rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Золотий Вус
02.07.2014, 11:03

Золотий вус багато хто вважає одним з видів традесканції. Це не так. Хоча рослини дійсно дуже схожі.
Використана частина: листя, стебла, молоді пагони.

Вирощування: Золотий вус любить напівтінисті місця, розсіяне освітлення. Найкраще тримати її біля вікон, що виходять на захід або схід. Добре себе почуває при температурі 13-20 ° С. Полив повинен бути регулярним, але не надлишковим. Чутлива до вологості повітря, тому її слід часто і регулярно обприскувати. Для вирощування використовують грунтову суміш, що складається з дернової і листової землі з додаванням торфу і піску.
Старі пагони біля основи оголюються, тому доцільно не пересаджувати рослини, а відновлювати з живців. Молоді доглянуті рослини утворюють гарні «килими», можуть вирощуватися так само, як ампельні.

Золотий вус у народній медицині

Застосування: Золотий вус ефективний при геморагічних діатезах, алергічних захворюваннях, крововиливах у сітківку ока, порушення роботи капілярів, обміну речовин, при хворобах ендокринної системи, простатиті, ревматизмі, нефриті, гіпертонії, кору, скарлатині, висипному тифі та багатьох інших.
Зовнішнє застосування препаратів, виготовлених із золотого вуса, сприяє загоєнню ран, опіків, трофічних виразок, обморожень.

Рецепти:

- настій: використовують листя рослини довжиною 20 см. Один лист заливають 1 л киплячої води в скляній або керамічної ємності і настоюють 24 години. Застосовують для лікування панкреатиту, захворювань печінки і шлунково-кишкового тракту.

- настоянка: 30-50 колін рослини подрібнюють і заливають 1 л горілки в скляній ємності. Настоюють 7-15 днів у темному місці, щодня збовтуючи. Після того, як настоянка набуде темно-бузковий колір, її проціджують, переливають в темну скляний посуд і зберігають у прохолодному місці.

- відвар: використовують всі зелені частини рослини. Листя і стебла подрібнюють, заливають холодною водою в емальованому посуді, доводять до кипіння (але не кип’ятять) і залишають на 6-7 годин. Потім проціджують і зберігають у прохолодному місці в темній скляній ємності. Застосовують для лікування захворювань печінки та шлунково-кишкового тракту, виведення з організму шлаків і профілактики простудних хвороб, при лікуванні алергії і шкірних захворювань.

- мазь: листя і стебла подрібнюють, розтирають, змішують з кремом, вазеліном або жиром 2:3. Застосовують для лікування забитих місць, обморожень, трофічних виразок і різних шкірних захворювань, для розтирань при артритах і артрозах.

- при болях у горлі: беруть 1 ч.л. меду, заливають лимонним соком, додають щіпку червоного меленого перцю. Добре перемішують і настоюють деякий час. Потім додають 1 ст. л. соку золотого вуса. Пити засіб слід в один прийом 2-3 рази на день до повного зникнення болю.

- при гіпертонії: подрібнюють кілька листків золотого вуса і заливають медичним спиртом у співвідношенні 1:2. Настоюють 9 днів у прохолодному темному місці. Потім наливають у скляну ємність 1,5 ст. л. настойки, додають 2 ст. л. соняшникової нерафінованої олії, щільно закривають кришкою, сильно струшують кілька хвилин і відразу ж залпом випивають. Суміш не повинна настоюватися. Приймати натщесерце за 20 хв. до їди 3 рази на день. П’ють ліки 10 днів, потім роблять п’ятиденну перерву і повторюють курс.

- бронхіт: на початку захворювання для відділення в’язкої мокроти при сухому кашлі п’ють теплий відвар золотого вуса по 1 дес.л. три рази на день за 40 хв. до їди. Лікування проводять протягом усього гострого періоду хвороби. Також при гострому бронхіті добре допомагають компреси із свіжого листя. Їх подрібнюють, обдають окропом, загортають у марлю. Компрес кладуть на груди на 15-20 хвилин. При хронічному бронхіті як відхаркувальний засіб 300 г меду змішують з 0,5 ст. води, додають подрібнений лист золотого вуса і тримають на малому вогні протягом години. Остуджують, перемішують, зберігають у темному прохолодному місці. Їдять по 1 ст.л. два рази на день за 40 хв. до їди. При гострому бронхіті можна пити настій золотого вуса, змішаний з медом у рівних частинах – по 1 дес.л. три рази на день за 40 хв. до їди.

- атеросклероз: 35 суставчиків рослини подрібнюють, заливають в темному скляному посуді 1,5 л 70%-ного спирту і настоюють два тижні в темному прохолодному місці. У 1 дес.л. настоянки додають 1 ст.л. соняшникової нерафінованої олії, збовтують і відразу ж випивають. П’ють тричі на день за 20 хв. до їди по схемі: 10 днів прийому, перерва – 5 днів; знову 10 днів прийому, перерва – 10 днів і наступні 10 днів прийому.

- артрит: два рази на день роблять компрес: складений у кілька шарів бинт змочують настоянкою і прикладають до хворого місця на 1,5-2 години. Для масажу хворих суглобів можна використовувати масло золотого вуса.

- алергія: настій або відвар золотого вуса п’ють сім днів по 1 дес.л. три рази на день за годину до їжі. Після тижневої перерви курс можна повторити, зменшивши дозування препарату (1 ч.л.).


http://fitoterapevt.pp.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://fitoterapevt.pp.ua | Теги: Лікарські рослини, каллізія запашна, лікування, властивості, Золотий Вус
Переглядів: 1569 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика