rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Горіх ліщина - фундук
17.02.2015, 20:41

Такий багатий і цінний збалансований склад біологічно активних речовин позитивно впливає на увесь організм людини, зміцнює, оздоровлює, заповнює запаси потрібних речовин, покращує роботу головного мозку.

Корисні властивості фундука обумовлені його найбагатшим вітамінно-мінеральним складом, високою харчовою і енергетичною цінністю. Основну масову долю (приблизно дві третини) складають жири, що складаються з цінних ненасичених жирних кислот (олеїновою, лінолевою, пальмітиновою, стеариновою, міристиновою). Одну п’яту у складі фундука складають цінні білки, протеїни і амінокислоти (по білковій цінності цей горіх прирівнюють до м’яса). Окрім цього фундук містить вітаміни: А, В, С, Е, РР, мінерали: калій, кальцій, фтор, фосфор, магній, сірку, марганець, цинк, мідь, натрій, хлор, кобальт, залізо, йод. Якщо поглянути на цифри, то користь фундука стає ще очевиднішою, в 100 г горіхів знаходиться 618 міліграм калію, 350 міліграм фосфору, 287 міліграм кальцію і 4 міліграми заліза.

Кровоносна і серцево-судинна системи при вживанні фундука значно покращують свою роботу, оскільки горіх знижує рівень шкідливого холестерину, очищає кров, підвищує рівень гемоглобіну, нормалізує роботу серця, зміцнює міокард. Кровоносні судини під впливом речовин, що містяться у фундуку, стають еластичнішими, міцнішими. Лісовий горіх широко застосовується як лікувальний засіб проти варикозу, тромбофлебіту та ін. хвороб кровоносних судин.

Антиоксиданти, що входять до складу фундука, борються з вільними радикалами, попереджають передчасне старіння і є профілактикою розвитку онкохвороб. Окрім цього користь фундука полягає і в очищаючій властивості, він виводить шлаки і токсини, зміцнює імунітет, підвищує опірність організму до інфекцій і збудників різних захворювань.

Високий вміст калію, кальцію і натрію робить цей горіх украй корисним для нервової системи, відмінно допомагає при хронічній втомі, а також незамінний для людей, що працюють в умовах важкої фізичної праці.

Науково доведена користь фундука в боротьбі з раком. Його високі антиканцерогенні властивості пояснюються змістом в горіхах особливої речовини – паклитаксела, яке активно бореться з раковими клітинами в організмі.

Низький зміст вуглеводів у фундуку робить його відносно безпечним продуктом для хворих цукровим діабетом. Фундук корисний годуючим матерям, він стимулює вироблення молока, окрім цього він має вітрогонну дію (зменшує газоутворення в кишковику), сприяє розчиненню каменів в нирках.

Здавалося б, фундук – унікальний продукт харчування, від нього суцільна користь, але існує і шкода фундука. По-перше, це висококалорійна їжа, 100 г горіхів містить близько 700 калорій. Звичайно, для людей виснажених або фізично працюючих жменя горіхів – відмінне заряджання і користь, а шкода горіхів в їх надмірному вживанні. Друге, в надмірній кількості фундук згубно впливає на здоров’я людини. Медики радять не захоплюватися і не з’їдати більше 30 грамів фундука в день. “Передозування” горіхом проявляється у вигляді сильного болю в передній частині голови, у вигляді перенапруження кишковика і сильних алергічних реакцій.



Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | | Теги: Лікарські рослини, ліщина, горіх, лісовий, фундук
Переглядів: 1230 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика