rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Лікування кашлю
29.07.2014, 16:16

Кашель — проявляння багатьох захворювань. Кашель може з'явитися при простуді, бронхіті, трахеїті, плевриті, пневмонії і інших легеневих захворюваннях.

Лікувати потрібно перш за все основне захворювання, але одночасно можна полегшити його протікання, застосовуючи засоби від кашлю.

Лікування кашлю:

  • Подрібнити 500 г очищеної цибулі, додати 2 столових ложки меду, 400 г цукрового піску і варити на слабкому вогні в 1 л води 3 години. Потім охолодити, процідити. Зберігати в щільно закритому посуді в холодильнику. Приймати суміш теплою по 1 столовій ложці 4—6 раз на день при сильному кашлі.
  • Від кашлю корисною є цибуля, підсмажена на вершковому маслі і змішана з медом.
  • При сильному кашлі узяти пляшку, наповнити її кашкою з цибулі, закрити. Всю пляшку обмазати тістом і поставити в духовку. Як тільки запечеться скориночка, духовку відключити, почекати, поки охолоне, потім зняти тісто і пляшку відкрити. Цим засобом можна лікувати навіть грудних дітей, даючи їм 0,5 чайної ложки засобу при грипі і кашлі, дорослим давати по 2 столових ложки 3—4 рази в день після їди.
  • Розтерти велику цибулину в кашку і змішати з 2 столовими ложками гусячого жиру. Втирати перед сном суміш в груди і шию, зав'язати теплою хусткою. Вранці необхідно з'їсти 1 столову ложку цієї суміші. Лікування проводити протягом декількох днів.
  • Намазати грудну клітку сумішшю рівних кількостей меду і розтопленого нутряного козиного жиру і втерти в шкіру, обгорнути компресним папером і поверх паперу обв'язати старою пуховою хустиною.
  • Узяти 10 голівок цибулі і 1 голівку часнику, дрібно нарізати і варити в непастеризованому молоці до тих пір, поки цибуля і часник не стануть м'якими. Додати трохи соку зі свіжої трави (або відвару) будри плющевидної і меду, розмішати. Пити по 1 столовій ложці через 1 годину протягом всього дня. Ця суміш сприяє відкашлюванню мокроти, пом'якшує кашель.
  • Відрізати білу частку з корінням від двох рослин цибулі-порею, подрібнити, додати 0,5 склянки цукрового піску, 1 склянку води, варити на слабкому вогні в закритому посуді, поки сироп не загусне, процідити. Приймати по 1 столовій ложці кожні 1,5 години.
  • Білу частку з корінням однієї рослини цибулі-порею нарізати, відварити в 1 склянці молока, настояти, обгорнувши, 4 години, процідити і пити по 1 столовій ложці кожні 1,5—2 години при кашлі.
  • Вдихати під ковдрою протягом 15 хвилин аромат свіжої цибулини. Дитині можна покласти блюдце з подрібненою цибулею на ніч біля ліжка. УВАГА! Засіб не рекомендується при бронхоспазмах.
  • При кашлі корисно пити березовий сік навпіл з молоком і невеликою кількістю муки або крохмалю.
  • Якщо дитина сильно кашляє, допоможе яблучний оцет. 1 столову ложку оцту влити в 0,5 л теплої кип'яченої води. Полоскати горло через кожних 2 години.
  • Змішати в рівних частинах очищений фундук і мед. Приймати по 1 чайній ложці 4—6 раз на день, запиваючи теплим молоком.
  • Змішати мед і сік хрону в співвідношенні 3:1. Приймати маленькими порціями протягом дня, запиваючи чаєм з квіток конюшини червоної (1 чайна ложка квіток на 1 склянку кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 1 годину). Випити за день 3—4 склянки цього настою.
  • Відварити картоплю в лушпинні, розтовкти дерев'яним товкачем. Додати 1 столову ложку рослинної олії і 3 краплі йоду. Добре розмішати. Покласти склад на тканину і прикласти на груди до горла. Зверху обгорнути шерстяною ковдрою. Коли картопля охолоне, компрес зняти. Процедуру виконувати на ніч.
  • Гарячу картоплину в лушпинні розрізати, прикласти до грудей, змащених скипидаром.
  • Закип'ятити 3 л води, покласти 500 г пшеничних або житніх висівок, довести до кипіння і варити 10 хвилин, процідити. Підсолодити паленим цукром. Всю порцію відвару треба випити протягом дня, але неодмінно гарячою. Ефективний засіб від сильного, виснажливого кашлю.
  • Заварити 1 л крутого кип’ятку 400 г висівок, охолодити, процідити і пити протягом дня в гарячому вигляді. Для смаку можна додати палений цукор (білий цукор або мед в даному випадку застосовувати не слід).
  • 50 г родзинок залити 1 склянкою крутого кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 30 хвилин, процідити, влити в настій 3 столових ложки соку цибулі, розмішати. Випити невеликими ковтками в 1 прийом, бажано на ніч.
  • Змішати 3 столових ложки стовчених березових бруньок з 100 г несолоного вершкового масла, поставити на вогонь, довести до кипіння і нагрівати на дуже малому вогні 1 годину. Процідити, віджати, бруньки відкинути. Додати 200 г прокип'яченого меду, все добре перемішати. Приймати при кашлі 4 рази в день до їди.
  • Протерти через сито стиглі банани і покласти їх в каструлю з гарячою водою з розрахунку 2 банани на 1 склянку кип'яченої води з цукром, підігріти і пити цю суміш при кашлі.
  • Кип'ячений сік ріпи з цукром або медом дуже корисний при простудному кашлі і болях в грудях. 1 склянку соку ріпи і 1 столову ложку меду ретельно змішати, потримати на вогні до закипання, зняти, охолодити. Пити по 3 ковтки кілька разів в день до їди.
  • При тривалому кашлі змішати 300 г меду і 1 кг дрібно нарізаного листя алое, залити суміш 0,5 л води, довести до кипіння і тримати на малому вогні 2 години, помішуючи. Охолодити. Зберігати в прохолодному місці не більше місяця. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день до їди.
  • Сік з листя алое змішати з теплим медом і топленим вершковим маслом в рівних пропорціях. Приймати по 1—2 чайні ложки 4 рази в день до їди протягом 5 днів, потім зробити перерву на 5 днів.
  • У 100 мл соку огірка додати 2 столових ложки часниково-медової суміші (1:1), добре розмішати, дати настоювати 1 годину. Приймати по 2—3 столових ложки 2—3 рази в день за 30 хвилин до їди.
  • При наполегливому сухому кашлі зварити картоплю в лушпинні в невеликій кількості води, накрити каструлю рушником і, нагнувшись над каструлею, вдихати 10—15 хвилин картопляну пару.
  • При кашлі у дітей нарізати маленькими кубиками чорну редьку і покласти в каструлю, посипавши цукром. Запекти в духовці протягом 2 годин, процідити і злити рідину в пляшку. Пити по 2 чайних ложки 3—4 рази в день перед їдою і на ніч перед сном.
  • Відварити в мундирі 4—5 картоплин, але так, щоб вони не розварилися. Накласти на груди або спину декілька листів паперу, а на них розмістити гарячу картоплю, що розрізана навпіл. Зверху обгорнутися. У міру охолодження листи паперу витягувати. Цю процедуру проводити вечорами.
  • Втирати в груди козиний жир, скипидар і прикладати гарячі картоплини, що розрізають, до горла.
  • Відварити шматочки картоплі (або очищення з картоплі), злити воду, викласти їх в подвійний поліетиленовий пакет, зав'язати, потім загорнути в полотняний рушник (2—3 шаруючи) і зафіксувати на грудях. Треба стежити, щоб було не гаряче, а приємно тепле. Прогрівати груди 1 годину. Декілька таких процедур — кашель і хрипота минають. Картопля «бере» на себе негативне поле хвороби, а м'яке тепло сприяє хорошій циркуляції крові в хворій області. Цей метод особливо хороший для дитини-алергетика, якій протипоказані гірчичники.
  • При лікуванні кашлю у дітей цілителька Ванга радила зварити 1 картоплину, 1 головку цибулі і 1 яблуко в 1 л води. Варити до тих пір, поки води не стане удвічі менше. Такий відвар давати дитині 3 рази в день по 1 чайній ложці.
  • Свіжий капустяний сік з цукром корисний як відхаркувальний засіб при кашлі і хрипоті. Добре діє відвар капусти з медом.
  • Як вказується в старовинних лікарських порадниках, страждаючим кашлем хворим дуже корисно включати в споживання картопляне пюре, приготоване з великою кількістю молока. Така їжа сприяє зняттю бронхоспазмів.
  • Відварити декілька картоплин в невеликій кількості води, розім'яти їх до консистенції рідкого пюре разом з відваром, 1 чайною ложкою вершкового (краще топленого) масла, 2 подрібненими зубчиками часнику і маленькою цибулиною. Таке пюре готують і їдять кілька разів в день в гарячому вигляді. Це радикальний засіб лікування як гострого, так і застарілого хронічного кашлю.
  • Заварити 2—4 столових ложки насіння кропиви 0,5 л кип’ятку і настоювати ніч в термосі. Пити по 0,5 склянки 3—4 рази в день або частіше, але меншими порціями. Можна заварити 1 склянкою кип’ятку 2 столових ложки кореня кропиви, гріти на малому вогні 5 хвилин, настоювати 30 хвилин і приймати так само.
  • Влити 1 склянку молока в емальовану каструлю, покласти туди 1 столову ложку трави шавлії, прикрити тарілкою або блюдцем, закип'ятити суміш на малому вогні, дати трохи охолонути і процідити. Потім закип'ятити знову, прикривши блюдцем. Пити відвар гарячим перед сном, остерігаючись протягів.
  • Залити 2 столових ложки порошку кореня алтея 0,5 л води, довести до кипіння, варити на слабкому вогні в закритому посуді 5 хвилин, настоювати, обгорнувши матерією, 2 години, процідити. Вживати в теплому вигляді для полоскань горла при кашлі і для гарячих компресів на груди.
  • Настояти протягом 8 годин 4 чайних ложки кореня алтея в 2 склянках холодної кип'яченої води, процідити. Приймати в теплому вигляді по 0,5 склянки 3—4 рази в день як відхаркувальне.
  • Залити 1 столову ложку ягід чорної смородини 1 склянкою крутого кип’ятку, настоювати 2 години, процідити, віджати. Пити по 1 склянці 4 рази в день до їди і обов'язково на ніч. При кашлі і хрипоті корисні сироп і сік з ягід смородини.
  • Залити 1 столову ложку трави чабрецю 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 1 годину, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 4 рази в день до їди.
  • Свіже коріння кропиви дводомної дрібно нарізати і відварити в цукровому сиропі. Приймати по 1 столовій ложці кілька разів в день при хронічному кашлі.
  • Залити 1 столову ложку подрібненого кореня кропиви дводомної 1 склянкою кип’ятку, тримати на киплячій водяній бані 15 хвилин, охолодити при кімнатній температурі, процідити, підсолодити медом. Пити по 0,5 склянки 4—6 раз на день за 30 хвилин до їди при сильних нападах кашлю.
  • Залити 1 чайну ложку квіток кропиви дводомної 0,5 л крутого кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 20—30 хвилин, процідити. Пити як чай для відкашлювання і розрідження мокроти.
  • Настій листків подорожника великого розріджує і розчиняє мокроту при хворобах верхніх дихальних шляхів і супроводжуючому їх кашлі. 1 столову ложку подрібнених листків залити 1 склянкою крутого кип’ятку, настоювати на киплячій водяній бані 15 хвилин, охолодити, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 5—6 раз на день за 15—20 хвилин до їди.
  • Розтерти в порошок 1 чайну ложку насіння маку і змішати з 50 мл теплого молока. Випити в один прийом. Настій знімає болі в грудях, пом'якшує кашель. Дітям можна давати «макове» молоко в два прийоми, бажано в другій половині дня.
  • Приготувати збір: 6 часток кори дуба, 4 частки коріння валеріани, 3 частки коріння алтея, 2 частки коріння кропиви дводомної. Подрібнити. 2 столових ложки збору залити 0,5 л крутого кип’ятку, настоювати на водяній бані 10 хвилин, обгорнути на 4 години, процідити. Відвар пити протягом дня 4—5 разів рівними порціями з топленим молоком, медом або варенням. Допомагає при сильному кашлі і болях в горлі. УВАГА! Відвар може викликати закрепи.
  • Узяти 50 г соснової хвої, промити в холодній воді, розтовкти, залити 1 склянкою крутого кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 3 години, додати за смаком цукор, процідити і відразу випити маленькими ковтками. Особливо корисний настій при кашлі ранньою весною.
  • При сильному затяжному кашлі змішати в рівних частинах по масі цукор із смолою сосни (живицею). Скачати з суміші кульки розміром з горошину, висушити їх. Смоктати по 1 кульці 3 рази в день після їди.
  • Залити 1 столову ложку соснових бруньок 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 40 хвилин, процідити. Приймати по 1—2 ковтки при наставанні до кашлю. Допомагає відразу ж.
  • При сильному кашлі узяти в рівних частинах листки кропиви дводомної, листки м'яти і волоського горіха, ячмінну муку. 1 столову ложку суміші залити 300 мл крутого кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 4 години, процідити. Випити настій теплим в два прийоми.
  • Змішати 3 столових ложки липового цвіту і 2 столових ложки квіток чабрецю, залити 1 л крутого кип’ятку, настоювати на киплячій водяній бані 15—20 хвилин. Приймати при дуже сильному кашлі з медом. Бажано пити велику дозу на вечір, оскільки настій володіє заспокійливою дією.
  • Узяти порівну плодів малини, листків мати-й-мачухи і трави материнки. 1 столову ложку суміші заварити в 1 склянці кип’ятку, настоювати 20 хвилин і пити відвар як чай, гарячим. УВАГА! Вагітним жінкам збір не рекомендується.
  • Узяти по 2 частки кореня алтея і листків мати-й-мачухи і 1 частку трави материнки. 3 чайних ложки збору заварити в 1 склянці кип’ятку, настоювати протягом 20 хвилин, процідити і пити по 0,5 склянки 3—4 рази в день.
  • Узяти по 1 частці листків шавлії, плодів анісу і бруньок сосни, по 2 частки кореня алтея і кореня солодки. 1 столову ложку суміші заварити в 1 склянці кип’ятку, настоювати 20 хвилин, процідити, випити протягом дня в декілька прийомів.
  • Узяти порівну кореня солодки, кореня алтея, плодів анісу і листків мати-й-мачухи. 1 столову ложку суміші заварити в 1 склянці киплячої води, настоювати 20 хвилин, процідити через марлю. Приймати по 0,5 склянки 3 рази в день після їди.
  • Узяти по 1 частці листків шавлії, плодів анісу, бруньок сосни і 2 частки кореня солодки. 1 столову ложку суміші заварити в 1 склянці кип’ятку, настоювати 20 хвилин, процідити, випити протягом дня в декілька прийомів.

http://tutmedic.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://tutmedic.com | Теги: кашель, лікування, лікування кашлю, народні рецепти
Переглядів: 1269 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2025 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика