rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Прополіс
22.10.2014, 13:06

Латинське слово «прополіс» перекладається як «бджолиний клей», ось він і використовується бджолами для замазування щілин у своїх вуликах, щоб уникнути протягів, зайвої вологості і мікробів у вулику - бджолиної фортеці. Але не тільки бджоли знайшли застосування прополісу - він дуже корисний і для людини.

Прополіс - це смолиста речовина, зібране бджолами з різних рослин, причому збором прополісу з бджолиної сім'ї займається лише невелика кількість бджіл. Прополіс володіє гіркуватим, прянохолодящім смаком, клейкий на дотик, золотистого-коричневого, темно-зеленого або бурого кольору. Колір прополісу залежить від виду рослин, з яких він зібраний, так, прополіс із степів найчастіше коричневий, а зібраний в листяному лісі - жовто-сірий.

Згодом прополіс висихає, стає щільним і тендітним і може навіть почорніти. Специфічний запах прополісу нагадує запахи меду та воску, тополиних і березових бруньок, ваніліну. При нагріванні прополіс пахне медом і ладаном. При цьому вище цінується м'який прополіс, оскільки містить більшу кількість корисних речовин.

Як зберігати прополіс

Зберігати прополіс потрібно в сухому, чистому і темному місці при температурі не вище 25 ° С. Причому не можна зберігати поряд пахучі речовини!

Якщо прополіс зберігати, дотримуючись усіх правил, він довго не втрачає своїх цілющих властивостей, хоча свіжий прополіс все одно є найбільш цінним.

Історія застосування прополісу

Перші згадки про застосування прополісу ще з давнього Єгипту, пізніше прополіс стали використовуватися в Стародавній Греції. Можна знайти згадку про прополісі у видатних лікарів античності Діоскорид і Галена, а пізніше про прополісі писали римські вчені-енциклопедисти Пліній Старший і Варрон.

У старі часи прополіс застосовували при простудних захворюваннях, гнійничкових ураженнях шкіри, при деяких захворюваннях м'язів і суглобів. На Русі про прополісі багато написано в старовинних російських лікарських порадниках - його називали бджолиний клей, уза, смолка, використовували при лікуванні екзем, ран, грибкових захворювань.

Лікувальні властивості прополісу

Бджолярі знають, що всередині вулика ніколи не відчувається неприємний гнильний запах, навіть якщо туди потрапляють дрібні тварини чи інші комахи. Бджоли їх замуровують прополісом, тому ті перетворюються на своєрідні мумії і не піддаються процесам розпаду і гниття. А з часом високі бактерицидні властивості прополісу були підтверджені науковими дослідженнями.

Прополіс має також і властивістю пригнічувати життєдіяльність вірусів. Деякі фахівці вважають, що це властивість посилюється, якщо прополіс вживати з медом і маточним молочком.

В організмі людини прополіс очищає клітинні мембрани, видаляє холестерин, нормалізує клітинне дихання, пригнічує патологічні клітини, відновлює уражену тканину.

У прополісі був виявлений ряд вітамінів (Bl, B2, РР, Е, С і провітамін А) і мікроелементи, які беруть участь в обмінних, ферментативних і вітамінних біохімічних процесах нашого організму, прискорюють процес лікування ряду захворювань і володіють омолоджують властивостями.

Прополіс підвищує стійкість організму до дії іонізуючого випромінювання, посилює захисні і пристосовні можливості організму, а також надає загальний тонізуючий і благотворний психофізичний ефект - покращує настрій, зменшує почуття тривоги і пригніченості.

Прополіс бере участь в регуляції ендокринної системи, пригнічуючи активність вилочкової і підшлункової залоз.

А антиоксидантну дію, що викликається прополісом, особливо важливо в онкології. Він пригнічує ріст ракових клітин, не будучи при цьому токсичним.

Прополісу і препаратів з нього властиво швидке протизапальну дію. Антитоксичний ефект прополісу можна використовувати і при лікуванні захворювань, що супроводжуються інтоксикацією організму, таких, як туберкульоз, дифтерія, скарлатина.

Прополіс має благотворний вплив на відновлення тканин, сприяє швидкому загоєнню ранових поверхонь, пом'якшує рубці після опіків, покращує формування кісткової мозолі після перелому кісток.

При яких захворюваннях корисний прополіс

Прополіс є унікальним лікувальним засобом, область його застосування широка. Він з успіхом використовується при запаленні товстої кишки, гастриті, здутті кишечника. Прополіс можна приймати при застуді, грипі, бронхіті, запаленні горла, синуситі, вушних захворюваннях, кон'юнктивіті, головних болях, пародонтозі. Здавна прополісом лікували екземи, висипу, обмороження і мікози, зараження сечових шляхів, подагру, артрит, а зараз прополіс знайшов застосування навіть при ракових захворюваннях.

Інфекції верхніх дихальних шляхів, у тому числі гайморити і фронтити, а також запалення середнього вуха проходять в більш короткі терміни, якщо жувати прополіс. При гострому захворюванні прополіс слід жувати по 3 години на день, але не більше 5 г на добу.

Додавання в їжу прополісу позитивно впливає майже при всіх запаленнях нирок, сечових шляхів, сечового міхура, простати і геніталій.

Рецепти народної медицини з прополісом

- При мігрені: 10 г подрібненого прополісу залийте 100 мл 70%-ного медичного спирту або горілки хорошої якості. Отриману суміш наполягайте 7-8 днів, струшуючи 3-4 рази протягом дня. Потім профільтруйте і приймайте 1 раз на день за годину до їжі по 3-5 крапель, доданих в 50 мл кип'яченої води. Запийте молоком або чаєм. Стан поліпшується через 3-4 тижні. Такий курс лікування рекомендується проводити 2-3 рази на рік.

- При ревматичних болях в області кінцівок на хворе місце накладіть тонку пластинку з розігрітого прополісу.

- Для позбавлення від фурункула покладіть на нього корж розігрітого прополісу. Через деякий час почне виділятися гній. Процедуру повторюйте до повного дозволу запального процесу. При схильності до фурункульозу для його профілактики приймайте всередину по чайній ложці настоянки прополісу в склянці води щодня протягом 10-12 днів.

- Більшість симптомів шлунково-кишкових розладів йдуть під впливом прополісу, який потрібно приймати після їжі. У легких випадках буває достатньо 10 г прополісу, спожитих протягом 3 днів. Для лікування хронічних шлунково-кишкових запалень потрібно споживання більшої кількості прополісу - від 40 до 100 г на курс.

При використанням рцептов народної медицини необхідно враховувати, що прополіс сильнодіючий засіб. Тому початкове посилене споживання прополісу може призвести до подразнення порожнини рота, погіршення самопочуття, іноді до діареї. У зв'язку з цим до прополісу краще звикати поступово - протягом 3-4 днів. Доцільно також поступово знижувати споживання прополісу після настання поліпшення або лікування.

Протипоказанням ж до застосування прополісу є алергічна реакція на нього, яка може виникнути у людей з алергією до будь-яких продуктів бджільництва, бджолиної отрути, а також у людей, схильних до алергічних захворювань: кропивниці, екземі, бронхіальній астмі та ін

Алергічна реакція на прополіс може проявлятися у вигляді печіння, свербежу, висипу, а також загальної слабкості, головного болю, підвищеної температури. Щоб попередити виникнення побічних ефектів лікування прополісом, починати лікування слід з малої дози і, лише переконавшись у відсутності симптомів, що вказують на непереносимість прополісу, можна проводити повний курс лікування. У разі виниклої алергічної реакції, необхідно негайно припинити лікування прополісом і прийняти протигістамінні препарати.


http://health.webfermerstvo.org.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://health.webfermerstvo.org.ua | Теги: препарат, лікування, властивості, Мед, бджоли, Застосування, прополіс, прополюс, ліки
Переглядів: 2410 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика