, що мільйони років тому ці континенти були пов'язані один з одним, утворюючи один великий континент Пангея. Однак, кора, що постійно рухається, призвела до їх поділу.
Магнітне поле Землі, що утворюється в результаті швидкого обертання планети і розплавленого нікелево-залізного ядра, має певні межі в просторі.
У 2006 році була виявлена озонова дірка над Антарктикою, яка є найбільшою із раніше виявлених дірок.
У 2009 році була випущена найбільш точна топографічна карта Землі.
Найвища точка на Землі, гора Еверест (8848 метрів) розташована в Гімалаях.
Маріїнська западина (10911 м. нижче рівня моря) знаходиться в Тихому океані і є найглибшою точкою на Землі.
Місяць є єдиним природним супутником Землі. Це п'ятий за величиною природний супутник в Сонячній системі, його відстань від Землі складає 384400 км
Обертання Місяця навколо своєї осі синхронізоване з обертанням Землі. Ось чому ми бачимо постійно один і той же бік Місяця.
Прогноз погоди на Землі визначається розподілом водяної пари в атмосфері
Екваторіальний нахил Землі до орбіти на 23,44 градуса є причиною зміни 4 сезонів року: літо, зима, весна і осінь.