rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Коли не вистачає вітамінів
27.02.2015, 11:23

Які вітаміни нам потрібні у весняний час

Вітамін С, аскорбінова кислота — найголовніший “вітамін весни”, відповідає за опірність нашого організму різним інфекціям. Велика його кількість —  у цитрусових, чорній смородині, шипшині, зелені, болгарському перці, яблуках, обліписі, полуниці і суниці, щавлі, картоплі, цвітній і білокачанній капусті, бобових. Пам’ятайте, що при кипінні вітамін С руйнується, майже не зберігається він і після сушіння. 
Вітамін Д, кальциферол, “сонячний вітамін” — відповідає за процес засвоєння кальцію в організмі. Він виробляється в шкірі під впливом сонячних променів. Міститься в риб’ячому жирі, ікрі, жовтку, червоній рибі, печінці, вершковому маслі, сметані, молоці. Цей вітамін стійкий до підвищених температур.
Вітамін А, ретинолу ацетат (пальмітат), “вітамін зору”, відповідає до того ж за формування скелета. У великих кількостях міститься в моркві, бурякові, кропиві, гарбузах, помідорах, червоному перцю, кукурудзі, абрикосах. При кип’ятінні не руйнується, хоча тривалому температурному впливу його краще не піддавати.
Вітамін В1, тіамін — відповідає за функціонування нервової системи і бере участь в обміні речовин. Міститься у великих кількостях в таких продуктах: пшеничне борошно вищого ґатунку, хлібобулочні вироби, гречка, рис, овес, жито, дріжджі, жовток, горіхи, бобові, свинина і яловичина.
Вітамін В2, рибофлавін — відповідає за утворення гемоглобіну в крові, прискорює загоєння ран. У великій кількості міститься в дріжджах, злакових, свіжих овочах, яйцях, молоці, м’ясі, рибі. Лужне середовище знищує цей вітамін. Також погано діють на нього і ультрафіолетові промені.
Вітамін Е, токоферол, “вітамін молодості” — відповідає за функціонування м’язової системи, статевих залоз. Дуже багато цього вітаміну є в рослинній олії, шипшині, жовтку, зеленому листі. 
 
Підвищуємо імунітет
Вітамінний напій з хвої сосни: 50 г молодої хвої сосни (добова доза) останнього року приросту розтерти, залити 2 склянками кип’яченої води і настоювати в темному місці 2 години. Процідити, додати за смаком цукор, сік лимона і пити як вітамінний профілактичний засіб. Застосовувати при лікуванні авітамінозу.
Ароматні ліки: сік цибулі залити водою 1:10, приймати по 20-30 крапель з молоком за 15 хвилин до їжі 3 рази на день.
Рецепт народних знахарів: 1 ч. ложка висушених або підв’ялених бруньок чорної смородини на склянку окропу. Вживати після 20-хвилинного настоювання. Для отримання оздоровчого ефекту бажано пити такий чай по 1 склянці 2-3 рази на день. 
Лікуємо авітаміноз соками. Суміш соку селери з соками інших рослин дає добрий ефект при авітамінозі. Особливо ефективні такі поєднання: морква, буряк, селера (8:3:5); морква, капуста, селера (1:4:5); морква, селера, редька (8:5:3). При нервових розладах вживання соків селери і моркви сприяє швидкому відновленню нервових тканин.
Медово-лимонні ліки: трохи більше половини склянки води, сік половини лимона і 1 ст. ложка меду.
Для виведення шлаків і токсинів з організму: подрібнити шматочок імбиру, залити його гарячою водою, трохи остудити і додати лимонний сік і 1 ч. ложку меду. Не додавайте мед і лимон в дуже гарячу воду, вони втратять частину своїх корисних властивостей!
Вітамінний чай: по 1/2 ст. ложки плодів глоду і шипшини. Залити їх у термосі 1 склянкою окропу і вживати як звичайний чай.
Фруктова суміш: 0,5 кг журавлини розмолоти із стаканом волоських горіхів, додати 4 дрібно нарізані зелені яблука, півстакана води і до 0,5 кг цукру. Довести до кипіння, постійно помішуючи. Потім викласти в скляну банку. Вживати по 1ст.л. двічі в день.
Алойне зміцнення. Якщо у вас на підвіконні росте алое, можна приготувати з нього народний засіб для підвищення імунітету: 100 г соку алое, 300 г меду, 500 г подрібнених волоських горіхів, стакан горілки і сік 4 лимонів змішати, залишити на добу в темному місці. Приймати 3 рази на день по 1 столовій ложці за півгодини до їжі.
Стовідсоткова сила. Взяти по 300 г кураги, чорносливу, ізюму, горіхів і 100 г меду. Сухофрукти промити, якщо курага і чорнослив дуже тверді, вимочіть їх ненадовго в невеликій кількості води. Фрукти і горіхи перемолоти, додати мед. Приймати 1 раз в день по 1 чайній ложці.
Червоні вітаміни. Нарізати 3 сирі буряки розміром з кулак тонкою соломкою, утрамбувати в літрову банку, залити окропом на 5 хвилин. Відтак буряк відтиснути і  залити гарячим маринадом. Як тільки охолоне, ставимо мінімум на 12 годин в холодильник. Для маринаду: доводимо до кипіння 1,5 склянки води, 1 ст.л. солі і 2 ст.л. цукру, знімаємо з вогню, вливаємо 2 ст.л. 9% оцту, додаємо перець і часник. 
http://visti-kalush.com.ua


Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: нестача, імунітет, авітаміноз, весна, вітаміни, лікування
Переглядів: 1296 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика