rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Журавлина: лікує, піднімає настрій, омолоджує
29.09.2014, 14:35
Древні римляни називали журавлину “кульками з життєвою енергією”,  болотним лікарем. Але журавлина — це не тільки ліки, а й вітамінний комплекс, незамінний харчовий продукт і навіть косметичний засіб.
 
У плодах журавлини сконцентровані необхідні для нашого організму речовини — бор, залізо, йод, калій, кальцій, магній, марганець, срібло, фосфор та ін. Це також скарбничка вітамінів В1, В2, С, К, РР. Крім того, журавлина збагатить наш організм корисними кислотами — бензойною, лимонною, яблучною, а також іншими біологічно активними компонентами. Загалом у журавлині виявлено близько 20 потрібних організму амінокислот, які є будівельним матеріалом для клітин і тканин. Вживання в їжу цієї ягоди допомагає знешкодити сполуки свинцю, кобальту, цезію та інших шкідливих для організму металів.
Збирати журавлину найкраще після перших міцних осінніх заморозків (початок листопада), коли ягоди  зачепить мороз. Після цього поліпшується смак журавлини: зникає зайва кислинка і терпкість. Заморозки роблять журавлину ще більш корисною, в ній збільшується кількість вітаміну С. 
 
Лікуємося…
 
Корисні властивості журавлини зробили її найціннішим лікувально-профілактичним засобом. Ягоди рекомендують вживати для підвищення імунітету, при анемії та авітамінозах. Журавлина чудово тонізує, освіжає, підвищує розумову і фізичну працездатність. Сік журавлини — добрий антисептичний, а також очищувальний засіб, який виводить шкідливі залишки з організму після харчових та алкогольних отруєнь. Відвар з вічнозелених листочків журавлини — добрий сечогінний засіб, який рекомендують пити при нирковокам’яній і сечокам’яній хворобах. Сік з ягід має протимікробну дію і лікує інфекційні захворювання сечостатевої системи. Корисні властивості журавлини також застосовують для лікування і профілактики захворювань нирок, шлунково-кишкових захворювань. Речовини, що входять до складу журавлини, підвищують міцність і еластичність кровоносних судин. Саме тому журавлина і журавлинний сік корисні особливо для вагітних. Та й позбутися токсикозу при вагітності журавлина теж допомагає. 
При грипі та застуді дуже корисний морс з журавлини. Свіжу або морожену журавлину рекомендують вживати для зміцнення ясен. 
 У ягоді міститься багато таніну. Ця речовина має особливу здатність збирати в організмі різні хвороботворні бактерії й виводити їх назовні. Тому дуже корисно запивати ліки журавлинним соком або напоєм з неї.
Журавлинний морс — добрий протизастудний засіб, він виводить з організму токсини, які у великих кількостях накопичуються під час застуди, і вгамовує спрагу. А журавлинний сік, змішаний з медом, не тільки допомагає відкашлюванню, а й лікує горло. 
 Але пам’ятайте, журавлина протипоказана при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. 
 
… і смакуємо
 
Журавлина — єдина ягода, що може зберігатися у свіжому вигляді до наступного врожаю. У дерев’яних бочках, наповнених водою, вона зберігається без втрати своїх харчових і біологічних якостей аж до весни. Тому можна урізноманітнювати свій раціон, готуючи смачні настоянки, морси та навіть страви. 
Пропонуємо кілька рецептів з журавлини. 
МОРС. 2 склянки журавлини розім’яти, відтиснути сік і перелити у посуд, що не окислюється. Шкірки покласти в каструлю, залити двома літрами води, довести до кипіння й кип’ятити 4-5 хвилин. Відвар злити, процідити, розвести в ньому півсклянки меду і 1 ст. ложку цукру, додати сік. Перемішати й остудити. Якщо додати до морсу желатин, вийде  корисне желе.
Варення з журавлини. Для розм’якшення шкірки журавлини підготовлені ягоди опускають в окріп і варять 10-15 хвилин. Після того, як ягоди охолонуть, кладуть їх в киплячий цукровий сироп і варять нетривалий час при безперервному кипінні. На 1 кг ягід — 2 кг цукру і 150 г води.
Квас. Розминають журавлину, заливають водою і варять близько 10 хв. Потім проціджують, всипають цукор і охолоджують рідину, після чого додають розведені дріжджі і добре перемішують. Квас розливають в пляшки, закривають і ставлять на 3 дні в темне прохолодне місце. На 1 кг журавлини — 2 скл. цукру, 4 л води, 10 г дріжджів.
З журавлини можна приготувати смачний соус до страв з м’яса.  На 500 г журавлини потрібно склянку цукру і дві чайних ложки крохмалю. Журавлину залити склянкою води і варити на невеликому вогні, доки ягідки не почнуть тріскати. Ягоди розім’яти, протерти через сито. М’якоть журавлини разом з рідиною ще раз довести до кипіння, влити розведений холодною водою крохмаль. Соус можна подавати як гарячим, так і в холодному вигляді.
 
Рецептів на основі журавлини дуже багато, ще більше — з додаванням журавлини. Вона смакує і з м’ясом, і в випічці, з неї роблять мармелад і варять варення, додають до салатів. Не бійтеся експериментувати. Смачного! 

http://visti-kalush.com.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://visti-kalush.com.ua | Теги: ягоди, Лікарські рослини, лікування, журавлина, Лікарські трави, ліки
Переглядів: 1393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика