rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Вам призначили дослідження
28.07.2014, 20:28

Якщо Вам призначено, яке або дослідження, і Ви не знаєте, як до нього підготуватися, або відчуваєте себе незатишно через те, що не уявляєте, як буде проходити дослідження.
Якщо Вампотрібно знати, скільки часу буде потрібно для проведення діагностичної маніпуляції.
Якщо Ви хочете заспокоїти свого малюка або друга, маму чи тата перед майбутньою процедурою - ця інформація для Вас.

1. Аналіз сечі
2. Загальний аналіз сечі
3. Аналіз сечі в трьох порціях
4.Аналіз сечі по Нечипоренко
5. Аналіз добової сечі
6. Аналіз сечі по Земніцкого
7. Гастроскопія
8. Колоноскопія
9. Бронхоскопія
10. Електрокардіограма
11.Амбулаторное моніторування електрокардіограми
12. Ультразвукове дослідження (УЗД)
12.1 УЗД органів черевної порожнини
12.2 Ехокардіограма
12.3 УЗД щитовидної залози
12.4 УЗД молочних залоз
12.5 УЗД сечового міхура і передміхурової залози
12.6 УЗД сечового міхура, матки іяєчників
1. АНАЛІЗ КРОВІ
Для чого виконується аналіз крові?
аналіз крові
Аналіз крові - найпоширеніше всучасній медицині дослідження, за допомогою якого можна визначити як загальний стан людини, так і стан більшості його органів і систем. Як правило, під час цього аналізу досліджується досить велика кількість параметрів (стан клітин крові, біохімічні, імунологічні, гормональні показники). Набір призначених Вам досліджень залежить від Вашого самопочуття і Вашого захворювання і визначається Вашим лікуючим лікарем. За час Вашого перебування в лікарні аналіз кровіможе проводитися кілька разів, що дозволяє оцінити ефективність лікування або зміни Вашого стану.
Як роблять аналіз крові?
Аналіз крові найчастіше виконується натще, тому до дослідження Ви не повинні їсти, пити і приймати лікарські препарати. В особливих випадках, наприклад, при необхідності прийому ліків рано вранці, Вам слід проконсультуватися з Вашим лікуючимлікарем, який дасть Вам більш точні рекомендації. Для деяких видів аналізів, наприклад, біохімічних і гормональних досліджень, необхідно голодувати протягом 8-12 годин. Якщо Вам буде призначено таке дослідження, то Вас про це обов'язково сповістять.
Що станеться під час взяття крові з вени на аналіз?
Вам запропонують пройти в процедурний кабінет і сісти на стілець біля процедурногостолу. Іноді взяття крові проводиться лежачи, в таких випадках дотримуйтесь інструкцій Вашого лікаря або медсестри.
На Вашу руку вище ліктя буде накладено спеціальний джгут для поліпшення кровонаповнення судин, а Ваша рука буде оброблена спеціальним складом для запобігання інфікування.
У вену на Вашій руці буде введено голку (безпосередньо під час уколу Ви можете відчувати короткочасну біль), по якій і буде здійснено взяття крові.
В деяких випадках кров на аналіз береться не з вени, а з проколу шкіри на пальці.
Взяття крові, як правило, проводиться одноразовим стерильним інструментом, що виключає зараження інфекційними захворюваннями, що передаються через кров.
Після взяття крові голку видалять, на місце уколу буде покладена пов'язка або тампон. Будь ласка, не видаляйте її до повного припинення відділення крапель крові (зазвичай близько 5-10 хвилин).
Іноді після взяття крові на місці уколу може виникнути гематома (синяк). Проінформуйте про це медичну сестру і лікаря. Особливої небезпеки гематома не представляє, але для того, щоб вона пройшла швидше, Вам можуть призначити компреси або мазь.
Як дізнатися результати Вашого аналізу крові?
Як правило, лабораторії виконують усі дослідження протягом одного або двох днів, проте деякіаналізи, наприклад, визначення рівня гормонів, вимагають більш тривалого часу для обробки. Після виконання аналізів результати будуть передані Вашого лікаря.
2. ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ СЕЧІ
Для чого виконується загальний аналіз сечі?
Загальний аналіз сечі - це дослідження, що дозволяє провести первинну оцінкустану нирок і сечовивідних шляхів. Цей аналіз є одним з обов'язкових досліджень при будь-якому захворюванні і виконується за час Вашого перебування в лікарні не менше одного разу. Як і інші лабораторні аналізи, загальний аналіз сечі може виконуватися кілька разів для оцінки динаміки Вашого стану або ефективності лікування. До загального аналізу сечі спеціальної підготовки не потрібно. Ви можете їсти і пити як зазвичай.
Якзібрати сечу на аналіз?
Напередодні дослідження Вам буде видана спеціальний посуд для збору сечі.
Вранці в день дослідження Ви повинні зробити ретельний туалет сечостатевих органів.
Після цього Ви повинні помочитися в видану посуд (для аналізу використовується вся ранкова порція сечі). Якщо вам не видали посуд для збору сечі на аналіз, помочіться в заздалегідь підготовлену суху, чисту ємність.
Як дізнатися результати Вашого аналізу сечі?
Загальний аналіз сечі виконується лабораторією, як правило, протягом одного дня. За виконанні результати аналізу будуть передані Вашого лікаря. В деяких випадках, для уточнення результатів аналізу, лікар може призначити Вам та інші аналізи сечі, наприклад аналіз за Зимницьким або Нечипоренко, аналіз добової сечі, або аналіз в 3 порціях.
3. АНАЛІЗ СЕЧІ У 3-х порцій
Для чого виконується аналіз сечі в трьох порціях?
Аналіз сечі в трьох порціях - це дослідження, що дозволяє визначити місце запалення або захворювання в сечовий системі. Цей аналіз нерідко проводиться для більш докладного виявлення порушень, виявлених в загальному аналізі сечі або аналізі сечі заНечипоренко. Аналіз сечі в трьох порціях часто використовується для контролю за ефективністю лікування, тому за час Вашого перебування в стаціонарі він може виконуватися кілька разів.
До аналізу сечі в трьох порціях спеціальної підготовки не потрібно. Ви можете їсти і пити як зазвичай.
Як проводити збір аналізу сечі в трьох порціях?
Напередодні дослідження Вам буде виданаспеціальний посуд для збору сечі (три ємності, помічених цифрами 1 2 і 3). Якщо Вам не видали спеціального посуду, то вимийте і висушіть заздалегідь 3 ємності об'ємом 150-250 мілілітрів кожна і відзначте їх цифрами 1 2 і 3.
Вранці в день дослідження Ви повинні зробити ретельний туалет зовнішніх сечостатевих органів.
Після цього Ви повинні помочитися в видану посуд, причому в 1-ю ємність повинна потрапити початкова порція сечі (приблизно 15-20 мілілітрів -трохи більше столової ложки), в 2-у - середня, а в 3-ю - заключна (теж приблизно 15-20 мілілітрів).
Як дізнатися результати Вашого аналізу сечі?
Аналіз сечі в трьох порціях виконується лабораторією протягом одного-двох днів. За виконанні результати аналізу будуть передані Вашого лікаря.
4. АНАЛІЗ СЕЧІ ПОНЕЧИПОРЕНКО
Для чого виконується аналіз сечі по Нечипоренко по?
Аналіз сечі по Нечипоренко - це дослідження, що дозволяє проводити оцінку стану нирок і сечовивідних шляхів. Цей аналіз проводиться для більш докладного виявлення порушень, виявлених в загальному аналізі сечі. Аналіз сечі по Нечипоренко часто використовується для контролю за ефективністю лікування, тому за часВашої хвороби він може виконуватися кілька разів.
До аналізу сечі по Нечипоренко спеціальної підготовки не потрібно. Ви можете їсти і пити як зазвичай.
Як проводити збір аналізу сечі по Нечипоренко?
Напередодні дослідження Вам буде видана спеціальний посуд для збору сечі.
Вранці в день дослідження Ви повинні зробити ретельний туалет сечостатевихорганів.
Перші 15-20 мілілітрів (трохи більше столової ложки) сечі для аналізу не використовуються. Після цього Ви повинні помочитися в видану посуд.
Як дізнатися результати Вашого аналізу сечі?
Аналіз сечі по Нечипоренко виконується лабораторією протягом одного-двох днів. За виконанні результати аналізу будуть передані Вашого лікаря.
5. АНАЛІЗ добової сечі
Для чого виконується аналіз добової сечі?
Добовий аналіз сечі - це дослідження, що дозволяє оцінити виведення різних речовин з сечею. Цей аналіз проводиться як додаткове дослідження не тільки при захворюваннях нирок, а й при порушеннях з боку інших органів і систем.
В деньдослідження Ваш лікуючий лікар швидше за все скасує прийом сечогінних препаратів. Питний режим в день дослідження повинен залишатися таким же, як звичайно. Спеціальних обмежень в харчуванні та фізичної активності не потрібно. У деяких випадках для підготовки до виконання цього аналізу потрібне попереднє зміна лікування, яке буде вироблено Вашим лікуючим лікарем.
Як проводити збір добового аналізу сечі?
Напередодні дослідження Вам буде видана спеціальний посуд для збору сечі, вона має шкалу для визначення обсягу міститься в ній рідини. В деяких випадках в ній може міститися спеціальна рідина-консервант, що додається для найкращого збереження досліджуваних речовин. Не слід виливати цю рідину.
Протягом доби вся (!) Сеча повинна збиратися в видану Вам ємність.
Вранці наступного дня Ви повиннізаписати загальна кількість виділеної сечі, а 200 мілілітрів (близько однієї склянки) з цієї кількості відлити в іншу ємність для передачі в лабораторію на аналіз.
Як дізнатися результати Вашого аналізу сечі?
Тривалість проведення аналізів лабораторії може коливатися від одного-двох днів до двох-трьох тижнів залежно від визначуваної речовини. За виконанні результати аналізудобової сечі будуть передані Вашого лікаря.
6. Аналіз сечі за Зимницьким
Для чого виконується аналіз сечі за Зимницьким?
Аналіз сечі за Зимницьким - це дослідження, що дозволяє оцінити збереження функції нирок. Цей аналіз проводиться протягом доби для більш докладного виявлення порушень, виявленихв загальному аналізі сечі.
Спеціальних обмежень в харчуванні та фізичної активності не потрібно. Питний режим в день дослідження повинен залишатися таким же, як звичайно. В день дослідження Ваш лікуючий лікар швидше за все скасує прийом сечогінних препаратів.
Як проводити збір аналізу сечі за Зимницьким?
Напередодні дослідження Вам буде видана спеціальний посуд для зборусечі (вісім ємностей, помічених цифрами 1 2 3, і 8).
Протягом доби вся (!) Сеча повинна збиратися в видані Вам ємності. Збір сечі проводитися в кожну з ємностей протягом трьох годин, в 1-ю - з 900 до 1200 в 2-у - з 1200 до 1500 і так далі протягом усього дня і всієї ночі. За ці 3:00 в кожну з ємностей необхідно помочитися мінімум один раз (кількість сечі значення не має).
Як дізнатисярезультати Вашого аналізу сечі?
Аналіз сечі за Зимницьким виконується лабораторією протягом одного дня. За виконанні результати аналізу будуть передані Вашого лікаря.
7. ГАСТРОСКОПІЯ (езофагогастродуоденоскопія)
Що таке езофагогастродуоденоскопія?
Езофагогастродуоденоскопія (часто користуються скороченою назвою - гастроскопія) - ендоскопічне дослідження, при якому візуально, тобто під контролем зору, оцінюється стан слизової оболонки стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Це дослідження виконується за допомогою спеціальних гнучких апаратів, що підключаються до джерела "холодного" світла, що виключає опік слизової оболонки. Тривалість дослідження залежить від патологічних змін, які діагностуєлікар. В середньому вона варіює від 1 до 5 хвилин.
Езофагогастродуоденоскопія виконується натщесерце, тому останній прийом їжі повинен бути не пізніше 9:00 вечора напередодні дня дослідження. Якщо Ви приймаєте будь-ліки, обсудете з Вашим лікарем розклад їх прийому в день дослідження.
Що станеться під час дослідження?
Якщо Ви користуєтеся знімними зубнимипротезами, то Вас попросять їх зняти, щоб під час дослідження вони не змістилися і не потрапили в дихальні шляхи.
Необхідно розстебнути верхній гудзик одягу, якщо комірець достатньо тугий, а також послабити вузол краватки.
Вам виконають місцеву анестезію зіва і глотки. Для цього необхідно широко відкрити рот і на прохання медсестри або лікаря затримати дихання на кілька секунд. В цей час на слизову ротової порожнини і глотки за допомогою розпилювачананоситься анестезуючий препарат місцевої дії. Препарат може мати різкий смак, але не випльовують його.
Вам допоможуть лягти на кушетку на лівий бік і попросять зберігати це положення протягом усього дослідження. Намагайтеся розслабитися, не піднімати голову і не робити різкі рухи шиєю під час проведення ендоскопа в стравохід.
Вам дадуть спеціальний мундштук, який потрібно щільно прикусити зубами або яснами.
При введенні ендоскопав стравохід лікар попросить Вас зробити ковток. Після того, як апарат буде введений в стравохід, намагайтеся не ковтати слину, вона повинна вільно стікати на підкладену під голову пелюшку.
Під час дослідження дуже важливо не затримувати подих, воно має бути неглибоким і нечастим.
При деяких патологічних станах для уточнення діагнозу необхідно мікроскопічне дослідження змінених ділянок слизової оболонки, які лікар бере спеціальнимищипцями - виконується біопсія, що подовжує час дослідження на 1-2 хвилини.
Що Ви відчуєте під час дослідження?
Після анестезії (знеболення) поступово настане оніміння мови, неба і з'явиться відчуття "грудки" в горлі, при цьому буде дещо утруднено проковтування слини.
Під час дослідження, як і при виконанні біопсії, Ви не будете відчувати болю.
Для розправлення просвіту порожнистих органів, до яких відносяться досліджувані стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка, вводиться в невеликій кількості повітря, тому з'явиться відчуття незначного переповнення шлунка. Після дослідження повітря відсмоктується через канал ендоскопа і дискомфорт зникає.
Коли можна пити і їсти після езофагогастродуоденоскопії?
Прийматиїжу можна після того, як повністю пройде відчуття оніміння язика і глотки, щоб запобігти потраплянню їжі та рідини в трахею. Звичайно це вимагає 20-30 хвилин. Якщо виконували біопсію, то час прийому їжі визначить лікар. Як правило, пити і їсти можна через 1-15 години, бажано, щоб їжа була охолодженої. Через 4-5 годин можна приймати їжу звичної для Вас температури.
Як дізнатися результати дослідження?
Докладний протокол дослідження і висновок про стан слизової стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки будуть передані Вашого лікаря, який дасть Вам необхідні рекомендації.
8. Колоноскопія
Що таке колоноскопія
Колоноскопія - ендоскопічне дослідження, під часякого візуально, тобто під контролем зору, оцінюється стан слизової оболонки товстої кишки. Дослідження виконується гнучкими ендоскопії. Як джерело світла служить освітлювач, що працює на галогенової або ксеноновим лампі, тобто використовується так званий "холодний" світло, що виключає опік слизової оболонки.
Як готуватися до колоноскопії?
Для того щоб оглянути слизовуоболонку товстої кишки необхідно, щоб в її просвіті не було калових мас.
Успіх і інформативність дослідження визначається, в основному, якістю підготовки до процедури, тому приділіть найсерйознішу увагу виконанню наступних рекомендацій: Якщо Ви не страждаєте запорами, тобто відсутністю самостійного стільця протягом 72 годин, то підготовка до дослідження полягає в наступному.
Напередодні дослідження в 14 годин необхідно прийняти 40 грамівкасторової олії. Інші проносні (препарати сени, бісакоділ і пр.) не дозволяють повністю очистити товсту кишку, тому не повинні використовуватися в процесі підготовки.
Після самостійного стільця необхідно зробити 2 клізми по 1-15 літра. Клізми роблять в 20 і 22 години.
Вранці в день дослідження необхідно зробити ще 2 такі ж клізми (у 7 і 8:00).
Немає необхідності голодувати в день дослідження. Легкий сніданок (каша, яйце,хліб, чай або кава) поліпшать Ваше самопочуття і дозволять легше перенести дослідження Якщо у Вас є схильність до закрепів, то для підготовки до колоноскопії необхідно додатково виконати кілька рекомендацій:
За 3-4 дні до дослідження необхідно перейти на спеціальну (бесшлаковую) дієту, виключивши з раціону свіжі овочі і фрукти, бобові, чорний хліб, капусту в будь-якому вигляді (як свіжу, так і минулий кулінарну обробку).
В цей же часнеобхідно щодня приймати проносні препарати, якими Ви зазвичай користуєтеся. Можливо, необхідно збільшити їх дозу - для вирішення цього питання порадьтеся з Вашим лікуючим лікарем.
Подальша підготовка не відрізняється від вищевикладеної.
Що станеться під час колоноскопії?
Ендоскопічне дослідження товстої кишки являє собою досить складну втехнічному відношенні процедуру, тому максимально намагаючись допомогти лікаря і медичної сестри - суворо дотримуйтесь їх інструкцій. Можливо Ви будете відчувати дискомфорт під час дослідження, однак лікар буде вживати всі заходи, щоб зменшити ці неприємні відчуття. Багато в чому точне дотримання інструкцій дозволяє зменшити дискомфорт.
Перед дослідженням Вам зроблять внутрішньовенну ін'єкцію знеболювального препарату.
Вам буде необхідно знятиз себе весь одяг нижче пояса, включаючи нижню білизну.
Вам допоможуть лягти на кушетку на лівий бік, коліна повинні бути зігнуті в колінах і підтягнуті до живота.
Ендоскоп через задній отвір вводиться в просвіт прямої кишки і поступово просувається вперед при помірній подачі повітря для розправлення просвіту кишки. Під час дослідження за вказівкою лікаря Вам допоможуть повернутися на спину або знову на лівий бік.
При деякихпатологічних станах для уточнення діагнозу необхідно мікроскопічне дослідження змінених ділянок слизової оболонки, які лікар бере спеціальними щипцями - виконується біопсія, що подовжує час дослідження на 1-2 хвилини.
Що Ви відчуєте під час колоноскопії?
Відчуття переповнення кишки газами, від чого виникають позиви на дефекацію. Після закінчення дослідження введений вкишку повітря відсмоктується через канал ендоскопа. Помірні больові відчуття, оскільки кишка розтягується при введенні в неї повітря. Крім того, в момент подолання вигинів кишкових петель виникає натяг багато іннервовані складки очеревини, за допомогою якої окремі петлі кишки прикріплюються до стінок черевної порожнини. В цей момент Ви будете відчувати короткочасне посилення болю.
Як поводитися після дослідження?
Пити і їсти можна відразу ж по закінченні процедури.
Якщо зберігається відчуття переповнення живота газами і кишка не спорожняється від залишків повітря природним шляхом, можна прийняти 8-10 таблеток товченого запашного активованого вугілля, розмішавши його в 100 мілілітрах (півсклянки) теплої кип'яченої води.
Протягом декількох годин після дослідження краще лежати на животі
Як дізнатися результати дослідження?
Докладний протокол дослідження і висновок про стан слизової товстої кишки будуть передані Вашого лікаря, який обговорить їх з Вами дасть необхідні рекомендації. Результати біопсії, якщо вона була виконана в ході колоноскопії, можна буде дізнатися через кілька днів, як правило, через тиждень.
9.Трахеобронхоскопії
Що таке трахеобронхоскопія
Трахеобронхоскопія (часто вживають більш коротку назву - бронхоскопія) - ендоскопічний метод оцінки слизової оболонки і просвіту трахеї і бронхів - так званого трахеобронхіального дерева. Діагностичне дослідження виконується за допомогою гнучких ендоскопів, які вводяться в просвіт трахеї і бронхів. Перед виконаннямбронхоскопії обов'язково виконується рентгенологічне дослідження органів грудної клітини.
Як готуватися до бронхоскопії?
Ендоскопічне дослідження виконується натщесерце, щоб уникнути випадкового закидання залишків їжі або рідини в дихальні шляхи при блювотних рухах чи кашлі, тому останній прийом їжі повинен бути не пізніше 21 години напередодні дослідження. В день дослідження неїжте і не пийте до процедури. Якщо Вам необхідно приймати ліки, проконсультуйтеся з лікарем про розклад прийому в день дослідження.
Що станеться під час дослідження?
Напередодні дослідження Вас огляне лікар і при необхідності призначить заспокійливі (седативні) препарати на ніч, які дозволять зменшити тривогу, пов'язану з майбутнім дослідженням.
Якщоу Вас є або була алергія на які-небудь ліки і продукти, не забудьте сказати про це лікаря перед дослідженням.
Безпосередньо перед дослідженням також може бути виконана додаткова седація при необхідності. Це вирішує лікар.
Якщо Ви користуєтеся знімними зубними протезами, то Вас попросять їх зняти, щоб під час дослідження вони не змістилися і не потрапили в дихальні шляхи, розстебнути верхній гудзик сорочки, якщо комірець достатньотугий, а також послабити вузол краватки.
Вам виконають місцеву анестезію слизової носової порожнини та ротоглотки, завдаючи препарат за допомогою розпилювача. Місцева анестезія необхідна для того, щоб зняти хворобливі відчуття при проведенні ендоскопа через ніс і придушити кашльовий рефлекс.
На час дослідження Вас попросять або сісти на стілець, або лягти на кушетку на спину. Те, в якому становищі проводити дослідження, вирішує лікар.
Лікар вводитьендоскоп в дихальні шляхи під контролем зору, поступово оглядаючи нижележащие відділи трахеобронхіального дерева з обох сторін. Апарат зазвичай вводиться через носовий, але в деяких випадках може бути введений в дихальні шляхи і через рот.
При деяких патологічних станах для уточнення діагнозу необхідно мікроскопічне дослідження змінених ділянок слизової оболонки, які лікар бере спеціальними щипцями - виконується біопсія, що подовжує часдослідження на 1-2 хвилини. Ця процедура безболісна.
Що Ви відчуєте?
Після виконання місцевого знеболювання поступово з'явиться відчуття оніміння і невеликий закладеності носа, настане оніміння мови, неба і з'явиться відчуття "грудки" в горлі, при цьому буде дещо утруднено проковтування слини.
Під час дослідження, як і при виконанні біопсії, Ви небудете відчувати болю.
Оскільки діаметр ендоскопа істотно менше просвіту трахеї і бронхів, то не потрібно боятися, що Ви задихнетеся під час дослідження. Протягом усього дослідження самостійне дихання не порушується.
Коли можна пити і їсти після трахеобронхоскопії?
Приймати їжу можна після того, як повністю пройде відчуття оніміння язика і глотки, щобзапобігти потраплянню їжі та рідини в трахею. Звичайно це вимагає 20-30 хвилин. Якщо виконували біопсію, то час прийому їжі визначить лікар.
Як дізнатися результати дослідження?
Докладний протокол дослідження і висновок про стан трахеї і бронхів будуть передано Вашого лікаря, який дасть Вам необхідні рекомендації. Результати біопсії, якщо вона була виконана в ходібронхоскопії, можна буде дізнатися через кілька днів, як правило, через тиждень.
10. ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМА
Що таке електрокардіограма?
Цей найпоширеніше в кардіології дослідження, під час якого оцінюється електрична активність, створюється скороченнями вашого серця. Воно дає лікарям інформаціюпро частоту скорочень серця і його ритмі, а також дозволяє зареєструвати порушення в роботі серця, що з'являються, коли серце не отримує достатньо кисню. Часто електрокардіограма знімається багато раз, коли Ви перебуваєте в лікарні, це дозволяє оцінити ефективність лікування або інші динамічно змінюються показники.
До електрокардіографії спеціальної підготовки не потрібно. Ви можете їсти і пити як зазвичай.
Що станеться під час електрокардіографії?
Вам допоможуть лягти на кушетку і попросять Вас лежати нерухомо деякий час.
Електроди будуть встановлені на ваших руках, ногах, грудях і будуть підключені до реєстратора (електрокардіографія).
Ви не будете відчувати будь-якого дискомфорту, оскільки під час дослідження проводиться лише реєстрація виникають на поверхні вашого тіла електричнихпотенціалів.
Під час запису постарайтеся розслабитися і лежати нерухомо. Якщо Вас попросять затримати подих, то вдихніть і затримайте дихання на кілька секунд. Після цього дихайте, як звичайно.
Всі дослідження займає від п'яти до десяти хвилин.
Що відбудеться після запису вашої електрокардіограми?
Запис електрокардіограми буде передана Вашійлікаря, з яким варто обговорити результати дослідження.
11. Амбулаторного моніторингу ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ
Що таке амбулаторне моніторування електрокардіограми (холтерівське моніторування)?
Моніторування - тривале спостереження за яким-небудь параметром організму. Моніторування електрокардіограми(ЕКГ) - дослідження електричної активності серця, що відбиває правильність його роботи під час звичайних для Вас фізичних і емоційних навантажень. Дослідження проводиться за допомогою спеціального приладу - холтерівського монітора, названого так по імені його винахідника. Це прилад, що працює від батарей, який записує вашу електрокардіограму протягом 24 годин.
Що станеться під час дослідження?
П'ять чи сім електродів будуть наклеєні на Вашу грудну клітку. Ці електроди приєднуються до записуючого пристрою, який за розміром і вагою нагадує невеликий транзисторний радіоприймач або магнітофон.
Ви будете носити на собі це записуючий пристрій, забезпечене плечовим ремінцем, протягом усієї доби.
Вам дадуть невеликий щоденничок, де Ви будете відзначати, що Ви робили протягом цієї доби. Якщо Ви відчуєте якісьсимптоми, такі як запаморочення, болі в грудях, утруднення дихання або відчуття тріпотіння в грудях, неритмічної роботи серця і т.п., будь ласка, відзначте час їх виникнення в дневнічке. Доктор при аналізі записи порівняє активність вашого серця з симптомами, зазначеними у вашому дневнічке.
Спеціальні інструкції на час моніторування електрокардіограми:
Протягом 24 годин, поки наВас надітий холтерівське монітор:
Не приймайте душ.
Залишайте монітор надітим під час сну.
Якщо відклеївся один або кілька електродів або щось сталося з записуючим пристроєм, то сповістіть про це вашого лікаря, медичну сестру.
Постарайтеся запобігти відклеювання електродів, надівши, наприклад, облягаючий майку, футболку, сорочку.
Постарайтеся вести звичний Вам спосіб життя: необмежуйте звичайних фізичних і емоційних навантажень, навпаки, постарайтеся максимально використовувати свій фізичний потенціал. Конструкція електродів і монітора дозволяє зафіксувати якісну електрокардіограму під час Вашого руху.
Що відбудеться після дослідження?
Електроди і записуючий пристрій будуть зняті. Запис ЕКГ і Ваш дневничок будуть проалізіровани кардіологом.Результати дослідження будуть передані Вашому докторові, з яким варто їх обговорити.
12. УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Що таке ультразвукове дослідження або УЗД?
- Це один з багатьох методів, що застосовуються в медицині для отримання зображення внутрішніх органів.
Як це видно з назви методики,при цьому дослідженні тіло людини "просвічується" ультразвуковими хвилями, які не відносяться до класу іонізуючих випромінювань і, тому, менш небезпечні для людини порівняно з рентгенівськими променями. Отримання зображення за допомогою ультразвуку засноване на відображенні ультразвукових хвиль від кордонів розділу різних по щільності середовищ, наприклад кордонів органів людського організму. Під час ультразвукового дослідження до тіла в певних місцях прикладається (або вводиться всередину порожніхорганів) спеціальний датчик (іноді званий "трасдьюсер"), що містить в собі джерело і приймач ультразвукових хвиль. Для поліпшення проведення ультразвукових хвиль на датчик наноситься невелика кількість спеціального гелю. Дані, отримані від датчика, обробляються спеціальним комп'ютером і на екрані приладу лікар може спостерігати зображення досліджуваного органу. Для більшості ультразвукових досліджень спеціальної підготовки не потрібно.
Особливості відображенняультразвукових хвиль не дозволяють бачити зображення органів, що містять повітря або газ (наприклад, легені або кишечник), але з успіхом можуть застосовуватися для аналізу структури "щільних" органів (печінки, нирок, селезінки, серця, щитовидної залози, молочних залоз, передміхурової залози ( простати), матки і яєчників, суглобів і багатьох інших). При цьому можна побачити контури органу, його внутрішню структуру, а також наявність або відсутність в ньому будь-яких сторонніх утворень, наприклад каміння вжовчному міхурі.
З усіх досліджень, що використовуються для одержання зображення внутрішніх органів, УЗД є самим безпечним і одним з найбільш чутливих методів. Введення його в широку клінічну практику дозволило значно поліпшити якість і доступність діагностики багатьох захворювань людини.
12.1. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини
Що таке ультразвукове дослідження (УЗД) органів черевної порожнини?
Це метод отримання зображення органів черевної порожнини (печінки, желчнолго міхура, селезінки, підшлункової залози і низки інших) із застосуванням ультразвуку. При цьому можна побачити і оцінити контури органу, його внутрішню структуру, а також наявність або відсутність в ньому будь-яких сторонніх утворень.
Як підготуватися до УЗД органів черевної порожнини?
Наявність великої кількості газу в шлунку і кишечнику, а також процес перетравлення їжі перешкоджають нормальному проходженню ультразвукових хвиль в черевній порожнині. Тому для досягнення найкращої ультразвукової "видимості" Ви повинні дотримуватися наступних рекомендацій:
За дві доби до дослідження рекомендується виключити з Вашого раціону продукти, що підсилюютьгазоутворення в кишечнику (овочі, що містять велику кількість трудноперевариваемой рослинної клітковини - капусту, горох, квасоля; молоко; продукти з високим вмістом вуглеводів - тістечка, торти і т.д.).
Якщо Ви страждаєте метеоризмом, то необхідно прийняти активоване вугілля або інший ентеросорбент за 12-16 годин до дослідження (тобто, напередодні ввечері). Необхідна кількість активованого вугілля або іншого ентеросорбенту варто обговорити з лікарем абомедсестрою.
В день дослідження Ви не повинні їсти і пити протягом 4-6 годин перед дослідженням (якщо УЗД проводиться в першій половині дня, його бажано виконувати натщесерце). У випадку, якщо в призначений для дослідження час Ви змушені приймати будь-які лікарські препарати, необхідно порадитися з Вашим лікуючим лікарем для вирішення питання про можливість пізнішого їх прийому.
Як буде виконуватисяУЗД органів черевної порожнини?
Вам запропонують роздягнутися до пояса і лягти на кушетку. На шкіру живота Вам буде нанесено невелику кількість гелю, що сприяє проходженню ультразвуку. Після цього лікар за допомогою спеціального датчика буде "оглядати" Ваші органи черевної порожнини, при цьому Ви можете відчувати тиск і, рідко, легку вібрацію в області розташування датчика.
Ультразвукові хвилі не небезпечні для організму людини, томутривалість дослідження не зробить на Вас шкідливого впливу. Зазвичай УЗД органів черевної порожнини триває від 5 до 20 хв.
Після закінчення дослідження залишки гелю зітріть серветкою або рушником.
Як дізнатися результати Вашого дослідження?
Результати УЗД органів черевної порожнини слід обговорити з Вашим лікуючим лікарем. Протокол дослідження, як правило буваєготовий, протягом години.
12.2. ЕХОКАРДІОГРАФІЯ
Що таке Ехокардіограма?
Це дослідження, що проводиться для дослідження функції, руху і структури вашого серця. Невелика кількість гелю наноситься на поверхню грудної клітки і пристрій типу мікрофона, зване ультразвуковий датчик (трансд'юсером),щільно притискається до грудей і пересувається в різних напрямках. Ультразвукові хвилі, що посилаються датчиком, повертаються з вашого серця до мікрофона. Ці "луна"-сигнали преобразутся комп'ютером у зображення на екрані апарату, за яким доктор оцінює структуру і функцію серця.
Як Ви повинні підготуватися до ехокардіографії?
Спеціальної підготовки до цього дослідження не потрібно.
Ви можете їсти і пити як зазвичай.
Ви можете приймати ваші звичайні ліки.
Вас запросять до ехокардіографічний кабінет: коли все вже буде готово для проведення Вам дослідження.
Що станеться під час ехокардіографії?
Дослідження не доставить Вам будь-яких проблем.
Вам допоможуть лягти на кушетку і попросять лежатинерухомо деякий час.
Доктор приставить ультразвуковий датчик до вашої грудної клітки. Ви можете відчути холод і відчути тиск від датчика, але болю не буде.
Під час ехокардіографії не використовується рентгенівське або інше радіоактивне випромінювання; а також не буває ускладнень або хворобливих побічних ефектів. Гель, що використовується під час дослідження, не викликає подразнення шкіри, а після дослідження легко видаляється серветкою.
Дослідження зазвичай займає 15 - 45 хвилин.
Що відбудеться після ехокардіографічного дослідження?
Відразу після дослідження Ви можете вести ваш звичайний спосіб життя. Результати дослідження будуть передані Вашому докторові, з яким їх варто обговорити.
12.3. УЗД щитовидної залози
Що таке ультразвукове дослідження (УЗД) щитоподібної залози?
Це метод одержання зображення щитовидної залози з застосуванням ультразвуку. При цьому можна побачити контури органу, його внутрішню структуру, а також наявність або відсутність в ньому будь-яких сторонніх утворень. Як підготуватися до УЗД щитовидної залози?
УЗД щитовидної залози не вимагає спеціальної підготовки. Ви можете їсти, питиі приймати лікарські препарати, як зазвичай.
Як буде виконуватися УЗД щитовидної залози?
УЗД щитовидної залози виконується за допомогою спеціальних УЗ-випромінювачів і подальшого комп'ютерного аналізу відбитого УЗ-променя.
Вам запропонують лягти на кушетку. На шкіру передньої поверхні шиї Вам буде нанесено невелику кількість прозорого не залишає слідів гелю,сприяє проходженню ультразвуку. Після цього лікар за допомогою спеціального датчика буде "оглядати" Вашу щитовидну залозу, при цьому Ви можете відчувати тиск і, рідко, легку вібрацію в області розташування датчика.
Ультразвукові хвилі не небезпечні для організму людини, тому тривалість дослідження не зробить на Вас шкідливого впливу. Зазвичай УЗД щитовидної залози триває від 5 до 20 хв.
Після закінчення дослідження залишки гелюзітріть серветкою або рушником. Як дізнатися результати Вашого дослідження?
Результати УЗД щитовидної залози слід обговорити з Вашим лікуючим лікарем. Підготовка протоколу дослідження, як правило, займає близько години.
12.4. УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ
Що таке ультразвукове дослідження (УЗД) молочних залоз?
Цей метод є менш чутливим в порівнянні з мамографією (рентгенівське дослідження молочних залоз), але абсолютно безпечним способом діагностики захворювань молочних залоз. При цьому можна побачити їх контури, внутрішню структуру, а також наявність або відсутність в них будь-яких сторонніх утворень.
Як підготуватися до УЗД молочних залоз?
УЗД молочних залоз невимагає спеціальної підготовки. Ви можете їсти, пити і приймати лікарські препарати, як зазвичай.
Як буде виконуватися УЗД молочних залоз?
УЗД молочних залоз виконується за допомогою спеціальних ультразвукових випромінювачів і подальшого комп'ютерного аналізу відбитого ультразвукових хвиль.
Вам запропонують роздягнутися до пояса і лягти на кушетку. На шкіру грудей Вам буденанесено невелику кількість прозорого не залишає слідів гелю, що сприяє проходженню ультразвуку. Після цього лікар за допомогою спеціального датчика буде "оглядати" Ваші молочні залози, при цьому Ви можете відчувати тиск і, рідко, легку вібрацію в області розташування датчика.
Ультразвукові хвилі не небезпечні для організму людини, тому тривалість дослідження не зробить на Вас шкідливого впливу. Зазвичай УЗД молочних залоз триває від 5 до 20мін.
Після закінчення дослідження залишки гелю зітріть серветкою або рушником. Як дізнатися результати Вашого дослідження?
Результати УЗД молочних залоз слід обговорити з Вашим лікуючим лікарем. Підготовка протоколу, як правило, займає близько години.
12.5. УЗД сечового міхура і передміхурової залози
Що такеультразвукове дослідження (УЗД) сечового міхура і передміхурової залози?
Це метод одержання зображення сечового міхура і передміхурової залози з застосуванням ультразвуку. При цьому можна побачити контури цих органів, їх внутрішню структуру, а також наявність або відсутність в них будь-яких сторонніх утворень.
Як підготуватися до УЗД сечового міхура і передміхурової залози?
Для досягнення найкращої видимості сечового міхура і передміхурової залози необхідно, щоб сечовий міхур був наповнений. Тому перед дослідженням Ви повинні домогтися відчуття повного сечового міхура. Для цього за 2:00 до виконання УЗД сечового міхура і передміхурової залози Вам слід випити близько 2 літрів будь-якої рідини. Мочитися до виконанню дослідження не можна.
У випадку, якщо Ви страждаєте набряками, Вам необхідно додатковообговорити підготовку до дослідження з Вашим лікуючим лікарем. Як буде виконуватися УЗД сечового міхура і передміхурової залози?
Як буде виконуватися УЗД сечового міхура і передміхурової залози?
УЗД сечового міхура і передміхурової залози виконується за допомогою спеціальних УЗ-випромінювачів і подальшого комп'ютерного аналізу відбитого УЗ-променя.
Вам запропонують звільнити живітвід одягу і лягти на кушетку. На шкіру живота Вам завдадуть невелику кількість прозорого не залишає слідів гелю, що сприяє проходженню ультразвуку. Після цього лікар за допомогою спеціального датчика буде "оглядати" Ваші внутрішні органи, при цьому Ви можете відчувати тиск і, рідко, легку вібрацію в області розташування датчика.
При деяких захворюваннях передміхурової залози для досягнення більшої інформативності дослідження може застосовуватися спеціальний ректальний датчик. Цей датчик вводиться в пряму кишку для огляду передміхурової залози "зсередини". Для дотримання стерильності при використанні ректального датчика на нього надівається одноразовий чохол (з цією метою може використовуватися стандартний презерватив). При використанні ректального датчика дослідження проводиться в положенні обстежуваного на боці.
Ультразвукові хвилі не небезпечні для організму людини, тому тривалість дослідження не зробить на Вас шкідливого впливу. Зазвичай УЗД сечового міхура і передміхурової залози триває від 5 до 20 хв.
Після закінчення дослідження залишки гелю зітріть серветкою або рушником.
Ви можете помочитися відразу після дослідження.
Як дізнатися результати Вашого дослідження?
Результати УЗД сечового пузиряться і передміхурової залози слід обговорити з Вашим лікуючим лікарем. Підготовка протоколу дослідження, як правило, займає близько години.
12.6. Ультразвукове дослідження сечового міхура, матки і яєчників
Що таке ультразвукове дослідження (УЗД) сечового міхура, матки і яєчників?
Це метод одержання зображення сечового міхура, матки і яєчників з застосуванням ультразвуку. При цьому можна побачити контури цих органів, їх внутрішню структуру, а також наявність або відсутність в них будь-яких сторонніх утворень.
Як підготуватися до УЗД?
Для досягнення найкращої видимості сечового міхура, матки і яєчників необхідно, щоб сечовий міхур був наповнений. Тому перед дослідженням Ви повинні домогтися відчуття повного сечового міхура. Для цього за 2:00 до виконання УЗД сечового міхура, матки і яєчників Вам слід випити близько 2 літрів будь-якої рідини. Мочитися до виконанню дослідження не можна.
У випадку, якщо Ви страждаєте набряками, Вам необхідно додатково обговорити підготовку до дослідження з Вашим лікуючим лікарем. Як буде виконуватися УЗД сечового міхура, матки і яєчників.
УЗД сечового міхура, матки і яєчників виконується за допомогою спеціальних УЗ-випромінювачів і подальшого комп'ютерного аналізу відбитого УЗ-променя.
Вам запропонують звільнити живіт від одягу і лягти на кушетку. На шкіру живота Вам завдадуть невелику кількість прозорого не залишає слідів гелю, що сприяє проходженню ультразвуку. Після цього лікар за допомогою спеціального датчика буде "оглядати" Ваші внутрішні органи, при цьому Ви можете відчувати тиск і, рідко, легку вібрацію в області розташування датчика.
При деяких захворюваннях матки і яєчників для досягнення більшої інформативності дослідження може застосовуватися спеціальний піхвовий датчик. Цей датчик вводиться в піхву для огляду матки і яєчників "зсередини". Для дотримання стерильності при використанні вагінального датчика на нього надівається одноразовий чохол (з цією метою може використовуватися стандартний презерватив).
Ультразвукові хвилі не небезпечні для організму людини, тому тривалість дослідження не зробить на Вас (і на Вашої майбутньої дитини, якщо УЗД матки виконується під час вагітності) шкідливого впливу. Зазвичай УЗД сечового міхура, матки і яєчників триває від 5 до 20 хв.
Після закінчення дослідження залишки гелю зітріть серветкою або рушником.
Ви можете помочитися відразу після дослідження.
Як дізнатися результати Вашого дослідження?
Результати УЗД сечового міхура, матки і яєчників слід обговорити з Вашим лікуючим лікарем. Підготовка протоколу дослідження, як правило, займає близько години.


http://i-medic.com.ua/
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://i-medic.com.ua/ | Теги: електрокардіограма, аналіз, УЗД, сечі, лікування, Загальний, обстеження, дослідження, крові, екг
Переглядів: 1151 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2025 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика