rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Ожина: закриваємо чорні ягоди у банки
06.09.2015, 10:46
Ягоди ожини містять безліч цінних для організму речовин у високих концентраціях. Це — аскорбінова кислота, глюкоза, сахароза, фруктоза, каротин. Вітамінів групи Р в ожині більше, ніж у малині. Містить ожина вітаміни А, В1, В2, С, Е, а також залізо, біофлавоноїди, пектинові речовини, органічні кислоти. Ожина в лікувальних цілях застосовується досить давно. Сучасні вчені стверджують, що якщо вживати ягоди щодня, можна ефективно захистити себе від розвитку онкозахворювань. Аби поласувати корисною ягодою взимку, з ожини готують настої (заварюють окропом як чай), напої, желе і сиропи, а також варять варення. Пропонуємо деякі рецепти. 
Варення з ожини. Стиглі й очищені ягоди промити, пересипати цукром і поставити в глиняному посуді під кришкою в прохолодне місце. Наступного дня варити при сильному кипінні 20 хвилин. Варення розлити в банки в теплому вигляді й закрити. На 1 кг ягід — 800 г цукру.
 
Пюре з ожини. Стиглі й очищені ягоди ретельно промити в проточній воді, потім процідити через друшляк. Як тільки вони підсохнуть, зсипати в емальовану каструлю, додати цукор і, перемішавши, подрібнити дерев’яним товкачем або пропустити через ошпарену окропом м’ясорубку. Отримане пюре перекласти в чисті банки, зверху насипати трохи цукру, закрити щільним папером або пластмасовими кришками. Зберігати банки в темному прохолодному місці. На 1 кг ягід — 1-1,5 кг цукру.
 
У власному соку. Підготовлені ягоди пошарово пересипати цукром, поставити на 4-6 годин у холодне місце. Потім перекласти їх у банки, а сік підігріти, залити ягоди, прикрити банки кришками і стерилізувати 15 хвилин. На 1 кг ягід — 300-400 г цукру.
 
Ожина з цукром. Ожину перебрати, промити, викласти на сито і дати стекти воді. Потім ягоди проварити кілька хвилин у сиропі, вибрати шумівкою і укласти в банки. Сироп продовжувати уварювати, потім киплячим сиропом залити ягоди, простерилізувати півлітрові банки 30 хвилин, літрові — 50 хвилин, закрити. Для сиропу: 1 л води, 1 кг цукру.
 
Конфітюр. Стиглі й очищені ягоди промити, потім процідити через друшляк. Після підсихання висипати їх в емальовану каструлю, додати цукор і, перемішавши, подрібнити дерев’яним товкачем або пропустити через м’ясорубку. В отриману масу додати воду, довести до кипіння і варити 10 хвилин на слабкому вогні, потім додати цукор і варити до готовності в один прийом (сироп згущуватиметься і почне перетворюватися на желе). На 1 кг ягід ожини — 1,2-1,4 кг цукру, 1 склянка води.
 
Варення оригінальне. Особливість приготування в тому, що, крім ягід, для варення використовується і ожинове листя. Інгредієнти для варення: по 1 кілограму цукру і ожини, 100 г листя. А також півлітра води і 5 г кислоти лимонної або аскорбінової. З листя і води зваріть відвар. Час приготування — 20 хвилин. 1 склянку (250 г) відвару влийте в каструлю, додайте цукор і приготуйте сироп. Ягоди переберіть, вимийте, перекладіть в таз. Залийте їх сиропом і залиште до появи соку. Далі всипте кислоту і поставте варитися, вливши решту настою листя. Процес має тривати 15-20 хвилин. Після цього перекладайте в стерилізовані банки і закривайте. Це варення відрізняється не тільки особливим приємним смаком. Ще воно дуже цілюще, повертає сили, зцілює після грипу і ГРЗ. 
Сире “асорті”. Таке варення можна приготувати тільки з ожини, але смачнішим і більш корисним воно вийде, якщо взяти в рівних частках суницю, малину, ожину або смородину. Головне, на 1 частину ягід брати півтори-дві частини цукру. Суницю промийте, дайте воді стекти. Малину і ожину мити не потрібно. Засипте ягоди цукром, перемішайте, розкладіть по банках, закрутіть. Зберігайте консервацію в прохолодному місці.
 
Варення “Різдвяне”. 15 кг ожини, 500 г сиропу з журавлини, 2 кг цукру, половину лимона, 2 ст. ложки борошна, склянка води. Переберіть і очистіть ягоди, додайте цукор, воду, дайте закипіти. Процідіть гарячий сироп і залиште його на деякий час. Потім покладіть в нього дрібно подрібнений лимон, влийте журавлинний сироп, перемішайте. Додайте ягоди, обережно всипте борошно, перемішайте і варіть 1 годину на слабкому вогні. Розфасуйте в оброблені парою банки і закрийте. 
 
Варення “Домашнє італійське”. Це дуже смачний дует ожини та груші. Для нього відберіть 800 г солодких груш, 500 г ожини, 800 г цукрового піску, 2 лимона. Зніміть з лимонів дуже тонко шкірку без білого шару, поріжте на вузькі смужки і складіть в марлевий мішечок. Вичавіть з лимонів сік в окремий посуд. Видаліть з груш шкірку і серцевину, складіть в марлевий мішечок. Наріжте груші кубиками розміром з ожину, покладіть у каструлю, додайте ягоди, лимонний сік і киньте туди ж мішечки. Готуйте на слабкому вогні до розм’якшення ягід і фруктів. Вийміть мішечки, всипте цукор і, помішуючи, варіть на середньому вогні до загустіння (приблизно 20 хвилин). Потім приберіть пінку, остудіть і розкладіть у сухі банки. Це варення з ожини не схоже на жодне інше. Воно є самостійним десертом, а також доповненням до морозива і кексів.
 
Наливка з ожини. 17 кг ожини, 6 кг цукру. Перед тим, як приготувати наливку з ожини, ягоди слід перебрати, відокремити від плодоніжок і ретельно промити, а потім обсушити. Чисті ягоди слід засипати в бутель або скляну банку, пересипаючи  кожен шар ожини цукром. Наливку залишають бродити на сонці або в теплі на один тиждень, при цьому горлечко ємності з сировиною для наливки слід перев’язати марлевою кришкою і не забувати час від часу струшувати вміст. Як тільки стануть помітні перші ознаки бродіння (виділяються пухирці вуглекислого газу, які свідчать про бактеріальну активність), марлеву кришку змінюємо на гумову рукавичку. Тепер наливка буде “доходити” в прохолоді ще місяць або до закінчення бродіння. Готовий напій слід профільтрувати через кілька шарів марлі, а потім розлити по пляшках і герметично закупорити.

http://visti-kalush.com.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://visti-kalush.com.ua | Теги: рецепти, Лікарські рослини, ожина, приготування
Переглядів: 1250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика