rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

ГРИП
26.11.2014, 10:01

Відомо, що уникає  грипу  тільки 1/5 громадян. Причому  грип у дітей  зустрічається частіше, ніж у дорослих. На Україні зараз 3 види грипу: свинячий, Брісбен, Перт. У 2010 р. їх було два ( епідемія грипу ). Відкрито 2000 видів, але  вірус грипу  продовжує змінюватися. Новий штам знайдений у Хмельницькому (лютий, 2011р.), А в Монголії -  вірус грипу  з ознаками пташиного і свинячого грипу.

 Грип симптоми. Визначення. Відмінність від застуди.

 Грип  - різновид застуди (ГРВІ). Виявити його може тільки лабораторія. Він відрізняється від застуди стрімким початком.  Симптоми грипу : сильна слабкість, сонливість, розколювальний головний біль, біль в очах, суглобах, м'язах, жар. Іноді - біль у горлі, кашель, нежить, нудота, блювання, пронос. Іноді  симптоми грипу  можуть і не проявлятися (спадковість).

Форми грипу.

 

 Найчастіше  грип  проходить в легкій і середній формі. Легка форма-5-6 днів - зачіпає верхні дихальні шляхи (ніс, гортань), активно виділяється слиз. Середня форма: уражаються нижні дихальні шляхи (бронхи, легені) і можлива смерть від ураження серця і судин. Важка форма - токсична: на 4-6 день настає смерть через ураження нервової системи, серця і судин.

 Перебіг грипу. Ускладнення

 

 Важливо знати час початок хвороби, тому що вирішальними будуть 1-2 доби. Важкі наслідки - запалення легенів, ураження нервової системи, серця, судин, смерть - викликає не сам грип, а його ускладнення через бактеріальні інфекції. Вони можуть проявитися вже на 3 день хвороби і вибирають найбільш вразливі місця організму. Наприклад, хронічні захворювання.

 Профілактика грипу.

 

 За територією будинку слід носити мед.маску (міняти кожні 2 години), частіше дезінфікувати руки (спиртові серветки, р-н хлоргексидину), змащувати ніс оксоліновою маззю, приймати гомеопатичні протигрипозні засоби, пити трав'яні настої (вітамінний збір , Елекасол).  Профілактика грипу  включає використання продуктів бджільництва (маточне молочко, прополіс) та продуктів, багатих молочнокислими бактеріями (кефір, йогурт, концентрований йогурт-біфідок або інші пробіотики).

Лікування грипу.

 

 Тільки лікар правильно підкаже правильне лікування грипу. А при виборі ліків віддавати перевагу більш нешкідливим і результативним. Користуватися лікарською консультацією (тел.1583) або гарячою тел. лінією (тел. 425 08 83).

 

 Слід забезпечити організм вітаміном С (1г на добу-для дорослих, але не більше 5 днів).

 

 Лікування грипу  вимагає постільного режиму з рясним питтям потогінну (Елекасол, липа, ромашка, малина з лимоном), яке виведе отрути, що виділяються вірусом. Потрібно приймати противірусні препарати, такі як Амізон і жарознижуючі, протизапальні ліки (наприклад, парацетамол, але не довше 5 днів).  Лікування грипу  прискориться, а ризик ускладнення зменшиться, якщо госпіталізувати хворого. Так минулої зими в Києві антигрипозний стаціонар перебував у лікарні № 9.Л

 Грип у дітей

 

 Дитячий організм більш чутливий як до ліків, так і до температури, тому  грип у дітей  може проходити важче. У першому випадку, потрібно враховувати схильність дитини до алергії, хронічні захворювання і разову і добову дозу ліків (див. інструкцію). У другому випадку, пам'ятати, що температура 38гр. для дитини - екстремальна температура (діти погано переносять гіпертермію), а також те, що у випадку "білої гарячки" (коли при високій температурі дитина не червоніє, а біліє, а низ живота і ноги покриті висипом), не можна використовувати обгортання або звичайні способи зняття температури, а терміново викликати швидку допомогу.

 Необхідність швидкої допомоги

 

 Якщо посилився головний біль, почастішало дихання (задишка), важко дихати, з'явився синій відтінок шкіри, паморочиться голова, з'явилися судоми, галюцинації, кольоровий слиз, біль у грудях, набряклість обличчя, блювання, висип - необхідно вживати термінових заходів.

 Щеплення від грипу

 

 Вакцини активізують імунітет. Щеплені (як і перехворіли грипом) мають у крові антитіла, але тільки від одного виду грипу. Вакцини можуть давати ускладнення. Так вакцина від свинячого грипу може призвести до нарколепсії (раптовий сон) у дітей та підлітків. Перевага - дорогим вакцин (нові технології). Канадські фахівці вважають, що масова вакцинація (колективний імунітет) захищає і тих, кому не можна щепитися.

 Чого не повинно бути в лікуванні грипу

 

 Антибіотики знищують не віруси, а бактерії, включаючи і корисні, і цим послаблюють захисні сили організму.  Лікування грипу  не включає прийом антибіотиків: вони використовуються тільки для лікування ускладнень.

 

 Аспірин небажаний в цьому сезоні, бо при свинячому грипі на тлі високої температури, він може викликати синдром Рея (особливо, у дітей) з тяжкими наслідками, аж до смерті.

 

 Вірус грипу  швидко пристосовується до ліків і їх дія втрачає силу. Так наприклад, Ремантадин, до якого за 5 років вірус пристосувався на 30%, здатний допомогти тільки, якщо прийнятий з 1-го дня хвороби.

 

 Повної гарантії захисту від грипу не існує. Але вже створена вакцина від усіх видів грипу А (Англія, 2011р.), А трохи раніше-в Ізраїлі-від усіх видів грипу.

 



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: правильне лікування грипу, профілактика грипу, симптоми грипу, грип у дітей, вірус грипу, Грип, лікування, епідемія грипу
Переглядів: 1296 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика