Екстракт листя оливи: Останнім часом інтерес вчених з усього світу до листя оливкового дерева значно зріс. Концентрований сік листя має різнобічний сприятливий вплив на організм людини: зміцнює імунітет, регулює рівень холестерину в крові, підвищує тонус шлунково-кишкового тракту і жовчних шляхів, уповільнює процеси старіння. У традиційній китайській медицині лист оливи також використовується як жарознижуючий і протизапальний засіб. Цілющу силу екстракту оливкового листя (ЕЛО) повною мірою пояснює його біохімічний склад, що включає біофлавоноїди, вітамін С, 12 антиоксидантів і особливо активна речовина - олеуропеін. Антиоксидантні властивості ЕЛО вищі, ніж у вітаміну С або зеленому чаї, тому екстракт забезпечує низький рівень вільних радикалів в крові і захищає клітини від ушкодження через надмірне окислення. Олеуропеін являє собою фітохімічне з'єднання, що надає потужну антибактеріальну дію, і вважається природним антибіотиком широкого спектру дії. Останнім часом олеуропеін все частіше застосовується як замінник синтетичних антибіотиків, оскільки зберігає корисну мікрофлору і не шкодить організму людини.
Бутони жимолості (Lonicera): Незважаючи на свою назву японська жимолость - це традиційна китайська рослина, цілюща сила якої зосереджена в бутонах. Вперше вона згадується в древньокитайському трактаті "Тан Бень Цао" в 659г .: "жимолость здатна виводити з організму вогняні отрути". Завдяки антибактеріальним і протизапальним властивостям, екстракт бутонів жимолості переважно використовується як жарознижуючий засіб.
Прополіс, або бджолиний клей, - це ароматична речовина, яку бджоли збирають з бруньок дерев і використовують для забезпечення стерильності у вулику. За своєю структурою він представляє щільну неоднорідну масу, яка містить смоли, бальзами, ефірні масла і віск.
Прополіс відомий широким спектром дії на організм: має бактерицидні і антитоксичні властивості, надає протизапальний і знеболюючий ефект, стимулює ослаблений імунітет, гармонізує роботу ендокринної системи, відновлює функціональну активність печінки і покращує травлення.
До складу прополісу входять амінокислоти, багато вітамінів і мікроелементів (кальцій, магній, цинк, селен, залізо), однак найбільш вираженим ефектом володіє прополісовий флавон. Він стимулює регенераційні процеси і покращує мікроциркуляцію в тканинах. Завдяки Флавону прополіс особливо ефективний при лікуванні шкірних захворювань. Тим не менш, цілющу силу прополісу не можна пов'язати з біологічною активністю якого-небудь одного його компонента - вона обумовлена гармонійним поєднанням усіх складових (синергія).
Фініки (Ziziphus Jujube), відомі також як "ююба" або "жожоба", називають в Китаї "дорогоцінним продуктом". Вони містять амінокислоти, каротин, вітаміни В, С і Р, а також безліч мікро- і макроелементів (залізо, кальцій, фосфор та інші). Китайські червоні фініки корисні для шлунка та селезінки, заповнюють кров, сприяють швидкому відновленню після пологів, виліковують безсоння. Їх корисно вживати для зняття стресу при великому нервовому напруженні, як загальнозміцнюючий засіб при слабкості, а також для поліпшення кольору обличчя і гладкості шкіри.
Китайська дереза (Lycium Sinensis) - рослина сімейства пасльонових - росте в Китаї в кам'янистих щілинах і на сухих схилах передгір'їв і гір на висоті до 2500м над рівнем моря. Плоди рослини є джерелом 21 мікроелемента і 18 амінокислот, які важливі для росту м'язів і здорового імунітету. Згідно древньокитайским довідникам, дереза зміцнює дух і покращує зір, живить печінку і нирки.
Алое за зовнішнім виглядом нагадує кактус, але насправді належить до сімейства лілій. Ще в давнину було помічено, що ця життєстійка рослина може існувати в умовах, в яких інші рослини в'януть і гинуть. Дійсно, за своїми здібностями до адаптації алое швидше нагадує тварину, ніж рослину. У той час як більшість рослин отримують з грунту поживні речовини завдяки своїй кореневій системі, для алое джерелом всіх необхідних речовин є напівпрозорий гель, що міститься в його власних листках. Саме біохімічний склад цього желеподібного соку пояснює дивовижну цілющу силу алое, сотні років тому названого "рослиною першої допомоги".
Екстракт листя алое містить: • антрахінони - здатні знищувати бактерії і віруси, знеболюють. Завдяки їм екстракт алое ефективний при захворюваннях шкіри і допомагає безболісному розсмоктуванню відмерлих тканин; • сапоніни, що мають антисептичні властивості, забезпечують потужний протизапальний ефект алое; • біологічно активні вуглеводи, які легко засвоюються організмом, мають бактерицидну дію; • ферменти, що розщеплюють крохмалі та інші важко засвоювані речовини, сприяють поліпшенню травлення; • альфа-амілаза відома своїми протизапальними властивостями; • мікро- і макроелементи: кальцій, калій, натрій, магній, цинк, мідь, хром; • замінні і незамінні амінокислоти роблять алое унікальним продуктом для людей з алергією на білкову їжу; • вітаміни А, С, Е, а також вітаміни групи В. Алое успішно застосовується у всіх областях медицини: при порушеннях діяльності травної системи, при спортивних і побутових травмах, для відновлення шкірних покривів, при лікуванні захворювань дихальних органів і т.д. Екстракт алое служить джерелом поживних речовин, необхідних людині для активної і здорової життєдіяльності. У ході лабораторних досліджень було встановлено, що унікальна здатність алое "запускати" оздоровчі механізми і зміцнювати захисні сили людського організму обумовлена злагодженою роботою всіх біоактивних сполук у складі екстракту.