rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ

Женьшень звичайний - Panax ginseng C. A. Меy.
26.06.2014, 17:01

Сем. аралієві - Araliaceae
Інші назви: женьшень справжній, панакс женшень, корінь життя
Ботанічна характеристика. Багатолітня трав'яниста рослина, що досягає віку 70-100 років і більш. Має соковитий стержневий корінь, що дає, як правило, одне надземне стебло, на верхівці якого розташована мутовка з 4-5 листя. Листя довгоочерешкові, пальчатосложні, листочки еліптичні, загострені, мілкодвоякопильчаті. Два нижні листочки значно менше останніх. З центру листової мутовки виходить на довгому квітконосі проста парасолька, що несе дрібні зеленуваті непоказні квітки. Плоди - яскраво-червоні соковиті ягодоподібні кістянки з двома насінням, тісно притиснуті один до одного, утворюють "червону кулю", добре помітну восени серед зеленого листя. Квітне в червні, плоди утворюються в липні-серпні.

Поширення. У дикому вигляді виростає в Росії на Далекому Сході, в тайзі Уссурійськой - в Приморському і Хабаровському краях; зростає також в Китаї, Кореї, Японії. Проте дикорослі рослини практично знищені і пошуки їх не завжди дають позитивні результати. Проводяться роботи по культивуванню женьшеню в Приморському краю, на Північному Кавказі і в інших місцях.
Місце проживання. Під запоною широколистяних дерев і чагарників. Тіньолюбива рослина, тому не зростає в розріджених лісах з широким доступом сонячного світла. На вологих ділянках не зустрічається, любить добре дреновані грунти. Зростає одиночними екземплярами.
Заготівка. Заготівка дикорослого женьшеню виробляється фахівцями або "шукачами женьшеню" в період, коли його легко виявити серед інших рослин. Коріння в свіжому вигляді здає на заготівельні пункти, де їх сортують по величині, формі, міри пошкодження при копке на 4 класи, а кожен клас - на декілька сортів.
Охоронні заходи. Збір молодого коріння масою менше 10 г не дозволений. Хоча і рідко, але зустрічаються екземпляри масою 300-400 г від старих, 100-200-льотних рослин. Женьшень - рідкісна і коштовна лікарська рослина, тому його треба ретельно оберігати, інакше він буде повністю знищений найближчими роками. Всім, хто займається заготівкою женьшеню, необхідно пам'ятати, що пошуки рослин слід починати не раніше чим в першій декаді серпня, викопувати слід лише ті рослини, які в даному році плодоносять. Ні в якому разі не можна викопувати молоді рослини, оскільки вони не представляють цінності ні для заготівельних організацій, ні для використання як лікарська сировина в домашніх умовах. Плоди женьшеню збирають і закладають в грунт на глибину 4-5 див. Корінь слід викопувати із землі особливими кістяними лопатками, дотримуючись обережності, аби не обірвати бруньки і не пошкодити корінь. В даний час женьшень обробляється в Китаї, Японії і ширше в Кореї, де ця галузь лікарського рослинництва грає значну роль в економіці країни. У Росії вирощується в одному із спеціалізованих радгоспів "Женьшень" в Приморському краю. Агротехніка женьшеню дуже своєрідна і різко відрізняється від обробітку безлічі рослин. Вирощування женьшеню можливе лише за умови захисту його від сонця. Максимальна маса коріння 5-6-річного віку 300 г і більш. Коріння 6-річних (товарних) рослин, вирощених в приморському радгоспі, перевершує за змістом екстрактних речовин коріння такого ж віку корейського женьшеню. Корінь збирають на плантаціях від рослин у віці 5-8 років. По фармакологічній дії культивований женьшень рівноцінний дикорослому; крім того, він значно дешевший.
Сушка. Залежно від використання коріння зберігає в свіжому вигляді (йде на експорт) або висушує і зберігає для використання в народному господарстві.


http://likar-trava.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://likar-trava.com | Теги: Panax ginseng C. A. Меy, Лікарські рослини, Женьшень звичайний, Жень-шень
Переглядів: 1148 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика