rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ВИЖИВАННЯ

Виживання в тайзі людини: курс молодого бійця
23.06.2014, 21:41

Велика частина людства звикла до благ цивілізації. Люди пересуваються на автомобілях, живуть у відносно комфортних оселях, користуються електрикою, очищеною водою, кондиціонерами. І ті з них, хто зрідка проводить вихідні на природі, не виїжджають далеко. Їдуть переважно в знайомі місця, звідки можна дістатися швидко додому. Є, звичайно, ентузіасти, а також ті, хто за службовим обов’язком вивчають автономне існування людини в природі, але їх кількість невелика. Є навіть такі, які спеціально займаються спробами вижити в дикій природі, готуються до глобальної катастрофи, але до них суспільство ставиться, м’яко кажучи, як до людей з дивацтвами.

Але знати основні принципи виживання не завадить не тільки грибникам або тим, хто любить відправлятися в похід на кілька днів, але й простому Домосіди. Адже рано чи пізно може виникнути ситуація, коли домосід опиниться в лісі один або з одним, а тому повертатися потрібно. Особливо важливо знати принципи виживання людям, що живуть біля великих масивів лісів, наприклад, біля тайги. Виживання в тайзі цілком можливо, якщо вміти хоч трохи орієнтуватися на місцевості будь-яким способом, вміти розрізняти їстівні рослини, знати, як розвести багаття або побудувати тимчасове житло.

Як правило, недосвідчений людина, що потрапила в тайгу і заблукав у ній, починає панікувати. Це нормальна реакція – страх перед невідомістю. Перш за все, потрібно заспокоїтися і не робити необдуманих дій. Потім потрібно почати згадувати дорогу, по якій пересувалися. Хоча в більшості випадків це виявляється практично неможливим.

Виживання в тайзі передбачає вміння орієнтуватися на місцевості. Орієнтуватися можна по сонцю, по зірках і місяці, за компасом, по карті, за місцевими ознаками. Ідеальна ситуація, коли є карта або компас, або хоча б тільки компас. Якщо карти або компаса не виявилося – орієнтуватися найпростіше по небесним світилам.

Тільки після того як визначено напрямок, можна починати рух. Важливу роль у такій справі, як виживання в тайзі, грає спосіб пересування. Потрібно створювати якомога менше шуму, при цьому прислухатися до кожного шереху. Через що впали колоди потрібно переступати. Слід пам’ятати про те, що у вечірній або нічний час чутність завжди підвищується. По болотистій місцевості потрібно пересуватися з довгим жердиною. Тримати жердину необхідно горизонтально, на рівні грудей. Довгу жердину треба використовувати і при перетині річки. Річки в тайзі з дуже сильною течією, тому перетинати річку вбрід необхідно в крайньому випадку.

Риболовля в тайзі, так само, як і збір їстівних рослин, і пристрій ночівлі, допоможе вижити в ті дні, поки буде проходити пошукова операція. Але риболовля можлива тільки в озерах, річках або струмках. Тому якщо довелося залишитися в тайзі на ніч, потрібно облаштувати собі своєрідне лежбище і розвести багаття. Поки горить багаття, дикі звірі в окрузі не наважаться підійти близько. Курінь або навіс знадобиться як укриття від негоди.

Якщо немає можливості орієнтуватися на місцевості, а повернутися назад не виходить, після того як пройшов напад паніки, можна зробити наступне. Якщо з собою є мобільний телефон, потрібно зателефонувати (якщо є зв’язок), повідомити про подію і дочекатися рятувальників. Якщо рятувальники не прибули до ночі, потрібно обладнати курінь і дочекатися ранку.

Подальше виживання в тайзі зводиться до наступного. Потрібно знайти невеликий лог, в лісі це не складе проблеми. І йти по ньому в бік його розширення. Незабаром, він перейде в більш широкий, потім ще в більш широкий, з’являться струмки. Як тільки зустрівся струмок або річечка – потрібно рухатися за течією, поки не зустрінеться брід або переправа. Через неї, як правило, йде лісова дорога. Ось по ній і потрібно продовжувати рух – вона обов’язково призведе до небудь селі чи селу. Якщо дорога стає в міру просування більш занедбаної і зарослої, потрібно розвернутися і піти в інший бік.


http://svitohlyad.com.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://svitohlyad.com.ua | Теги: гори, виживання, ліс, Школа виживання, тайга, виживання в тайзі
Переглядів: 1417 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика