Володіє сильним протизапальним, імуномоделюючим ефектом. Справляє онкопротектору, антиоксидантну, антибактеріальну, антивірусну, абсорбувальну дію. Слизова речовина пом’якшує подразнення, обволікає та заспокоює запалені слизові оболонки шлунку, кишківника, ротової порожнини, та гортані. Сприяє відновленню сил після значних фізичних навантажень та важких хвороб, покращує апетит, регулює діяльність кишкового тракту.
Способи приготування:
Водна настоянка (1 спосіб):
2 ч. ложки з верхом залити склянкою холодної води, на повільному вогні довести до кипіння і відразу процідити. Приймати по 1 чашці тричі на день.
Водна настоянка (2 спосіб):
2 ч. ложки моху заварити 1 склянкою кип’ятку, настояти 30 хвилин. Пити по 1-2 ст. ложки 5-6 разів на день до їжі. 10 днів пити, 3-4 дні перерва, тоді знову пити. Пройти 3 курси (для лікування бронхо-легеневих захворювань).
Слизистий відвар:
2 ст. ложки з верхом залити 1 л холодної води, довести до кипіння і варити 40 хв. – 1,5 години на маленькому вогні. Процідити гарячим. Відвар можна зберігати в холодильнику до 2 діб.
Спиртова настоянка:
40 гр. моху залити склянкою 60% спирту. Настояти протягом 7 днів. Приймати по 10-15 капель.
Рецепти при лікуванні певних хвороб
При туберкульозі легень
4 ст. ложки можу залити 2 склянками холодної кип’яченої води. Довести до кипіння, тримати на малому вогні 5 хвилин, процідити. Пити по ¼ склянки 3 рази на день.
Кашель
1 ст. ложку моху залити склянкою молока Варити в емальованій посудині з закритою кришкою на малому вогні протягом півгодини. Випити теплим перед сном.
Профілактика авітамінозу
починаючи з 2 літрів в перший день поступово зменшуючи дозу до 1 склянки в день протягом 7-10 днів. Особливо необхідно в березні-квітні, можна 2-3 рази на рік.
Хронічний бронхіт, емфізема легень
суміш з ісландського моху та мати-й-мачухи (в рівних пропорціях) полегшує відхаркування та послаблює приступи кашлю. 2 ч. ложки з верхом суміші залити склянкою холодної води, повільно довести до кипіння і відразу ж процідити. Пити 2-3 рази на день по 1 чашці.
Коклюш
суміш тім'чебрецю та ісландського моху в рівних пропорціях. 1 ст. ложку без верху суміші залити склянкою кип’ятку, настояти 5 хв. та процідити. Пити по 1 чашці 2-3 рази на день.
Втрата апетиту, хронічні шлунково-кишкові розлади з проносами
спиртова настоянка.
Виразка шлунку
взяти в рівних пропорціях ісландський мох, насіння льону, корінь алтея. 1,5 ст. ложки суміші залити 2 склянками кип’ятку. Кип’ятити на малому вогні 7 хвилин, відразу процідити. Приймати 5 разів на день по 1/3 склянки за 30 хвилин до їжі.
Вугрі, проблемна шкіра
по 3 чашки чаю в день протягом 2-6 місяців.
Гнійні рани, опіки, фурункули, виразки
примочки зі слизуватого відвару на рану, обмивання (пов’язку змінювати 3-4 рази на день). Порошок з сухого моху можна використати як присипку на рану.
Пронос, діарея
міцний відвар моху
Для захисту від побічної дії препаратів, що застосовуються при хіміотерапії в онкології.
Хімічний склад:
Слиз – 70%. Вуглеводи (головним чином ліхенін та ізоліхенін), білки, жири, вітаміни А, С, В1, В12, віск, солі хрому, цинку, марганцю, титану, бору, міді, молібдену, заліза. Містить органічні кислоти (ліхестеринову, протоліхестеринову), йод, ферменти, усниновокислий натрій, який справляє бактерицидну дію на збудника туберкульозу. Ліхестеринова та протоліхестеринова кислоти мають сильну антимікробну дію, справляються з стафілококами та стрептококами..
Ботанічний опис:
Висота рослини – 4-12 см. Являє собою розгалужений кущик з розгалуженим листям, у вигляді оленячих рогів. Окремі гілочки моху бувають шириною від 5 до 10 см, зазвичай зігнуті. Зовнішня сторона від темно-зеленого до оливкового кольору, нижня сторона – світло-зелена, світло-бурувата, часто з білими плямами.
Ісландський мох і рецепти його застосування
Ісландський мох (лишайник цетрарія) це дуже ефективний лікарський засіб. Застосовувати як ліки ісландський мох можна без консультації з лікарем, тому що він не має протипоказань. У народній медицині ісландський мох здавна застосовують для лікування простудних, бронхолегеневих, жедудочно-кишкових, шкірних захворювань.
Він має протимікробну, ранозагоювальну і загальнозміцнюючу дію. Ісландський мох допомагає при астміі, кашлюку, дистрофії, занепадіі сил, а також при реабілітації після важких хвороб.
У теплу пору року ісландський мох можна заготовити про запас. Очистити його від опалої хвоїї, дрібно порізати, висушити на сонці і зберігати в скляних банках при кімнатній температурі в темному місціі. Термін придатностіі 3-4 роки.
12 рецептів застосування
Ісландський мох при пневмонії
Дві ст.л. ісландського моху кип'ятити з 0,5 л води або молока 5 хв, настоювати 30 хв, процідити. Приймати по половиніі склянки тричіі на день.
Ісландський мох при хронічному бронхітіі та емфіземіі легенів
Столову ложку сировини залити склянкою молока і довести до кипіння в емальованій каструльціі під кришкою. Пити гарячим перед сном.
Вранціі пити чай з ісландського моху іі мати-й-мачухи в рівних пропорціях натщесерце.
При туберкульозі, бронхіальній астмі, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах зі зниженою кислотністю.
Сухий мох - 4 ст.л. залити 3 ст. окропу і кип'ятити на повільному вогні в емальованій каструлі із закритою кришкою. Відвар випити в три прийоми протягом дня.
Ісландський мохпри хронічній нежиті
Змішати по ст. ложці ісландського моху, трави звіробою, софори японської та 2 ст. л. трави шавлії. залити 1 л. води, кип'ятити 30 хв, остудити і процідити. Перед сном промивати ніс з чайника для заварювання.
Ісландський мохпри алергії
Жменю моху залийте холодною водою на 2:00, потім злийте, в промитий мох додайте 0,5 л окропу, варити 20-25 хв на повільному вогніі. Пити відвар натщесерце протягом дня.
Ісландський мохпри запорах
Стакан подрібненого моху залийте 2 л холодної води і настоюйте добу. Приймати по склянці настою 3 рази на добу. Послаблювальна дія може бути занадто сильною. В такому випадку зменшіть дозу.
Столову ложку сухого ісландського моху кип'ятити на повільному вогніі. Відвар використовувати для промивання ран іі примочок.
Ісландський мохпри варикозному розширенніі вен
Змішати: по 5 частин ісландського моху іі стрілок хвоща польового; по 3 частини кореня ревеню і квіток безсмертника; по 2 частини кори берези, дуба, кореня малини і плодів каштана кінського. Суміш залити 0,5 л води іі кип'ятити 5 хв. Приймати по склянціі 3-4 рази на добу.
Ісландський мохпри вуграх
2 ст. л сухого моху на стакан води: кип'ятити на повільному вогні 10 хв. Пити по півсклянки 3 рази на день до їди.
Для очищення організму від шлаків і токсинів
2 ст. л моху залити склянкою яблучного оцту, настоювати 2 дні. На чверть склянки теплої кип'яченої води розвести 1 ч. л. настою моху. Пити на ніч 2 тижніі.
Для нормалізації обміну речовин і омолодження організму
Приймати відвар ісландського моху по 1/3 склянки тричіі на день після їди.
Профілактика та лікування онкологічних захворювань Ісландським мохом
Японські лікарі виявили, що ісландський мох в поєднанні із зеленим чаєм і лікарськими травами є прекрасним засобом профілактики та лікування онкологічних захворювань.
Візьміть: по 2 частини подрібненого сухого ісландського моху, трави споришу, звіробою, чистотілу; по 3 частини трави подорожника, водяного перцю, листя кропиви і змішайте з 100 частинами зеленого чаю. Зробіть відвар з 4 ч. л. суміші трав і 4 ст води. Настоюйте годину, потім процідіть іі приймайте по стакану 4 рази на день теплим.
Ісландський мох росте всюди. Це приклад дуже ефективного лікарського засобу, даного нам природою іі зростаючого буквально у нас під ногами.
Ісландський мох в народній медицині
Досвідчені народні цілителі і знахарі стверджують, що ісландський мох може врятувати від усіх захворювань. За багато років його використання в народній медицині люди переконалися в тому, що, якщо не всі до єдиної, то більшість хвороб точно відступають перед лікарськими препаратами, виготовленими на основі цієї рослини. Воно являє собою лишайник, який нагадує кущик з невеликими листочками і сланню, висота якого становить до п’ятнадцяти сантиметрів. Наукова назва рослини — ісландська цетрарія, виростає переважно на території північної півкулі планети. Його можна знайти в тундрі, лісах, на торф’яних місцевостях, а також піщаних прибережних низинах.
Використовувати ісландський мох в народній медицині почали багато століть тому. Він цінується за свої лікарські властивості і унікальний біолого-хімічний склад. В даному рослині міститься велика кількість вітамінів, які потрібні людському організму, в тому числі і рідкісні, які не зустрічаються в інших продуктах.
У народній медицині використовується повністю всю рослину. З нього готують відвар при захворюваннях дихальної системи, при сильному кашлі, бронхіті, астмі й туберкульозі. Для лікування цих хвороб потрібно приготувати лікувальний відвар. Подрібнити попередньо рослина, його слоевище, тобто саме тіло. Засипати в емальованій посудині і залити склянкою свіжого коров’ячого молока. Суміш потрібно довести до кипіння, залишити варитися на тридцять хвилин, після чого процідити. Бажано пити такий засіб гарячим, перед відходом до сну. Тоді ефект буде проведений найбільший. Таке ж засіб добре позбавляє не тільки від кашлю і полегшує дихання, але і вбиває інфекцію і мікробів у всій ротової порожнини. Тому ісландський мох використовують для приготування відвару для полоскання хворого горла, при запаленні мигдалин, при ранках різного походження в роті.
Інший варіант, як можна приготувати відвар з ісландського моху: взяти дві столові ложки подрібненої рослини, залити холодною водою, довести до стану кипіння, остудити. Після проціджування можна вживати лікарський засіб по половині склянки, великими ковтками. Приймати його потрібно близько десяти разів на день.
Ісландський мох добре допомагає вилікувати захворювання травного тракту і шлунку, у тому числі і виразкову хворобу. Вважається, що ісландський мох в дванадцять разів ефективніше і успішніше бореться з виразкою шлунка, ніж найвідоміше у народній медицині масло обліпихи.
Хорошим заспокійливим і загоює дією володіє відвар, який приготовлений з ісландського моху і води, а не молока. Тому використовувати потрібно не молоко. Або ж можна приймати інший лікарський засіб: до подрібненого ісландському моху додати жменю лляних насіння, а також подрібнений корінь алтея. Весь збір потрібно добре перемішати, взяти дві ложки суміші, додати два-три склянки некип’яченої прохолодної води, після чого залишити настоюватися. Для повного приготування лікарський засіб повинен постояти п’ять годин, потім його варять сім-вісім хвилин, проціджують, остуджують. Такий засіб у народній медицині добре усуває порушення роботи травного тракту, його приймають перед кожним прийомом їжі приблизно по шість-сім ложок.
Ісландський мох використовують для приготування смачного й корисного чайного напою. Для цього дві чайних ложки подрібненої рослини заливають третій літр води, доводять до стану кипіння, а потім відразу знімають з вогню. Напій проціджують, і як тільки він охолоне до кімнатної температури його можна пити. Тим, хто любить погарячіше, можна вживати неостиглим чай. Корисно в профілактичних цілях пити по три чашки протягом дня. У чай рекомендується додавати трохи меду, — і смак буде солодше, і ефект лікувальний. Такий чай корисний людям, у яких є захворювання — емфізема легенів. Але щоб посилити лікувальний ефект, в чай з ісландського моху додають відвар мати і мачухи. За допомогою такого засобу можна добитися сильного відхаркувальний ефекту, а також поліпшення загального стану організму при застудах.
Славиться своїми властивостями в народній медицині цю рослину як усуває шкірні захворювання і дефекти. Зазвичай вугри і акне з великими труднощами піддаються лікуванню, практично не усуваються повністю і залишають після себе шрами. Чай, приготовлений на основі ісландського моху, потрібно пити протягом тривалого часу, не менше трьох склянок на добу. Тоді можна буде спостерігати, як поступово хвороба відступає, не залишаючи після себе рубців і шрамів. За допомогою цієї рослини можна позбутися від лишаїв, псоріазу, а також шрамів, які залишилися після опіку.
У народній медицині готують також і настій ісландського моху. Для цього подрібнене слоевище, попередньо висушене на сонці, заливається шестідесятіпроцентним спиртом, настоюється два тижні. Отриманий засіб використовують при ослабленні апетиту, при захворюваннях кишечника, розладах шлунка, діареї та зневоднення організму. Настоянку приймають по чайній ложці, можна розбавити з теплою водою або чаєм.
Деякі народні лікарі ісландський мох взагалі не кип’ятять і не наполягають. Вони тільки заливають його кип’яченою прохолодною водою на таку кількість часу, щоб пішла вся гіркота. Потім цю суміш додають у молоко під час кипіння, розмішують в чашці з невеликою кількістю цукру і п’ють при сильному бронхіті і туберкульозі.
Використовуючи рослини моху в якості добавки в процесі виготовлення мила в домашніх умовах, можна отримати чудовий косметичний засіб, що дозволяє доглядати за шкірою і підтримувати її молодість, пружність і красу.
Останнім часом вчені змогли довести, що вживання відварів на основі ісландського моху сприяє запобіганню розвитку злоякісних пухлин завдяки вмісту в ньому лишайникових кислот.