Якщо ви помітили у себе перші симптоми застуди, найкраще допоможе старий перевірений засіб — гарячий чай.
1. Мандариновий чай. При ангіні відмінно допомагає чай з цитрусового борошна. Висушіть кірки мандаринів і апельсинів. Перемеліть їх в кавомолці безпосередньо перед вживанням. Потім візьміть одну чайну ложку отриманого порошку і залийте його 100 г окропу. Дайте чаю настоятися п’ять хвилин і протягом дня приймайте по одному-два ковтку.
2. Імбирний чай. Інгредієнти: 1,2 л води, 3 ст. л. натертого імбиру, 5 ст. л. меду, 4 ст. л. лимонного або апельсинового соку, 2 ст. л. свіжої м’яти. Закип’ятити воду, додати імбир, мед і розмішати. Процідити через сито, намагаючись видавити з імбиру максимальну кількість рідини. Додати дрібку чорного перцю і сік. В кінці додати трохи свіжої м’яти. Вживається гарячим. Цим напоєм відмінно лікується застуда, а при мокрому кашлі можна додавати в чай гвоздику або корицю.
3. Медовий чай. Для приготування цього чаю необхідно взяти корінь трави алтея, сушене листя мати і мачухи, материнку. Перемішати трави в рівних частинах. Взяти столову ложку суміші і заварити її склянкою крутого окропу. Пити чай від застуди в теплому вигляді, додаючи по столовій ложці меду на склянку відвару. Рекомендується вживати чай по три рази на день після їди.
4. Чай з гвоздикою. Для цього знадобляться 1 паличка кориці, 4 бутони гвоздики, 1 л води, 25 г чорного чаю, 55 г цукру, 70 мл апельсинового соку, сік 1/2 лимона, імбир. Невеликий шматочок імбиру змішайте з корицею і гвоздикою, залийте водою і закип’ятити. Водою зі спеціями залийте чай і дайте настоятися п’ять хвилин. Додайте цукор, перемішайте, влийте апельсиновий сік і сік лимона.
5. Жарознижувальний чай з суницею і шипшиною. Заваріть склянкою окропу дві столові ложки сухих ягід суниці або приготуйте настій з двох столових ложок сухої шипшини і 0,5 л окропу.
6. Липовий чай від застуди. Столову ложку липового цвіту заваріть у склянці окропу. Процідити і додати столову ложку меду. Пити по півсклянки тричі на день. Цей народний засіб ефективно допомагає при високій температурі, діє як потогінний і знімає температуру.
7. Чай з малини. Необхідно взяти по 1 столовій ложці плодів малини і анісу, кори верби і листя мати-й-мачухи. Всі підготовлені компоненти цілющого збору потрібно подрібнити і добре перемішати. Взяти 40 г отриманої суміші і залити 0,5 л крутого окропу. Дати настоятися протягом 10 хвилин і потім процідити. Цей чай потрібно пити також при грипозний стані.
8. «Пасічний чай» (чай по-грузинськи). Потрібно: 3 частини міцного чаю, 1 частину меду, 1 частину горілки. Всі компоненти змішують, доводять до кипіння, розливають по чашках. П’ють напій гарячим, невеликими порціями. Такий чай рекомендується при легкій застуді або переохолодженні.
9. Чай з прянощами і молоком. Потрібно: 2 бутони гвоздики, шматочок імбирного кореня, 3 чайні ложки чорного байхового чаю, 0,5 л води, 0,5 л молока. У воду кладуть гвоздику і імбир і доводять до кипіння. Потім киплячою водою зі спеціями заварюють чай і настоюють 5 хв, проціджують і розводять гарячим молоком.
10. Чай з перцем. В заварний чайник на кожну склянку чорного чаю, завареного за нормою, додати по 1-2 зернятка розчавленого перцю і настояти. Застосовують такий чай при застуді та як тонізуючий засіб.