rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Полин гіркий – застосування, властивості, лікування, рецепти
16.11.2014, 13:11

Полин гіркий – багаторічна трав’яниста рослина сімейства складноцвітих, завдовжки до 60-125 см. Цвіте з кінця липня по вересень.

Поширення: як бур’ян полин зустрічається на всій європейській території Росії і Західного Сибіру. Росте полин на пустирях, у житла, па узбіччях доріг.

Використана частина полину: облиствені квітучі верхівки. Специфічний запах полину викликаний ефірним маслом, що складається з туйолового спирту, вуглеводнів і деяких інших складних хімічних сполук. У траві виявлено дубильні речовини, органічні кислоти, каротин, аскорбінова кислота. У корінні полину міститься інулін.

Збір і заготівля полину: квітучі верхівки пагонів довжиною приблизно 25 см зрізають під час масового цвітіння і сушать на горищах або під навісами з хорошою вентиляцією, розкладаючи шаром 4-7 см. Можна заготовлювати прикореневі листя і верхівки безплідних пагонів до цвітіння. Термін зберігання – 2 роки. Суха трава ніжна на дотик, з своєрідним, ароматичним запахом і сильногірким пряним смаком.

Вирощування: полин віддає перевагу сухому, бідному грунту і сонячному, теплому місцю. Розмножують діленням навесні, восени або зеленими живцями в липні-серпні.

Полин гіркий у народній медицині

Застосовується полин в народній і науковій медицині в основному як гіркота, що сприяє травленню і збудженню апетиту і відновлює сили у ослаблених хворих. Полин надає настоям дуже гіркий смак, що нагадує хіну. Вважається, що гіркота полину (абсинтин), як і інших гірких трав, підвищує збудливість рецепторів шлунка і кишечника і тим самим стимулює секрецію травних залоз шлунка, кишечника, жовчоутворювальну функцію печінки і роботу підшлункової залози. Полин збуджує центральну нервову систему і систему кровотворення, показаний при астенії, безсонні, анемії і епілепсії. Препарати полину проявляють жарознижувальну та відхаркувальну дію і іноді вживаються при гарячкових захворюваннях, малярії, грипі та ГРВІ. Застосовується при гастритах з підвищеною кислотністю, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при колітах, геморої, виразковому коліті. Полин гіркий – ефективний засіб при хворобах печінки: гепатитах, холециститах та лікуванні жовчнокам’яної хвороби. Додавання полину в збори при лікуванні печінки і жовчного міхура зазвичай помітно підсилює їх лікувальний ефект. Крім усього іншого, полину властиві діуретична, ранозагоювальна, протизапальна дія. Препарати трави полину призначають також при метеоризмі, запаленнях придатків, при дисменореї, як абортивний засіб, при хворобах нирок і сечокам’яної хвороби, як глистогінний, іноді застосовується як м’яке проносне. Як зовнішній засіб рослину вживають для компресів і примочок, а також у клізмах – проти гостриків та аскарид.

Рецепти з полином гірким:

- 2 чайні ложки трави полину настояти з 1,5 склянками окропу. Наступного дня випити за 3 рази за півтори години до їди (добова доза). Курс лікування 2-3 тижні.

- приготування настою: 1 чайну ложку нарізаної трави залити склянкою окропу, настоювати 10 хв і приймати по чверті склянки перед їдою.

- приготування настоянки: подрібнену сировину заливають 70% спиртом у співвідношенні 1:5, настоюють 10-14 днів і проціджують. Приймають по 15-20 крапель 3 рази на день за півгодини до їжі. Зовнішньо настоянку полину застосовують при ударах, саднах і ранах.

- Настоянку готують в концентрації 1:5 на 70-градусному спирті. Настоюють 2 тижні при кімнатній температурі, проціджують. Отриману зеленувато-буру рідину зберігають у щільно закритому посуді.

- При недокрів’ї та астенічному стані настоянку полину приймають невеликими дозами: 1 крапля настойки на наперсток води 1 раз на день вранці натщесерце. Курс лікування – три тижні, після 2-тижневої перерви курс повторюють.

- для внутрішнього застосування настойку готують наступним чином: наповнюють півлітрову банку нарізаним травневим полином і заливають горілкою, настоюють 2-3 тижні, проціджують. Активність настоянки зберігається протягом декількох днів.

Протипоказання:
передозування полину викликає сильне збудження нервової системи (аж до судом і галюцинацій), що потім змінюється надмірним загальмуванням. Тривале вживання трави навіть у невеликих дозах може знизити гемоглобін, викликати нудоту і блювоту. Рослина протипоказана при вагітності.


http://fitoterapevt.pp.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://fitoterapevt.pp.ua | Теги: властивості, лікування, лікування травами, рецепти, Лікарські рослини, Полин гіркий – застосування
Переглядів: 2875 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика