rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » СУСПІЛЬСТВО

Що потрібно знати для тренування пам'яті
23.12.2014, 20:12

За статистикою людина використовує не більш ніж 10 % можливостей своєї пам'яті. Тож 90 % "марнуються", тому що ми не вміємо користуватися природними процесами запам'ятовування. Сьогодні ми вирішили зупинити вашу увагу на трьох основних законах запам'ятовування - враженні, повторюванні та асоціації.

Найтриваліше враження - зорове враження.

Нерви, що ведуть від ока до мозку, у двадцять разів грубіші порівняно з тими, які йдуть від вуха до мозку. Тому перша порада - усе, що хочете запам'ятати, уявляйте! Користуйтеся ілюстраціями, замальовуйте самі. Ця порада стосується будь-якого виду діяльності. Не можна знати того, чого ви не уявили. Отже якщо у вас проблеми з вивченням історії - уявляйте себе учасником подій та історичних сцен.

Наступний закон запам'ятовування - повторювання.

Тисячі студентів-мусульман знають напам'ять Коран саме за допомогою повторювання. Недарма ж кажуть, що повторення мати учіння. Фахівці радять робити перерви між повторенням матеріалу. Не повторювати матеріал або поезію більше ніж чотири рази поспіль. Краще зробіть це через одну - дві години. Тоді буде зрозуміло, що зафіксувалось у пам'яті, а що потрібно ще раз проглянути.

І, нарешті, третій закон - асоціація.

Зміст пам'яті полягає у встановленні зв'язків між предметами і явищами. Ці зв'язки називають асоціативними або асоціаціями (в перекладі з латинської - з'єднання, зв'язок). Єдиний спосіб надійно запам'ятати певний факт - пов'язати його з іншим. Наприклад, уявіть, що сьогодні вам треба забрати з майстерні взуття, зайти в крамницю, підстригтися і віднести поточити ножиці. Якщо ви вранці намалюєте собі уявно картинку, як перукар у рваному взутті стриже вас тупими ножицями у крамниці, будьте впевнені — жодну з цих справ ви не забудете виконати.

Постійно тренуйте пам'ять - намагайтеся перед сном перекрутити події дня у зворотному порядку, вивчайте вірші чи іноземні слова, намагайтеся розкласти отриману інформацію по поличках, як у шухляди стола. Тобто, будьте свідомими, зосередженими на тому, що робите.

Велика наука відчувати життя "тут і зараз", цінувати кожну його хвилинку, тому не марнуйте його на бездумне заучування - будьте свідомими, навчайтесь усвідомлено, із задоволенням!

Забувати теж корисно!

Забування - процес, протилежний запам'ятовуванню. Він полягає у втраті чіткості уявлення подій, фактів та зменшенні обсягів запам'ятованого.

В основі забування лежить старання тимчасових нервових зв'язків. Завдяки забуванню ми маємо можливість зберігати у пам'яті те, що дійсно для нас цінне та важливе. На думку вчених, забування запобігає перевантаженню мозку, сприяє адаптації до нових умов, виробленню нових навичок внаслідок старання в пам'яті старих моделей. Отож, пам'ять ніби сама регулює навантаження, готується до прийому нової інформації. При цьому стара інформація не зникає безслідно, а переходить із активної пам'яті в пасивну, звідки її інколи вдається витягнути.

Експериментально доведено, що найшвидше забувається матеріал одразу після вивчення. Вивчене має вилежатися. Тому перед іспитом гарно відпочиньте, а матеріал вивчайте поступово і готуйтеся заздалегідь.

Всі хочуть поліпшити свою пам'ять. Але мало хто докладає до цього зусиль. Одна з причин цього - брак інформації про способи досягнення такої мети. Пропонуємо вашій увазі прості поради фахівців з ейдетики (школи з розвитку уяви, образного мислення та їх усвідомленого використання для покращення запам'ятовування).

Доволі часто вам доводиться чути та й самим промовляти слова - "у мене пам'ять дірява, нічого запам'ятати не можу!" А улюблений кінофільм, ви ж пам'ятаєте його до дрібниць? А рідна мова? Який у вас словниковий запас? Та й подробиці життя вашої сусідки за партою... Пам'ятаєте! Як це у вас виходить? Просто вас цікавить все, що зазначене вище.

Цікавість - це пізнавальна активність, яка забарвлена позитивними емоціями та увагою. Завжди починайте із зацікавленості та уважності. Формуйте у собі здатність знаходити щось цікаве, навіть, у нудній справі.

Запам'ятовуються найкраще ті події і явища, які мають особливе значення для людини, тобто ті, що представляють для неї і певний інтерес. Усе, що ви побачили, почули, відчули - запам'яталося. Така налаштованість помагає регулювати процес запам'ятовування, не відволікаючись на думки про можливі невдачі.

Легко пригадується те, що уявили. Не заучуйте уроків, а уявляйте щось цікаве: це допоможе пригадати потрібну інформацію. Вивчаючи географію - мандруйте разом з авторами, бо вони написали тільки про те, що змогли уявити самі.

Математика - мова науки, але за кожною математичною дією обов'язково стоїть фізична, хімічна або інша наукова чи життєва подія, якою можна поцікавитись для кращого запам'ятовування предмету.

Вірші не заучуйте. Уявіть, про що йдеться у ньому. Не просто розповідайте, а декламуйте, нехай усі відчують задум автора і ваше особисте ставлення до нього.

Ще один спосіб запам'ятати вірш - прочитайте його повністю. Візьміть паперовий листочок і прикрийте останні слова поезії. Прочитайте ще раз, уявляючи закінчення рядка. Потім прикрийте два останні слова кожного рядка віршу, прочитайте згадуючи вже два слова. Згодом залиште лише перші букви кожного рядка і розкажіть вірш. Це цікавий і швидкий спосіб вивчення поезії.

Повторіть алфавіт, вигадуючи на кожну літеру слово. Якщо забули якусь літеру або не можете вигадати слово, не зупиняйтеся. У цій вправі важливо дотримуватися темпу. Назвіть 20 чоловічих імен, потім стільки ж жіночих. Виберіть будь-яку літеру алфавіту і назвіть 20 слів, які починаються з неї.

Складайте кубик-рубик. Він розвиває уяву, що безпосередньо впливає на запам'ятовування.

Прокидайтеся із задоволенням. Наша уява має могутній вплив на наше самопочуття (психологічне та фізіологічне). І якщо ви ще не розплющивши очі, псуєте собі настрій негативними думками, - годі сподіватись на вдалий і продуктивний день.

Перед тим як заснути, уявляйте себе здоровим і щасливим. Такими не складними діями також можна допомогти своєму організму краще поповнити сили, або швидше одужати, адже позитивні емоції сприяють кращому запам'ятовуванню.

І пам'ятайте, якщо ви знімаєте шкарпетки, знявши перед цим черевики, - з вашою пам'яттю все гаразд!



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: набути, памяті, цікаво, знати, тренування, потрібно, суспільство, слабка
Переглядів: 1250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика