rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Аїр звичайний
21.06.2014, 12:02

Аронніковие - Агасеае.

Народна назва
мечекорень.

Використовувані частини
кореневище (без додаткового коріння). Для вживання всередину використовують тільки очищене від кори кореневище, для ванн неочищене (банний аїр).

Аптечне найменування
кореневище аїру - Calami rhizoma (раніше: Rhizoma Calami), аїровое масло Calami aetheroleum (раніше: Oleum Calami).

Ботанічний опис
Цей трав'янистий багаторічник живе на дуже вологому грунті, зміцнюючись в ньому своїм розгалуженим кореневищем до 3 см в товщину. Знизу кореневища відходять численні додаткові корені, якими рослина поглинає живильні речовини, а вгору від кореневища аїр викидає мечоподібне листя, понад 1 м завдовжки. У червні-липні на квітконосі, дуже схожому на листя, з'являється суцвіття у вигляді качана, яке утворює дрібні, непримітні зеленуваті квітки. Розмноження здійснюється вегетативно (кореневищами). Його можна знайти по берегах ставків, в заболочених канавах і болотах, болотистих лісах.

Збір і заготівля
Знайти аїр нелегко, а збирати його в більш-менш значній кількості і поготів. Тому створені великі господарства, які займаються посадками кореневищ аїру, щоб з них отримати потужні рослини. З червня по липень, а в посадках і пізніше (на початку осені), кореневища викопують. Після грунтовного очищення їх розрізають уздовж, багаторазово розсікають на шматки завдовжки 10-20 см і викладають в затіненому місці для сушіння. Якщо вам необхідний аїр для вживання всередину, має сенс очистити кореневище від кори ще до сушіння.

Діючі речовини
ефірна олія з азароном і гіркоти. Крім того, очевидно, певною активністю володіють і дубильні речовини, що зустрічаються в меншій кількості. Вітаміни, мінеральні речовини, білок і крохмаль, зазвичай входять до складу кореневищ аїру, з точки зору їх дії, є лише супутніми речовинами.

Цілюща дія й застосування
Аїр відноситься до групи ароматичних гіркот і тому застосовуваний при шлунково-кишкових захворюваннях і хворобах жовчовивідної системи, при втраті апетиту і для загального підвищення тонусу травного тракту. Особливо добре аїр допомагає при шлунково-кишкових захворюваннях, причину яких слід шукати у вегетативній нервовій системі. Такі хворі - зазвичай худі, майже дистрофіки - скаржаться на те, що у них рідко буває хороший апетит, а якщо і з'являється, то зникає, як тільки вони сідають за стіл. Їдять вони вкрай повільно і радіють будь-якій паузі, що виникає в процесі їжі, а тому завжди "плетуться" за столом позаду всіх. Після їжі вони скаржаться на відчуття тяжкості, тиск у шлунку, іноді на спазматичні болі і часто на кислу відрижку. Проноси і запори чергуються. Бувають, правда, періоди, коли вони зовсім не страждають від своєї недуги, поки будь-які справи з поспіхом і хвилюванням або особисті негаразди не зведуть нанівець хороше самопочуття. Лікар не знаходить у цих пацієнтів ніяких органічних порушень, констатуючи лише підвищену або знижену кислотність шлункового соку. Прописують медикаменти, які можливо, допомагають, але на дуже короткий час. Ні спазмолітики (речовини, що знімають спазми), ні антациди (речовини, що зв'язують кислоти), ні ферментативні препарати, які сприяють травленню, або відповідні комбінації не приводять до стійкого поліпшення. Саме таким пацієнтам чудово допомагає курс лікування чаєм з аїру. Якщо вони регулярно перед кожним прийомом їжі - не менше 2 разів на день - п'ють по 1 чашці теплувату чаю з аїру, недуги проходять повільно, але надійно. Для посилення цілющої дії чаю добре зарекомендувала себе практика застосування ванн з аїром.

Застосування в народній медицині
Мабуть, важко знайти яку-небудь іншу цілющу рослина, застосування якої достовірно сходить до VII століття до нашої ери. Давньоперські письмена кажуть, що аїр використовувався вже у той час. Не тільки в Персії, але і в Китаї, і в Індії його знали як чудовий шлунковий засіб вже задовго до нашого літочислення. До Європи аїр був інтродукований П.А. Маттіолусом приблизно в 1560 році. Придворний лікар імператора Фердинанда I отримав цю рослину з Константинополя. З цього часу аїр цінується в народній медицині як засіб проти порушень в системі травлення в цілому. Понад те чай з кореневища аїру використовують як миючий засіб проти шкірних висипів і лупи. Ефірна аірова олія, що отримується шляхом перегонки з водяною парою, або спиртова витяжка з кореневищ аїру використовуються також як розтирання для лікування ревматичних хвороб.

Побічні дії
Незважаючи на позитивні якості аїру, слід утримуватися від тривалих курсів лікування ним, оскільки азарон (у європейських видів аїру зустрічається тільки як сліди) може чинити негативний вплив. Не застосовувати при вагітності!


http://tutmedic.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://tutmedic.com | Теги: явір, яїр, Лікарські рослини, аір, Лікарські трави
Переглядів: 1527 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика