rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Елеутерокок колючий – лікувальні властивості, рецепти
22.12.2014, 18:31

Елеутерокок колючий відноситься до сімейства аралієвих. Це багаторічний чагарник з прямостоячими, дуже колючими стеблами висотою до 5 м. Цвіте в липні. Плід – округла ягода чорного кольору – дозріває у вересні.

Поширення: Зустрічається на Далекому Сході і на Сахаліні в змішаних і хвойних лісах, утворює суцільні зарості. Культивується любителями в садах середньої смуги Росії як лікарська і декоративна рослина.

Використана частина: Коріння дорослих рослин, однак листя, стебла і плоди також містять активні речовини. Хімічний склад рослини, незважаючи на її популярність, вивчений мало. У коренях і стеблах елеутерококу виявлені елеутерозіди 7 видів, похідні кумарину та похідні флавоноїдів.

Збір і заготівля: У жовтні викопують підземну частину рослин, ретельно видаляють всю приставшу землю, миють у проточній воді, видаляють відмерлі і уражені шкідниками частини, рубають на шматки і сушать у сушарках при температурі 70-80 ° С. Термін зберігання – 3 роки.

Вирощування: Елеутерокок колючий віддає перевагу легким суглинистим грунтам з домішкою гумусу. Добре росте на відкритих сонячних і теплих, захищених від вітру місцях. Легко переживає заморозки до -15 ° С, якщо захищений від холодних вітрів. Розмножують відрізками кореневищ і кореневими пагонами. Можна розмножувати посівом свіжозібраного насіння. Запасене про запас насіння необхідно стратифікувати 2-3 місяці.

Елеутерокок колючий у народній медицині

Застосування: За експериментальними даними, елеутерокок збуджує центральну нервову систему, посилює рухову активність і умовно-рефлекторну діяльність, збільшує розумову працездатність, посилює гостроту зору, підвищує основний обмін і адаптаційні можливості організму, нормалізує вміст цукру в крові і підвищує апетит.
Офіційним препаратом є рідкий екстракт з коріння елеутерококу. Його призначають у тих же випадках, що і женьшень – як тонізуючий засіб при перевтомі, неврастенії, що видужують хворим після важких хвороб. Дозування: 25-30 крапель на прийом за 30 хвилин до їжі.

Рецепти:

- приготування настоянки елеутерококу: 12 ст. л. подрібнених кореневищ заливають 200 мл 40% спирту або горілки, настоюють 15 днів і проціджують. Зберігають у пляшці з темного скла. Приймають по 20-40 крапель за 40 хв до їди. Курс лікування 25-30 днів.

Протипоказання:

Артеріальна гіпертензія і безсоння. Дози підбираються індивідуально. Не рекомендується приймати його при високій температурі, в гострому періоді інфекційних захворювань.

 



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: Лікарські рослини, народна, Медицина, лікування, Елеутерокок, Лікарські трави
Переглядів: 1143 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика