rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Корисні властивості грейпфрута
14.02.2015, 20:15

В цій статті ми опишемо Вам, про корисні властивості грейпфрута – плоди вічнозеленого дерева, батьківщиною якого є Індія. Імовірно вони є гібридом цитрусового шедока (помело) і апельсина. Назва grapefruit дана йому через те, що плоди (“fruit”) ростуть подібно до виноградних грон (“grape”). Як і безліч багатьох інших фруктів і овочів, грейпфрут вирощувався виключно в декоративних цілях.
 

Спочатку його зовсім не відрізняли від помело, який є найближчим родичем цього фрукта. Він теплолюбний (хоча нині в Грузії виведені морозостійкі його сорти), росте головним чином в країнах з субтропічним кліматом, наприклад, в Ізраїлі, США, на Кіпрі. Щільна шкірка цього цитрусового (у цьому його схожість з лимоном) забезпечує хорошу транспортабельність і зберігає користь грейпфрута у повній цілості в умовах холоду і жари.
Цей фрукт їдять в сирому вигляді, додають у вітамінні салати, з нього роблять варення, соки, мармелад, а ефірні олії цитрусового використовуються в лікеро-горілчаній, кондитерській і парфумерній промисловості. Унікальний хімічний склад дозволяє нам не замислюватися про калорійність грейпфрута, адже він допомагає спалити зайвий жир і поліпшити фігуру.

Користь грейпфрута

Відомі корисні властивості грейпфрута полягають в тому, що його використовують як ефективний засіб в боротьбі із зайвою вагою. Завдяки нарингину, який у великій кількості міститься в плівочці, закутуючої часточки, а також, природно, і самому м’якушу, ці фрукти допомагають виводити зайву рідину з організму, сприяють очищенню від шлаків і токсинів, спалюють жири. Існують спеціальні грейпфрутові дієти, покликані допомогти людині досягти певного ефекту в схудненні (пам’ятаєте про те, що не варто вживати цей фрукт на голодний шлунок, щоб не зашкодити слизовій його оболонці). В цілому користь грейпфрута допомагає при сильній фізичній і розумовій перевтомі, заряджає енергією, підвищує увагу і покращує настрій, апетит і пам’ять. А впоратися з безсонням допоможуть навіть пару часточок цитрусового.
Антиоксиданти, що містяться в грейпфруті, знижують рівень холестерину і омолоджують кожну клітину нашого організму. Такий ефект дуже важливий для людей з сердечно- судинними захворюваннями. Корисні властивості грейпфрута з червоним м’якушем дещо вищий, ніж у споріднених сортів з жовтою, в них більше антиоксидантів.

Можлива шкода грейпфрута

Кілька років тому вчені довели, що користь грейпфрута може надати серйозну допомогу при діабеті. Вся річ у тому, що цей цитрусовий здатний позитивно впливати на обмін цукру в організмі, а саме знижувати його рівень в крові. Окрім корисних властивостей грейпфрута, є певні протипоказання. Цей цитрусовий може завдати шкоди слизовій оболонці шлунку при гастриті з підвищеною кислотністю, та і здоровій людині не варто вживати свіжо вичавлений сік з грейпфрута. Слід з особливою увагою віднестися до ще однієї властивості цього фрукта. При одночасному вживанні з ліками він здатний підвищувати концентрацію їх активних компонентів, що може викликати їх передозування в організмі. Тому перед введенням його у свій раціон варто проконсультуватися з лікарем, щоб користь грейпфрута ясно допомогла вашому організму.
Калорійність грейпфрута на 100 грамів продукту складає 30 Ккал.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: Лікарські рослини, лікування, властивості, корисні, грейпфрут
Переглядів: 1090 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика