rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » СУСПІЛЬСТВО

Цікаві факти про затемнення
27.11.2014, 16:11

1. Найтриваліше затемнення в нашому столітті сталося 22 липня 2009 року, його спостерігали в Індії, Непалі, Бутані і Китаї. Тривалість цього затемнення склала 6 хвилин 29 секунд.

2. Тінь від місяця при затемненні рухається по поверхні Землі зі швидкістю до 2000 метрів в секунду.

3. Перед тим, як повністю сховатися за місяцем, на краю сонячного диска виразно видно "промені" і різні утворення. Це пов'язано з тим, що сонячні промені проходять практично паралельно поверхні місяця, відбиваючись і затримуючись на нерівностях місячного грунту - кратерах і горах.

4. Вищеописаною особливістю часто користуються закохані молоді люди, щоб запропонувати руку і серце своїм обраницям, адже вид на небі дуже схожий  на обручальное кільце з каменем.

5. Краса і "точність" сонячного затемнення обумовлені дивовижним збігом - діаметр Сонця в 400 разів більше діаметру місяця, при цьому відстань до нього в 400 разів більше, чим до місяця.

6. Тому Земля - єдине місце в Сонячній системі, де можна спостерігати повне сонячне затемнення.

7. На інших планетах існують інші види затемнень, наприклад, на Юпітері буває потрійне затемнення, коли тіні від трьох супутників одночасно видно на його поверхні в телескоп.

8. Китайський ієрогліф для позначення сонячного затемнення - Ши - означає "поїдати". У Древньому Китаї вважалося, що при затемненні сонячний собака їсть Сонце, тому усі жителі починали інтенсивно бити у барабани і видавати інші гучні звуки, щоб звірюка відригнула світило назад на небо.

9. У тому ж Китаї знайдені найдревніші згадки сонячного затемнення, які датуються як мінімум 1050 роком до нашої ери.

10. Порівнявши дані з китайських древніх джерел і сучасні спостереження, астрономи шляхом складних розрахунків визначили, що за три тисячі років тривалість добu збільшилася на 0.047 секунд.

11. Інерція світового океану окрім уповільнення обертання Землі призводить до віддалення

Місяця від Землі. Підраховано, що через 600 мільйонів років місяць віддалиться від Землі настільки, що її буде недостатньо для "закривання" Сонця, тому сонячні затемнення припиняться.

12. У будь-якій точці Землі сонячне затемнення можна спостерігати в середньому один раз у 360 років.

13. Але існують спеціальні місця на Землі, наприклад Карбондейл в Ілліоноїсі США - затемнення там планується 21 серпня 2017 року і 8 квітня 2024 року, тобто з проміжком всього в сім років!

14. Під час місячного затемнення навколо місяця утворюється видимий червонястий ореол через те, що сонячні промені по дорозі до місяця проходять через земну атмосферу.

15. Канадський астроном Дж. Кемпбелл 50 років свого життя витратив, \"колекціонуючи\" різні види затемнень. Він прагнув побачити 12 різних типів цих подій, і при цьому кожного разу небо було закрите щільною хмарністю:(

16. У записах Колумба описаний випадок, як місячне затемнення допомогло мореплавцеві.Під час конфлікту з місцевим населенням моряк пригрозив, що з неба зникне місяць, якщо ті не продовжать забезпечувати їх продовольством. Саме в цей час сталося місячне затемнення, і злякані аборигени вирішили співпрацювати з \"могутнімими прибульцями\". Знання - сила!

17. За рік на Землі відбувається від двох до п’яти сонячних затемненнь.

18.Найдовше сонячне затемнення відбувалося 6 хвилин 29 секунд.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: місяця, сонця, затемлення, факти, суспільство, Цікаві, про
Переглядів: 1940 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика