rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Лаконос американський (Phytolacca americana)
02.07.2014, 18:41

Багаторічна трав'яниста гола рос­лина родини лаконосових. Має ба­гатоголове кореневище і товстий веретеноподібний корінь. Стебла товсті, соковиті, зелені або черво­нувато-зелені, прямостоячі, у верхній частині розгалужені, 1—3 м заввишки. Листки чергові, короткочерешкові, еліптичні або яйцеподібні, цілокраї, на верхів­ці загострені, 10—20 см завдовж­ки і 3—6 см завширшки, нерідко червонуваті. Квітки дрібні, пра­вильні, двостатеві, в довгих кити­цях; оцвітина з п'яти трав'янистих або білуватих, пізніше червонію­чих листочків. Плід соковитий, ягодоподібний, чорно-фіолето­вий, сплюснуто-кулястий. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Батьківщина лако­носа американського — Північна Америка. На території України лаконос розводять у садах і пар­ках як декоративну рослину, іно­ді дичавіє і трапляється на засмі­чених місцях.

Сировина. Для лікарських потреб використовують коріння (Radix Phytolaccae americanae), заготівлю якого проводять восени. Викорис­товують його свіжим або сушать.

Рослина офіцинальна в Японії, НДР, ФРН, Англії, США.

Хімічний склад. Коріння лаконо­са американського містить алка­лоїди (0,16%), тритерпенові сапо­ніни групи (В-амірину, ефірну олію (0,08%), отруйну речовину фітолакотоксин, вуглеводи (са­хароза, крохмаль).

Фармакологічні властивості і ви­користання. Раніше свіже коріння і висушене листя рослини вико­ристовували як сировину для приготування настойки, яка вхо­дила до складу препаратів, що за­стосовувалися при лікуванні ра­дикулітів, плекситів, тонзилітів, фарингітів тощо. У народній ме­дицині настій або відвар коріння лаконоса використовують як по­слаблюючий, сечогінний, блювот­ний і протиглисний засіб. Засто­сування препаратів лаконоса по­казане і дає хороший терапевтич­ний ефект при виразковій хворо­бі шлунка і дванадцятипалої киш­ки, у разі запорів, при захворю­ваннях нирок. В дерматології рос­лина користується репутацією за­собу, що активно впливає на обмін речовин. В гомеопатії препарати із свіжого коріння застосовують при дифтерії, фолікулярній ангі­ні, ларингіті, ревматизмі, ішіасі, радикуліті.

Лікарські форми і застосування.

Внутрішньо — настій коріння (5 г си­ровини на 200 мл окропу) по 1 сто­ловій ложці 3 рази на день як діуре­тичний засіб.

Препарати лаконоса ма­ють здатність (особливо при передозу­ванні) викликати небажані токсичні явища.

 


У природі існує порядку чотирьох десятків різновидів лаконоса. Батьківщиною рослини є Північна Америка, але це не стало перешкодою для фітолаки американської, оскільки поступово вона з'явилася й на інших континентах. Рослина чудово почуває себе на території України, Північного Кавказу й Закавказзя. Зазвичай лаконос селиться уздовж доріг і в районі житлових кварталів, але, у той же час, він не любить спеку й віддає перевагу місцям, де панує півтінь.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Цілющі властивості лаконоса важко переоцінити, лікарська рослина допомагає при головному болі, гіпертонії, хворобах нирок і радикуліті. Фітолака американська володіє протизапальними, сечогінними, проносними, протиглистним і відхаркувальними властивостями, на її основі готують гомеопатичні препарати. Рослина благотворно впливає на роботу серцево-судинної системи.

Листя лаконоса використовують не тільки для готування відварів для внутрішнього споживання, але й застосовують зовнішньо, наприклад, у випадках, коли існують ущільнення, фурункули, гемороїдальні шишки або поразки шкірних покривів. Спиртовою настоянкою натирають суглоби при артриті, спину при радикуліті.

Однак не варто забувати, що лаконос рослина отрутна, вживати її можна лише за рекомендацією лікаря й у відповідних пропорціях.

ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ

Для виготовлення лікарського засобу використовуються всі частини лаконоса - стебла, листя, ягоди й корені, з них народні цілителі створюють настоянки, відвари, мазі й сиропи. Найбільш сильну дію мають корені фітолаки американської й сік рослини, найменш насичені плоди, зате вони найбільш безпечні при вживанні усередину. Першими заготовлюють листя, стебла й плоди лаконоса і тільки потім приступають до обробки кореня.

Корінь можна застосовувати для виготовлення ліків тільки в тому випадку, якщо він має жовтувато-білий колір. Якщо ж він червоний, використовувати корінь категорично заборонено, оскільки в ньому міститься велика концентрація отрут.

Корінь лаконоса сушать у печі або в духовій шафі, плоди - у добре провітрюваному приміщенні. Після того, як основа для ліків готова, її складають у мішки з натуральних тканин і зберігають у сухому приміщенні.

РЕЦЕПТИ

• Лікування суглобів

Листя фітолаки американської залийте теплою водою, закрийте скляний посуд кришкою й залишіть у темному місці на два тижні. Протягом місяця розтирайте суглоби й спину. З настоянки можна робити компреси.

• Отит, ларингіт і ангіна

10 г кореня лаконоса залийте 100 мл спирту, дайте лікам настоятися два тижні в темному місці. Приймайте усередину щодня по 15 крапель (по кілька крапель протягом усього дня). 

Даний засіб відмінно зміцнює імунітет.

•  Боротьба з жировиками

При лікуванні використовують дозрілі плоди рослини, з яких готують однорідну кашку. Отриману масу накладають на проблемні місця на тривалий час, періодично заміняючи кашку на свіжу. Строк лікування не менше місяця. За цей період жировики розкриються, вміст опиниться на поверхні, ранки очистяться й затягнуться. 

Свіжим соком лаконоса змазують пухлини й виразки. Його ж застосовують при радикуліті, ревматизмі, захворюваннях горла.

Настоянку, приготовлену з коренів на 40-відсотковому спирті, застосовують для розтирань при захворюваннях суглобів, остеохондрозі, поліартриті, радикуліті. 

Порушення роботи шлунково-кишкового тракту лікують за допомогою сушених ягід лаконоса, з'їдаючи по кілька плодів зранку і ввечері. Ягоди лаконоса не такі ефективні у своєму впливі як кореніь рослини, але зате їхня дія більш м'яка і щадна.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

Лікування лаконосом без попередньої консультації з лікарем строго забороняється, оскільки лікарська рослина є отрутною і може завдати серйозної шкоди. Передозування викликає блювоту, судоми, понос, запаморочення, параліч, головний біль, зупинку дихання та серця.


http://fitoapteka.org, http://domovyk.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://fitoapteka.org, http://domovyk.com | Теги: Phytolacca americana, Лікарські рослини, Лаконос американський, Лаконос, лікування
Переглядів: 1655 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика