rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Осіння депресія
29.11.2014, 10:20

Скорочення світлового дня, похолодання, погіршення погоди... Навіть глибоко в підсвідомості бринить смуток від того, що закінчилося літо і приходить занепад природи — як занепад життя. Ми всі по-різному відгукуємося душею на осінь...

"На фізіологічному рівні людина дуже чутлива до змін у природі. Відтак може з’явитися не лише роздратування, а й гнів. Здебільшого людина в цей період гнівається на природу, але визнати та зрозуміти це не може. Адже гніватись на те, що літо змінюється на осінь, просто несерйозно", — коментує кваліфікований психолог Олександр Поповський.

Зазвичай, стверджують психологи, будь-яка депресія розпочинається словами "не хочу". Не хочу зустрічатися з людьми, ходити на роботу, готувати їжу тощо. Яскравий донедавна світ стає сірим та нецікавим, і восени це виражено найкраще. Пізніше "не хочу" змінюється на "не можу". І справді, немає ні сил, ні бажання робити щось взагалі. Саме в цей період може з’явитися страх та невпевненість у собі, що тягнуть за собою більш складні форми психічних захворювань.

Основними симптомами депресії є втрата інтересу до повсякденної діяльності, відчай, пригнічення, байдужість, нездатність концентруватися, постійні роздуми про одне й теж саме. Як правило, людина, що страждає на депресію, не хоче, щоб їй допомагали і вважає, що з нею все в порядку, а от оточуючим варто було б змінитися. Вона погано спить, навіть якщо приймає снодійне, мало говорить, уникає спілкування. При будь-якому стійкому емоційному порушенні, появі незвичних для вас рис характеру, а тим більше депресивних розладах варто перш за все обстежитись. Дуже часто причиною таких негараздів є приховані хвороби.

Безпричинна хандра — це не завжди депресія, і не тільки осіння — стверджують лікарі. Частіше загальна пригніченість не має нічого спільного з депресією й залежить не від погоди, а від нестачі світла. Вже доведено, що скорочення світового дня викликає зниження в організмі вмісту серотоніну, так званого "гормону щастя", який і провокує негативну оцінку оточуючого світу. Ще одна версія, — сезонна зміна біоритмів. Внутрішній біологічний годинник тонко реагує на такі зміни, — багатьма це помилково вважається захворюванням. Австралійський психіатр Гордон Паркер взагалі вважає, що діагноз "депресія" останнім часом у більшості випадків ставлять помилково. Поріг клінічної депресії дуже низький, а нормальні емоційні стани людини багато хто намагається лікувати як хворобу.

Лікар-невролог-рефлексотерапевт Людмила Карачун радить перш за все переглянути режим праці та відпочинку, — вставати зі сходом сонця і йти відпочивати із заходом (приблизно після 19-ї години). Це не означає, що ви маєте лягати спати — можна просто підготуватися до сну, лягти у ліжко, переглянути цікаву пізнавальну літературу, послухати приємну музику. Якщо після напруженого робочого дня надвечір переглядаєте "криваві" кінофільми, читаєте відповідну літературу — заздалегідь шкодите своєму організму і псуєте настрій на весь наступний день.

— Тільки завдяки глибокому спокійному сну відновлюється нервова система та відпочиває тіло. Навіть якщо вже є порушення, нервові розлади, депресивні прояви, — все одно починайте з відновлення біоритмів, — продовжує Людмила Карачун. — Без цього жодні таблетки, заспокійливі засоби не допоможуть. Крім режиму, необхідно дотримуватись збалансованого харчування, але у жодному випадку не випробовувати дієти. Пити достатньо чистої джерельної, "живої" води. Корисно прогулятися на свіжому повітрі, виїхати на природу.

Наступний чинник, що може спровокувати депресію, — гіподинамія. Щоб бути здоровим, необхідно багато рухатись — через фізичні навантаження тіло звільняється від негативної енергії.

Говорячи про методи позбавлення від депресії, варто відзначити, що будь–яке "лікування" має розпочинатися з виявлення джерела хвороби. Найпоширеніший варіант появи депресії — банальна перевтома. У такому випадку, окрім погіршеного настрою й апатії, у людини зазвичай присутнє надмірне роздратування. Дехто стверджує, що для того, аби побороти сум, треба сміятися.

У багатьох країнах депресію лікують світлом, адже вважається, що "міжсезонна" депресія викликана саме його нестачею.Тож якщо прагнете позбавитися від "стану пригнічення" — мерщій до магазину купувати потужні лампочки, аби створити у своїй квартирі восени яскраве літо.

Як "ліки від депресії" можна також використовувати різні трави та ефірні олії. Вони сприяють повному "розслабленню" всього тіла і поліпшують самопочуття завдяки своїм компонентам. До основних із них відносять апельсин, базилік, бергамот, ялину, жасмин, кедр, коріандр, лаванду, лимон, мандарин, мелісу, м’яту, розу, розмарин, іланг–іланг та ін. Для прикладу, олія іланг–іланга позитивно впливає на нервову систему, "знищуючи" занепокоєння, напругу, гнів та страх. Аромат пачулі відганяє негативні емоції та налаштовує на романтичний лад. Олія лаванди особливо корисна при емоційних розладах та депресії. Ванни з лавандовою олією знімають втому, забезпечують повну енергетичну релаксацію, зменшують агресію та... допомагають позбавитися заздрощів.

У лікуванні депресії непогано "зарекомендувала" себе фітотерапія. До того ж таке "лікування" одне з найдешевших. Ще один надзвичайно простий рецепт, про який вам розповість перший–ліпший лікар людських душ. Ложка риб’ячого жиру щодня на 30% знижує вірогідність виникнення депресії. Чим довше його приймати — тим краще стає емоційний стан.

Також слід пам’ятати, що, як стверджують лікарі, будь–яка депресія, чи сезонна, чи ні, дуже шкодить здоров’ю в цілому та зокрема самооцінці. Тож добре подумайте, чи варто піддаватися хандрі. Велике значення, вважає лікар, мають підсвідомі установки. Треба простіше сприймати життя, не переживати через дрібниці. Позитивний погляд на реальність позбавить зайвих нервових навантажень, а отже — запобігатиме серйозним проблемам зі здоров’ям.

Депресії не перешкоджають ні вік, ні стать

Осінь, за логікою речей, - час емоційного спаду. Після літніх радощів, відпустки, відпочинку і нових знайомств людина емоційно виснажується, і як результат - депресія. Проте це зовсім не означає, що всі поголовно мають впасти в цей стан: усе залежить від психологічних особливостей особистості. Крім того, депресія прямо пов'язана зі ставленням людини до дійсності: чим реальніше вона оцінює себе, свої почуття, можливості, цілі, які вона перед собою ставить, тим менша ймовірність, що така людина впаде в депресію. Можна сказати, що депресія виникає через незадоволення людиною своїх потреб.

- Основними ознаками депресивних станів (саме їх, тому що власне депресія - це серйозне захворювання, що супроводжується порушенням усіх психічних і навіть тілесних функцій людини) є апатія, пригнічений стан, туга, відсутність апетиту, плаксивість, безсоння чи підвищена сонливість. При цьому зміна настрою зазвичай супроводжується зниженням активності, почуттям безсилля, підвищеною втомлюваністю і неуважністю.

Депресивний стан може спостерігатися в будь-якому віці - і в дорослих, і в дітей. Помічено, що більш схильні до депресивних станів люди, чия робота пов'язана зі спілкуванням чи обслуговуванням. У цьому випадку відбувається так зване перенасичення спілкуванням, або "психологічне виснаження". Що стосується чоловіків і жінок, то тут знову-таки все індивідуально. Жінки люблять розповідати про свої проблеми і переживання. Чоловіки більше звикли все тримати в собі, адже з погляду громадськості вони мають бути сильними, їм не можна скаржитися. Багаті впадають в депресію так само, як і бідні, адже жодні гроші не можуть забезпечити внутрішнього задоволення, яке саме по собі робить життя радісним і цінним. Єдині, кого можна віднести до групи ризику, - це самотні люди.

Причини депресії

Причини осінньої депресії вчені та медики аналізують уже давно. Одні вважають, що нудьгу спричиняє малорухливий спосіб життя і брак вітамінів в організмі. Інші переконані, що ми просто неправильно "виходимо з відпустки". А деякі наполягають, що до депресії призводять надмірна вогкість і цвіль в будинку. Мовляв, спори отруйних мікроскопічних грибків, які з ґрунту потрапляють у наші квартири, поступово нагромаджуються, розмножуються в теплих і вологих кімнатах. Вони і викликають алергію, задишку, головні болі, захворювання шкіри, очей та інші неприємності. Підвищена вогкість негативно позначається і на якості сну, спричиняє відсутність апетиту і пригнічує моральний стан людини. Звідси - депресія.

Медики, у свою чергу, говорять про ендогенні (коли причина депресії всередині і непомітна) та екзогенні (коли наявні зовнішні чинники) причини.

Психологи вважають, що, незалежно від причин, які викликали осінню депресію, тільки сама людина може допомогти собі одужати. Так, так, саме одужати, тому що депресія - це захворювання, яке необхідно лікувати, так само як і будь-яку іншу хворобу. Але перш ніж бігти до лікаря і просити його виписати снодійне чи інші ліки, спробуйте самі подолати цей стан.

То як же позбутися депресії?

Більше спіть

Сон - найкращі ліки. Як правило, люди, які перебувають у депресивному стані, страждають від безсоння, що ще більше позначається на їхньому самопочутті. Для корисного і тривалого сну добре провітрюйте вашу спальню і по можливості залишайте кватирку відчиненою. Це забезпечить вам достатню кількість кисню, відповідно, ви довше проспите і прокинетеся бадьорим. Зазначимо, що спати на високих і м'яких подушках шкідливо. Намагайтеся, щоб ваша подушка була не набагато вище рівня простирадла. Якщо голова під час сну знаходиться набагато вище за тіло, кровопостачання мозку погіршується, що може спричинити головні болі вранці.

Прагніть не залишатися на самоті

Проводьте час в товаристві інших людей. Намагайтеся говорити з ними про речі, які не мають відношення до депресії. Знайдіть друзів, які вас люблять, і розкажіть їм, що у вас на серці. Якщо розмова про ваші проблеми викликає сльози, не стримуйте їх.

Розважайтеся

Ваша депресія тільки поглиблюватиметься, якщо ви тинятиметесь квартирою і нудьгуватимете. Потрібно вийти з дому. Неважливо, чим ви вирішите зайнятися, аби чимось активним. Дослідження свідчать, що люди, які перебувають в депресивному стані, краще себе почувають, якщо регулярно займаються фізичними вправами. Подолати смуток допоможуть заняття на свіжому повітрі (біг підтюпцем, ходьба, плавання, велосипедні прогулянки). Запишіться в спортзал чи басейн і замість того, щоб ридати весь вечір перед телевізором, переглядаючи мелодраму і тамуючи свої переживання солодощами, спалюйте калорії, займаючись на тренажерах чи плаваючи. У результаті замість розпухлих від сліз очей і збільшення ваги ви поліпшите свою фігуру, а це, погодьтеся, не може не радувати. Психологи вважають, що перегляд телевізора не тільки не сприяє розслабленню, але навпаки, шкодить самопочуттю. Тому краще, наприклад, прийняти теплу ванну з піною чи душ, тому що вода має справді унікальні властивості Вона наче змиває негативні емоції. До того ж при митті голови поліпшується кровопостачання мозку.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: лікування, депресивний, осіння, депресія, Стан, суспільство
Переглядів: 1109 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика