Стан втоми, стомлення характеризується неприємними, хворобливими відчуттями, погіршенням самопочуття. У людини знижуються працездатність, швидкість реакції, порушується координація рухів. Втома — це захисна реакція організму на тривалу і напружену роботу, і в цьому випадку йому треба дати відпочити. Звичайно, можна здолати втому, приймаючи стимулюючі препарати, але врешті-решт це приведе до патологічних змін в діяльності організму.
Способи лікування.
Очистити, вимити і розтерти в кашку 400 г часнику, змішати з соком 24 лимонів і розмішати. Банку з сумішшю зав'язати марлею. Перед прийомом збовтувати. Приймати 3 рази на день до їди по 1 чайній ложці, заздалегідь розвівши в 1 склянці кип'яченої води. Через 1—2 тижні пропадає сонливість, покращується загальне самопочуття, підвищується працездатність.
У 3-літрову скляну банку насипати 1 кг вимитих кедрових горіхів в шкаралупі, засипати їх 1 кг цукрового піску, залити 1 л горілки, настоювати в темному теплому місці, періодично струшуючи, 3 дні і злити що утворилася коричнево-червону рідину. Горіхи ще 2 рази залити 1 л горілки і злити, настояти, як і вперше. Змішавши всі три екстракти, перелити бальзам в пляшки з темного скла і зберігати в темному місці. Пити по 1 столовій ложці 3 рази на день до їди протягом 3 тижнів.
Залити 4—5 столових ложок подрібненої квітучої надземної частини суниці 1 л кип’ятку, настоювати 2 години і процідити. Приймати по 0,3 склянки 3—4 рази на день за 20 хвилин до їди.
Залити 2 столових ложки трави іван-чаю 0,5 л кип’ятку, довести до кипіння і настоювати, вимкнувши вогонь, 30 хвилин. Пити по 0,3 склянки 3—4 рази на день за 30 хвилин до їди протягом 2—3 тижнів.
Залити 1 столову ложку трави хвоща польового 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши, 30 хвилин і процідити. Пити по 0,25 склянки 4 рази на день до їди протягом 2—3 тижнів для очищення організму.
Залити 10 г сухого подрібненого листя подорожника 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши, 30 хвилин і процідити. Приймати по 2 столових ложки 3 рази на день за 20 хвилин до їди протягом 2—3 тижнів.
Змішати за смаком сік листя деревію з медом і приймати по 1 чайній ложці 3 рази на день за 20 хвилин до їди протягом 2—3 тижнів.
Залити 10 г сухих подрібнених листків толокнянки (ведмедячих вушок) 1 склянкою кип’ятку, кип'ятити на водяній бані 5 хвилин, настоювати 30 хвилин і процідити. Пити по 1 столовій ложці 5—6 разів на день за 30 хвилин до їди протягом 2—3 тижнів.
Залити 1 столову ложку подрібненого коріння кульбаби 1 склянкою горілки або спирту, настояти 2 тижні і процідити. Приймати по 30 крапель 3 рази на день до їди протягом 2—3 тижнів.
Залити 1 столову ложку звіробою 1 склянкою кип’ятку і настояти, обгорнувши, 30 хвилин. Пити по 0,3 склянки 3 рази на день протягом 2—3 тижнів.
Залити 1 столову ложку подрібненої трави споришу (пташиного горця) 1 склянкою кип’ятку, настояти, обгорнувши, 30 хвилин і процідити. Приймати по 1—2 столових ложки 3 рази на день перед їдою протягом 2—3 тижнів.
Залити 4 столових ложки подрібнених кореневищ пирію повзучого 5 склянками кип’ятку і кип'ятити вміст, поки не випарується приблизно чверть об'єму. Приймати по 1 столовій ложці 4—5 раз на день до їди протягом 2—3 тижнів.
Залити 1 столову ложку трави сушениці болотної 2 склянками кип’ятку, тримати на малому вогні в закритому посуді 5 хвилин і настоювати 2 години. Пити по 0,5 склянки 2—3 рази на день до їди протягом 2—3 тижнів.