Вам постійно хочеться пити, не важливо - літо чи на дворі, зима ... Жага просто вимотує? При цьому, начебто нічого не болить. З чим це може бути пов'язано?
Не вистачає рідини .
Пересихає слизова оболонка рота, загострюються риси обличчя і западають очі. Шкіра стає в'ялою. Нирки починають економити вологу, тому людина мочиться рідко і помалу. З'являється спрага. У спеку, при фізичному навантаженні, втрати крові, блювоті і проносі, рясному потовиділенні з-за високої температури тіла потрібно більше пити. Як тільки відновлюється водне рівновагу, спрага відразу зникає.
Діабет .
Людина багато п'є, але його все одно мучить спрага. Поява спраги у діабетика, що одержує інсулін або цукрознижуючі препарати, свідчить про загострення хвороби. Потрібно здати аналізи на цукор в крові і негайно починати приймати препарати, що знижують вміст глюкози.
Травма мозку .
Іноді сильна спрага виникає після травм головного мозку або нейрохірургічних операцій. Хвороба майже завжди починається гостро: хворий може вказати не тільки фатальний день, але навіть годину. Розвивається нецукровий діабет. При цьому хворі випивають і по десять, і по двадцять літрів води на добу. Вся справа в дефіциті гормонів, що обмежують сечовипускання. Причини цього порушення до кінця не з'ясовані.
Надлишок гормонів .
При підвищеній функції паращитовидних залоз на перший план теж виходить спрага. Випадають зуби, відчуваються болі в кістках, мучить швидка стомлюваність. Вимиватися з кісток кальцій забарвлює сечу в білий колір. Потрібне лікування у ендокринолога.
Хворі нирки .
Уражені нирки втрачають здатність утримувати воду. Жага зберігається навіть тоді, коли кількість сечі зменшується і з'являються набряки. У цьому випадку спрага вказує на ниркову недостатність. На жаль, це найнебезпечніше стан часто виявляють занадто пізно, коли хворому можуть допомогти тільки гемодіаліз або пересадка нирки.
Прийом препаратів .
Клофелін, застосовуваний для зниження артеріального тиску, майже завжди викликає сухість у роті. Через що хворі багато п'ють. А при гіпертонії це шкідливо, і лікування втрачає сенс. Порадьтеся з кардіологом і замініть препарат з сечогінною дією на інші.