Головна » 2009»Листопад»10 » Повчання, настанови » Практикування набоженства до Матері Божої, Ісуса Христа, правила життя
23:01
Практикування набоженства до Матері Божої, Ісуса Христа, правила життя
1. Конечність набоженства до Матері Божої
Щодо цього набоженства, то вірю, мій дорогий читачу, що ти вже достатньо переконаний у тому, як важливо для здобуття вічного спасіння віддавати честь Пресвятій Марії. Якщо бажаєш ще більше в цьому переконатися, прошу тебе, щоб ти прочитав мою книжку під назвою "Величання Марії”. Однак тут прагнемо розповісти тільки про те, що потрібно зробити, аби забезпечити собі опіку цієї великої Владичиці.
2. Конкретні практики віддавання шани Марії По-перше, щоранку і щовечора, коли пробудишся й перед тим, як підеш спати, змов 3р. Богородице Діво, а потім додай таку коротеньку молитву: "О Маріє, через Твоє чисте і Непорочне Зачаття, очисти моє тіло й освяти мою душу!” Отож таким способом сховайся у фалдах Її плаща, щоби оберегла тебе того дня чи тієї ночі від поповнення гріхів. І щоразу, коли почуєш бій годинника, відмов Богородице Діво. Так само поступай, коли входитимеш у помешкання чи виходитимеш з нього, або коли проходитимеш повз якийсь образ Святої Діви. Так потрібно чинити також напочатку й наприкінці будь-якої справи, духовної чи земної, наприклад, науки, праці, їди, спання. По-друге, відмовляй вервицю, щодня розважаючи принаймні 5 таїнств. По-третє, помолися до Пресвятої Трійці, відмовивши тричі Отче наш і Богородице Діво, дякуючи таким чином Богові за різні ласки, уділені Марії. Сама Діва Марія об’явила одній особі, що є надзвичайно вдячною за такий вияв побожності. По-четверте, старайся запровадити щосуботи піст на хлібі й воді на честь Марії або принаймні напередодні Її найбільших свят. Можеш принаймні, якщо ти не в змозі строго постити, або дотримуватися звичайного посту, або обмежитися одноразовим прийняттям їжі, або утримуватися від їжі, яка тобі особливо смакує. Іншими словами, постарайся в суботу і напередодні Марійських свят вчинити якусь жертву для почитання тієї Цариці, яка – як говорить св. Андрій Критський – зазвичай відповідає великими ласками на таке маленьке умертвлення. По-п’яте, щодня старайся навідати свою Опікунку в якомусь Її образі, прохаючи Її тоді про святу витривалість і любов до Ісуса Христа. По-шосте, щодня знаходь час на те, аби прочитати якийсь, навіть невеликий, фраґмент з книжки, присвяченої Марії, або якусь молитву зі збірника молитов до Матері Божої. По-сьоме, старайся відмовляти дев’ятницю до Матері Божої перед кожним Її великим святом. Попроси свого сповідника, щоби призначив тобі таку форму умертвлення, яку б ти міг застосувати під час відмовляння дев’ятниці, і молися до Неї про ту особливу ласку, яку в цей час найбільше потребуєш. По-восьме, часто протягом дня поручай себе Матері Божій, особливо в хвилини спокус, часто промовляючи і повторюючи з ніжністю: "Маріє, допоможи мені, Матусю моя, допоможи мені”. А якщо віддаєш Марії особливу шану, старайся цю пошану до Матері Божої передати всім, кому можеш: родичам, приятелям, підлеглим.
Практикування любові до Ісуса Христа
1. Ісус Христос – мета нашої любові Ісус Христос повинен бути метою нашої любові. Він заслуговує на це, бо є Богом безмежної доброти, бо полюбив нас аж до смерті за нас. Ох, яке велике зобов’язання маємо перед Ісусом Христом! Усе те, що доброго маємо: внутрішнє освячення, покликання, пробачення, отриману допомогу, надію, потіху, душевну ніжність, любовне відчуття – усе це маємо завдяки Ісусові Христові. Однак перейдімо до засобів, з допомогою яких можемо осягнути любов до Ісуса Христа.
2. Засоби, які служать осягненню любові до Ісуса По-перше, слід прагнути любові до Ісуса Христа, і тому ми повинні часто просити про неї, особливо під час особистої молитви, під час св. Причастя і під час посіщення Найсвятіших Тайн. Це – ласка, про яку ми повинні просити також Пресвяту Марію, свого Ангела-Хоронителя і свого святого опікуна. Франциск Салезій каже, що ласка любові Ісуса Христа містить у собі всі інші ласки, адже хто справді любить Ісуса Христа, той не буде позбавлений жодної з чеснот. По-друге, якщо хочемо здобути любов до Ісуса Христа, слід викинути зі свого серця будь-які чисто земні почуття. У серці, повному того, що є земним, немає місця для любові до Бога. Св. Филип Нерій казав: "Скільки особливої любові виявляємо створінню, стільки її забираємо в Бога”. По-третє, слід часто вправлятися, особливо під час молитви, в здійсненні актів любові щодо Ісуса Христа. Акти любові є ніби деревом, яке підтримує вогонь святої любові. Особливо чинімо акти любові, які є виявом нашого задоволення, промовляючи: "Ісусе мій, утішайся тим, що Ти є безконечно щасливим і що Твій Предвічний Отець любить Тебе так, як Себе Самого”. Чинімо також акти любові, які виражають наші святі прагнення: "Хотів би, мій Ісусе, щоби всі пізнали і полюбили Тебе”, а також акти вищої любові: "Мій Ісусе, люблю Тебе понад усе, люблю Тебе більше, ніж себе самого”. Також часто чинімо акти досконалого жалю, які також ще називаються актами любові, котра розкаюється. По-четверте, хто хоче досягти того, щоб у ньому розпалилася любов до Ісуса Христа, нехай постарається якнайчастіше розважати про Муку Господню. Одному святому пустельникові було об’явлено, що для розпалення в собі любові до Бога немає ліпшої побожної практики, ніж часте розважання про терпіння й ганебні знущання, яких зазнав Ісус Христос з любові до нас. Я переконаний, що не може бути, щоби душа, яка часто розважає над Мукою Ісуса Христа, не полюбила Спасителя. Він сам, хоча міг визволити нас тільки однією краплею Крові, а навіть однією тільки молитвою, так сильно хотів терпіти і вилити всю Свою Кров для того, щоби спонукати наші серця любити Його. Тому той, хто розважає над Його Мукою, робить річ, яка надзвичайно мила Йому. А тому, дорогий читачу, розпочни і ти часто роздумувати над терпіннями Ісуса Христа, роби це принаймні щоп’ятниці, того дня, якого Він умер з любові до нас.
Десять правил, щоб добре жити
1. Зранку, тільки прокинувшись, розпочинай день з молитви; щодня присвяти півгодини на розважання або принаймні на читання якоїсь духовної книжки; старайся щодня брати участь у Службі Божій, відвідувати Найсвятіші Тайни й образ Матері Божої; протягом дня відмовляй вервицю; вечером зроби іспит сумління, завершивши актом покути. 2. Часто приступай до сповіді й хоча б раз на тиждень приймай св. Причастя, а навіть частіше, якщо в змозі, за порадою духовного отця. 3. Вибери собі постійного сповідника, досвідченого і побожного, завжди керуйся його вказівками: як коли йдеться про духовні справи, так і про всі інші; не відступай від нього без важливого й обґрунтованого приводу. 4. Уникай неробства, поганого товариства, нескромних розмов, а передусім злих нагод, особливо тих, які становлять небезпеку для стриманості. 5. У момент, коли зазнаєш спокус, особливо тих, які загрожують чесноті чистоти, зроби знак Святого Хреста, заклич святі імена Ісуса і Марії, аж до того моменту, поки не зникне спокуса. 6. Якщо поповниш якийсь гріх, відразу жалуй за нього і постанови виправитися; а якщо гріх є важким, якнайшвидше іди до сповіді. 7. Коли тільки можеш, старайся слухати проповіді й відвідувати конференції; стань членом якоїсь релігійної спільноти тільки з тією метою, щоб турбуватися про своє вічне спасіння. 8. Часто молися до Пресвятої Діви Марії й, за порадою духовного отця, щоб ушанувати Її впровадь піст у суботу й під час Її головних свят або якусь іншу форму умертвлення. 9. У важких і болісних випадках, таких як: хвороби, втрата речі чи близьких осіб, переслідування, у всьому погоджуйся з Божою Волею, старайся тоді зберігати внутрішній спокій душі, промовляючи: "Так хоче Бог (або: Так хотів Бог), отож нехай так буде”. 10. Раз у рік старайся взяти участь у реколекціях, які відбуватимуться в якомусь реколекційному будинку або у спеціальному місці; якщо це не можливо, то постарайся, принаймні, відправити реколекції у своєму помешканні, віддаючись у ті дні молитвам, духовному читанню і збереженню тиші; таким способом постарайся взяти участь у щомісячному дні зосередження раз на місяць, прийнявши св. Причастя й уникаючи, наскільки це можливо, будь-яких розмов.
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.