rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Валеріана лікарська
24.06.2014, 14:42

Сем. валеріанові - Valerianaceae
Інші назви: маун аптечний, котячий корінь, сорокоприточна трава, трясовинна трава, маун, мяун
Ботанічна характеристика. Багатолітня трав'яниста рослина висотою від 50 см до 2 м. У перший рік життя утворюється лише розетка прикореневого листя, на другій - квітконосні стебла. Кореневище коротке, вертикальне, з багато чисельним корінням. Стебла прямі, усередині порожнисті, зовні борознисті, в нижній частині блідо-фіолетового кольору. Листя непарноперисторассеченні, нижні - черешкові, верхні сидячі. У верхній частині стебло гіллясте, утворює щитковидні або волотисті суцвіття. Віночок рожевого кольору, воронко видний. Тичинок три, товкач один з нижньою зав'яззю. Плід - сім'янка з чубком. Квітне з кінця травня до серпня, плоди дозрівають в червні-вересні.

Поширення. Практично повсюдне. Чагарників, зручних для заготівки, не утворює, тому обробляється в середній смузі в багатьох  радгоспах. На плантаціях отримують сировину кращої якості. Кореневища в культивованих рослин удвічі більше. Обробляють високоврожайні сорти "Маун" і "Кардіола".
Місце проживання. У степу, по кам'янистих гірських схилах, переважно на вологих лугах, в заплавах річок, серед чагарників, на болотах, в лісах. У північних районах валеріана має тонше коріння, в південних районах кореневище і коріння більші. Обробляється на родючих, краще лугово-болотяних грунтах або на вологих ділянках. Грунт удобрюють мінеральними добривами азоту, фосфору, калія в співвідношенні 1:3:2. Розмножують свіжим насінням. Посів літній, осінній або передзимовий на глибину 1-2 см з міжряддями 45-60 див. Останнім часом розмножують кореневищними нащадками і вирощують як однорічну культуру. Урожай коріння 20-25 ц/га.
Заготівка. Дикорослу сировину заготовляють восени у фазі плодоносіння. Викопують лопатами або сапами. Сировину обтрушують від землі, миють в проточній воді в плетених корзинах або корнемійках, просушують, потім піддають про в’яленню і ферментизации, складаючи шаром 15 см на 2-3 дні, після чого воно темніє і посилюється характерний валеріановий запах. Прибирання на колгоспно-радгоспних полях виробляється механізованим способом. Використовують спеціальний прибиральний комбайн, при цьому земля обтрушується від коріння. У радгоспах використовують нові конструкції мийних установок "Механізоване розвантаження і вантаження підземних органів".
Охоронні заходи. Після викопування підземних частин насіння з рослини обтрушує в ту ж лунку, де було коріння, і засинають землею; крім того, на місці збору залишають всі дрібні рослини і,частини великих для відновлення чагарників. Стебла з насінням обрізують, не ушкоджуючи кореневища. Рослини розмножуються кореневищами.


http://likar-trava.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://likar-trava.com | Теги: седативні рослини, валерянка, валеріана, лікування, Лікарські трави
Переглядів: 1286 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика