rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Лікування нервових розладів
26.11.2014, 10:32

Фітотерапія на сьогодні є одним з ефективних, доступних та порівняно дешевих засобів для профілактики та лікування нервово-психічних розладів . Характер цих змін може бути теж різноманітним: підвищена збудливість, безсоння, тривожність або, навпаки, слабкість, втомлюваність, загальмованість, депресія.

Всі лікарські рослини (ЛР), що застосовуються для регуляції (профілактики чи лікування) легких порушень нервової діяльності, можна поділити на наступні три групи:

1) ЛР  седативної (заспокійливої)  дії  -  зменшення безсоння, що часто спостерігається при застосуванні цих ЛР, пов'язане не з прямою гіпнотичною (снодійною) дією, а з непрямими ефектами (зняття тривоги, напруги, вторинне покращення засинання тощо).
Представники  (ефективні і при монотерапії, але краще — поєднане застосування 2-3 трав): валеріана, хміль, собача кропива, синюха голуба, півонія, липа, м'ята, глід та ін.

Деякі рослини з даної групи можна назвати психогармонізаторами. Вони в залежності від потреб організму здатні або м'яко заспокоювати, або дещо підвищувати тонус організму. Це — чебрець, материнка, пелюстки червоної троянди, верес, іван-чай.

2) ЛР — психостимулятори і ноотропи (покращують діяльність кори головного мозку).  Ноотропна дія полягає в покращенні пам'яті, уваги, концентрації, асоціативної функції головного мозку. Окрім психічної, вони забезпечують фізичну стимуляцію, покра­щення фізичного тонусу і працездатності. Тому ці ЛР краще називати психофізичними стимуляторами або енерджайзерами. Ці  рослини підвищують адаптацію, стійкість організму в цілому та його регуляторних систем зокрема до несприятливого впливу екології, алкоголю, інших факторів.

Адаптогени і енерджайзери: женьшень, родіола рожева, лимонник китайський, аралія маньчжурська, левзея, елеутерокок, гуарана, гваякія, гінкго, кола, у меншій мірі — кава та чай.

!!! При надмірному вживанні та у деяких хворих людей можливі небажані реакції: підвищення артеріального тиску (в осіб, схильних до цього), підвищення температури (на фоні гострих запальних станів), безсоння (у збудливих осіб), провокування епілептичних приступів (в епілептиків) тощо!!!

Є сезонні коливання ефективності дії — більш ефективні восени та взимку, менш — влітку, в спеку.

Можлива різна індивідуальна чутливість (на 15-20% людей адаптогени діють, навпаки, заспокійливо, а не збудливо); особливості дії залежать також від дози

3) ЛР — антидепресанти. Власне, дана група рослин не є самостійною групою, оскільки ЛР з антидепресивною дією мають водночас або заспокійливу, або тонізуючу дію на психіку.

Антидепресанти з м'якою заспокійливою дією: звіробій, меліса, валеріана, гіркий апельсин, материнка, хміль, буквиця, овес та ін.;

Трави-психостимулятори, які мають і м'яку антидепресивну дію: женьшень, аралія, лимонник, родіола, корені аїру, кульбаби, любистку, цикорію, пастернака, золототисячник та ін..

 

Приклади зборів трав для регуляції нервової діяльності
а). При переважанні збудливості, дратівливості, безсоння, істеричних проявів: заспокійливі рослини (м'ята, хміль) плюс полівітамінні рослини як додатковий компонент (шипшина).
Приймати по 50-100 мл узвару чи водного настою 2 рази на день, у тому числі на ніч протягом 30 днів, 2-3 курси на рік.
б). При переважанні виснаження, загальної слабкості, депресивного настрою, загальної гіпотонії тощо: трави-психостимулятори з основної (женьшень) та додаткових (корінь любистку, обліпиха) підгруп. Приймають 1-2 рази на день, перш за все ранком, протягом 15-30 днів. Іноді застосовують двофазну терапію,  зранку і в обід — психостимулятори (елеутерокок або ін.), на ніч — заспокійливі ЛР (м'ята).

Всі лікарські препарати, схеми лікування, засоби народної медицини носять ознайомлюваний а не рекомендаційний характер, і допоможуть вам вчасно розпізнати захворювання, вжити заходів щодо надання невідкладної допомоги, вчасно звернутися до відповідного фахівця.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: збудливість, розлади, Лікарські рослини, підвищена, лікування, депресія, нервові, безсоння, травами, Лікарські трави
Переглядів: 1474 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика