Наші предки не були поганами-«вегетаріанцями», вони, як і решта нехристиянських народів Європи, жертвували людей своїм богам. Про це свідчать археологічні знахідки в галицькому Пліснеську.
«Культове місце в «Олениному парку» почало своє існування з кінця VІІ століття. Це невелика територія – усього приблизно 0,33 га. В зазначений час з південного краю цієї невеличкої площадки було здійснено декілька ритуальних кремаційних поховань. Згодом в центрі культового місця побудували кам’яний язичницький храм, а навколо нього звели будинки для жерців. Впродовж VІІІ-ІХ ст. на місці ритуальних поховань вони спорудили «жертовний пояс» – місце масових ритуальних кремаційних та частково інгумаційних захоронень, які мали форму насипу, поверх якого лежали кам’яні вапнякові та пісковикові плити.
Цей «жертовний пояс» проходив по периметру площадки. Він був своєрідною «сакральною межею». Потрапити на святилище можна було тільки через підземний хід. Дійсно, це - унікальна сакральна пам’ятка у всьому слов’янському світі, аналогій якій - нам не відомо. В ІХ –Х ст. творилася міська інфраструктура - навколо культового місця розбудовувалося слов’янське (старохорватське) місто, яке в кінці Х століття займало територію близько 450 га. Ця величезна укріплена площа була заселена нашими предками.» - розповів в ексклюзивному інтерв’ю для «Католицького Оглядача» директор Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка Михайло Филичук.
Як зазначив багаторічний дослідник Пліснеського городища: «… у «жертовному поясі» Пліснеського святилища знайдено кальциновані (спалені) та окремі некальциновані людські кістки, при цьому на некальцинованих кістках виявлено сліди від ріжучих предметів. До речі, тут знайдено і жертовний ніж, за допомогою якого жерці здійснювали жертвоприношення. В свою чергу це вказує на принесення людських жертв на культовому місці.
Тут треба сказати, що, насправді, нічого особливого в цьому немає. Наскільки нам відомо, до прийняття християнства, людські жертвоприношення практикувалися й в інших народів Європи. Очевидно, що для поганського світу це, була найбільша і найстрашніша жертва. Людина прагнула віддати те – що в неї було найдорожче, тобто своє життя. З прийняттям християнства, у якому Бог жертвується Богові, подібна практика зникає серед наших пращурів. І тут знову ж таки ми не є гіршими чи ліпшими від інших народів Європи.»
Рівень довіри українців до церкви падає
Серед усіх громадських і владних інститутів громадяни України найбільше довіряють волонтерам (довіряють 67%, не довіряють - 23%, баланс довіри-недовіри становить + 44%).
Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року.
Рівень довіри до церкви склав 62% (баланс +34%), при цьому показавши найнижчий результат за останні 5 років. Переважає довіра над недовірою щодо населення до Збройних сил України (+ 18%) і до добровольчих батальйонів (+16%).
Також позитивним є баланс довіри-недовіри до громадських організацій (+ 13%) і до засобів масової інформації України (+ 2%), однак динаміка у відношенні до цих установ протилежна: довіра до громадських організацій зростає (від 9% в 2010 році до 13% в 2015), а в українських ЗМІ падає (від + 26% у 2010 році до 2% у 2015).
Найменше українці довіряють російським ЗМІ: негативно висловилися 83% респондентів (баланс склав -76%). Далі за рівнем недовіри йдуть всі правоохоронні органи, причому недовіра до них за п'ять останніх років суттєво зросла: суди (- 67%), прокуратура (-67%), міліція (-57%). До СБУ з недовірою ставиться 62% громадян України (-34%). При цьому рівень недовіри до Верховної Ради – 78% (-62%), до президента – 62% (-33%).
Довіра до банків теж коливається в залежності від фінансово-економічної ситуації в країні, і в останні два роки є найнижчою: -71% в грудні 2014 року і -63% в липні 2015. Падає довіра до місцевої влади: від +10 % у 2012 році до -22% в липні 2015 року.
У ході дослідження було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.
http://catholicnews.org.ua
В Нигерии исламисты из «Боко Харам» за минувшую неделю убили 29 христиан
По свидетельству очевидцев, экстремисты из исламской террористической группировки «Боко Харам» за минувшую неделю убили 29 человек в двух христианских анклавах северо-восточной Нигерии, сообщило издание Press Trust of India.
Пол Али Дилл рассказал, что большинство жителей деревни Дилл бежало при нападении исламистов, но те, кто не мог спрятаться, были расстреляны. Также было подожжено много домов христиан, пишет Седмица.
Сельские жители сообщили, что экстремисты также напали на соседнюю деревню Мватамам. Все еще не известно точно, сколько людей было убито в этом селении.
Ранее, в воскресенье, 26 июля, женщина - террористка-смертница взорвала себя на оживленном рынке в северо-восточном городе Даматуру, убив 15 человек и ранив 50.
В пятницу, 24 июля, мишенью террористов стала деревня Майкадири, где, по словам свидетелей, погибли, по меньшей мере, 14 человек. Террористами были зарезаны 500 коров. / http://prochurch.info
Епископ и 26 священников в Китае протестовали против сноса крестов с храмов
Старший епископ и 26 священников собрались у здания правительства в китайском городе Вэньчжоу в знак протеста против сноса крестов на храмах в провинции Чжэцзян, сообщило информационное агентство AsiaNews.
Возглавил митинг епископ Винсент Вэйфан Чжу, родившийся в 1927 году и назначенный епископом Вэньчжоу в 2007 году, чья деятельность оценена правительством.
С 2013 года в Китае были сняты кресты с более чем 1100 протестантских и католических храмов.
После акций 24 июля католики и протестанты начали кампанию по установке и демонстративному ношению крестов.
Главные благотворительные организации США выделяют миллионы долларов на «борьбу» с Католической Церковью
Согласно сообщениям Католического новостного агентства CNA, крупные благотворительные организации Америки вложили несколько миллионов долларов в кампанию, направленную на устранение «религиозной дискриминации» представителей нетрадиционной сексуальной ориентации.
CNA выяснило, что шесть крупнейших благотворительных организаций и обществ – Evelyn & Walter Haas, Jr. Fund, Gill Foundation, Proteus Fund, David Bohnett Foundation, Arcus Foundation и Ford Foundation – выделили порядка 4,8 млн долларов на борьбу с «церковными запретами и ограничениями» в отношении гомосексуалистов.
Средства пойдут, в первую очередь, на то, чтобы голос Церкви не был услышан и воспринят, а также на ведение судебных процессов. / http://katolik.ru
США: Памятник «Десять заповедей» будет снесен
В понедельник Верховный суд Оклахомы вынес вердикт о снесении властями монумента «Десять заповедей», который был поставлен в 2012 году в Капитолии (Вашингтон). Суд, также отказал пересмотреть призыв о ранее принятом решении, сообщает 316NEWS со ссылкой на christiantoday.com.
Судьи отказали Комиисии охраны памятников архитектуры и культурного наследия Оклахомы в просьбе пересмотреть решение суда, принятое 30 июня. В предыдущем решении говорилось о нарушении конституции штата, которая запрещает использовать государственное имущество для пропаганды религии.
Ранее в июле губернатор Оклахомы Мэри Феллин, представительница Республиканской партии, заявила, что сохранит памятник на том же месте, пока законодатели ищут всевозможные способы.
«Мы внимательно изучили аргументы комиссии и не нашли никаких причин для повторного слушания», — заявил председатель Верховного суда Джон Райф.
Памятник высотой в 6 футов (1,8 метров) был построен за счет частных средств. Пресс-секретарь губернатора Алекс Вайнц заявил, что официальные власти штата не получили окончательного приказа для устранения памятника.
«В то же время штат рассматривает правовые варианты сохранения памятника», — сказал представитель Алекс Вайнц. / http://mirvam.org