rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу
E-mail/Login:
Пароль:

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Ангіна (Тонзиллит)
03.07.2014, 22:16

Ангіна — це інфекційне захворювання, при якому уражаються піднебінні мигдалини: Захворювання зустрічається дуже часто, особливо при холодній і сирій погоді. Збудниками інфекції є стафілококи, стрептококи і пневмококи. Ангіна вражає найчастішим людей з хронічними захворюваннями мигдалин і з карієсом зубів.

Симптоми ангіни: Загальне нездужання, біль при ковтанні, підвищення температури, головний біль. Розрізняють катаральну, фолікулярну і лакунарну ангіну. При катаральній ангіні мигдалини стають такими, що припухнули і почервоніли. При фолікулярній ангіні в мигдалинах видно гнійні корки. При лакунарній ангіні пробки покривають всю поверхню мигдалин.

Як лікувати ангіну:

  • УВАГА! Як ефективний лікувальний засіб при багатьох захворюваннях дихальних шляхів використовують цибулю. Пам'ятаєте, що при прийомі всередину сирої цибулі слід дотримуватися обережності людям з ішемічною хворобою серця, порушеннями серцевого ритму, гастритом з підвищеною кислотністю, виразковою хворобою шлунку і дванадцятипалої кишки, панкреатитом, гломерулонефритом. Цей засіб не рекомендується застосовувати при бронхоспазмах.
  • Натерти на дрібній терці хрін, віджати сік, змішати навпіл з водою, дати відстоятися і процідити. Розбавленим водою соком полоскати горло.
  • Змішати сік моркви, розбавлений навпіл з водою, з 1 столовою ложкою меду. Полоскати горло.
  • Розтерти 8 великих зубчиків часнику до консистенції однорідної маси, потім добавити 8 чайних ложок винного оцту, ретельно перемішати і залишити на ніч в холодильнику. Наступного дня до цієї суміші додати 2 столових ложки розігрітого темного меду і знову перемішати. 2 чайних ложки суміші тримати в роті як можна довше, до повного розчинення, потім повільно, дрібними ковтками проковтнути.
  • Помістити в літрову банку 250 г подрібненого часнику, залити майже доверху сумішшю яблучного оцту і дистильованої води, узятих в рівних частинах. Настояти в темному теплому місці в щільно закритому посуді 4 дні, періодично струшуючи вміст. Потім влити 100 мл гліцерину і знову настоювати 1 день, кілька разів на протязі дня добре збовтуючи. Процідити настій через багатошарову марлю, додати 100 г меду і ретельно все розмішати. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день під час їжі.
  • Подрібнити 2 головки часнику, додати 2 столових ложки сухих подрібнених квіток чорної бузини і 3 столових ложки меду, залити 3 склянками киплячої води, настоювати, загорнувши в шматок матерії, 1 годину, процідити. Пити по 0,25 склянки кожної години.
  • Змішати по 1 столовій ложці розчинної кави і йогурту або кислого молока, потім додати 4—5 зубчиків часнику, розтертих в кашку, 2—3 столових ложки меду і кукурудзяне борошно, щоб вийшов густий крем. Регулярно змащувати шию цим кремом.
  • Накришити часник, покласти в порожню шкаралупу волоського горіха і прив'язати на 20 хвилин між вказівним і великим пальцями на тій руці, на стороні якої в горлі утворився нарив. Можна просто прив'язати невеликий зубчик, загорнутий в шматочок матерії, але так він діє слабкіше, ніж в шкаралупі.
  • У 1 склянку свіжого морквяного соку додати 2—3 зубчики натертого часнику і випивати за 40 хвилин до їди 2 рази в день протягом 2—3 днів. При цьому слід дотримувати постільний режим навіть після нормалізації температури.
  • Для попередження ангіни, запальних захворювань порожнини рота і горла помістити зубчик часнику за щоку і час від часу злегка прикушувати його до появи опікання.
  • Полоскати горло настоєм цибульного лушпиння: 3 чайних ложки на 0,5 л води.
  • Вдихати пару гарячої печеної цибулі.
  • Натерти на дрібній терці цибулю, накритися з головою махровим рушником, закрити очі і вдихати випари цибулі 10—15 хвилин поперемінно ротом і носом. Кашку, що залишилася, поставити біля хворого. Цю процедуру повторювати кілька разів в день. УВАГА! Цей засіб не рекомендується хворим бронхоспазмом
  • Змішати цибулю, розтерту в кашку, в співвідношенні 1:1 з медом. Приймати цибульно-медову суміш по 1 чайній ложці 3—4 рази в день за 15—20 хвилин до їди. Суміш буде ефективнішою, якщо використовувати цибулевий сік.
  • Змастити чистою ялицевою олією гланди за допомогою піпетки, ватяного тампона або окропити їх шприцом. Повторити від 2 до 5 раз на день з інтервалом 4—6 годин. При хронічній ангіні окрім змазування гланд закрапати в ніс 1—2 краплі олії. При цьому з'явиться опікання, сльозотеча, виділення мокроти з носа. Через 15—20 хвилин ці неприємні відчуття пройдуть.
  • У 0,5 л теплої кип'яченої води розчинити декілька крупинок перманганату калію (марганцівки), щоб вода стала ледве рожевою, додати 0,5 чайної ложки соди, 0,5 чайної ложки солі, ретельно розмішати, потім крапнути декілька крапель йоду. Полоскати горло 5—7 хвилин.
  • Полоскати горло яблучним оцтом, змішаним навпіл з теплою кип'яченою водою.
  • Змішати 1 склянку журавлинного соку з 3 столовими ложками меду, прополоскати горло. Після кожного полоскання випивати по 2 столових ложки суміші, потримавши її якийсь час у роті.
  • Підігріти склянку лимонного (або журавлинного, або брусничного) соку і випити повільними ковтками. Кожну годину полоскати цим соком горло по 3—5 хвилин. Вичавки залити 100 мл спирту і робити компрес на груди.
  • Дійову допомогу при ангіні можуть надавати картопляні інгаляції. Для інгаляцій краще брати дрібну картоплю (годяться картоплини з паростками і навіть картопляні очищення). Картоплини ретельно вимити і варити в невеликій кількості води, щоб пара йшла від картоплі, а не від води, до появи типового картопляного запаху. Вдихати пару носом і ротом протягом 10—15 хвилин (можна додати 2 пігулки валідолу). Після інгаляції треба відразу ж лягти в ліжко, щоб не переохолоджуватися. Якщо запальні процеси протікають особливо гостро, можна проводити процедури вранці і увечері. Свіжий картопляний сік відстояти 1 годину, обережно злити, з'єднати з журавлинним соком і пити по 0,5 склянки 3 рази в день.
  • Дрібно нарізати гілку алое, засипати цукром в співвідношенні 1:1. Настоювати в темному місці 3 дні, потім залити доверху водою і настоювати ще 3 дні в темному місці. Процідити, віджати. Приймати по 1 столовій ложці 3 рази в день за 30 хвилин до їди.
  • Змішати в рівних пропорціях сік каланхое з теплою кип'яченою водою, полоскати горло як можна частіше.
  • Залити 2 столових ложки подрібненого кореня алтея 0,5 л холодної води, довести до кипіння, кип'ятити на слабкому вогні в закритому посуді 5 хвилин, настоювати, обгорнувши матерією, 2 години, процідити. Для полоскання брати злегка теплий настій.
  • Залити 1 столову ложку подрібненої кори дуба 0,5 л кип’ятку, варити в закритому посуді на слабкому вогні 30 хвилин, настоювати, обгорнувши матерією, 2 години, процідити. Полоскати горло через кожних 2 години.
  • Залити 2 столових ложки сухої подрібненої трави звіробою 1 склянкою кип’ятку, тримати в закритому посуді на киплячій водяній бані 15 хвилин, охолодити при кімнатній температурі, процідити. Полоскати горло.
  • Залити 50 г сухого подрібненого листя суниці і (або) малини 1 л холодної води, залишити на ніч, а вранці довести до кипіння, варити на слабкому вогні в закритому посуді 15 хвилин, настоювати, обгорнувши матерією, декілька годин, процідити. Теплим відваром полоскати горло кожні 2 години.
  • Залити 1 столову ложку сухого подрібненого листків шавлії 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 1 годину, процідити. Полоскати горло кілька разів в день і одночасно вживати по 0,5 склянки 3 рази в день за 15 хвилин до їди.
  • Залити 1 столову ложку сухих подрібнених квіток календули 1 склянкою крутого кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 1 годину, процідити. Полоскати горло кожні 2—3 години по 10 хвилин. Можна використовувати для полоскання настоянку календули, яка продається в аптеках, або ж приготувати її самим: 100 г сухих квіток календули залити 0,5 л горілки, настоювати в темному місці 1 тиждень, періодично струшуючи, процідити. 1 чайну ложку настоянки розвести в 1 склянці теплої води і полоскати горло кілька разів в день.
  • Зібрати хвою ялиці (тільки не у зимовий час), подрібнити, наповнити хвоєю пляшку доверху і залити 70%-ним спиртом, в якому заздалегідь була розчинена кухонна сіль (співвідношення спирту і солі за об'ємом 10:1). Настоювати 5 днів в темному місці, періодично сильно струшуючи, процідити. Цю суміш можна зберігати досить довго. 1 столову ложку настоянки розбавити водою в пропорції 1:10, влити в емальований посуд, закип'ятити і дихати над парою, сховавшись махровим рушником, 10—15 хвилин.
  • Залити 1 столову ложку сухої подрібненої трави звіробою 1 склянкою крутого кип’ятку, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, потім залишити для повільного охолоджування на 30—40 хвилин. Процідити, додати 10%-ний спиртний екстракт прополісу (з розрахунку на 0,5 склянки настою 20— 30 крапель екстракту прополісу) і використовувати теплим для полоскань. Засіб допомагає також при тонзиліті і інших захворюваннях порожнини рота і носоглотки.
  • Залити 1 столову ложку сухого подрібненого листків мати-й-мачухи 1 склянкою кип’ятку, настоювати на водяній бані 30 хвилин, охолодити, процідити. Відваром полоскати горло кілька разів в день.
  • Залити 2 чайних ложки листя або серцевинок ожини 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши матерією, 2 години, процідити. Полоскати горло. Допомагає також при запальних процесах в порожнині рота, при захворюваннях ясен.
  • Залити 1 столову ложку квіткових кошиків ромашки аптечної 1 склянкою кип’ятку, настоювати, обгорнувши матерією, 30 хвилин, процідити. Застосовувати у вигляді полоскань, примочок і компресів при ангінах і простудних захворюваннях. Одночасно настій вживати у вигляді ромашкового чаю з медом і лимоном кілька разів в день.
  • Залити 1 столову ложку висушених плодів чорної бузини 1 склянкою кип’ятку. Настоювати 20 хвилин, процідити, додати 1 столову ложку меду. Приймати по 0,25 склянки.
  • Залити 2 столових ложки плодів чорної бузини 2 склянками кип’ятку, витримати на водяній бані 30 хвилин. Охолодити і процідити. Пити по 0,5 склянки на ніч.
  • Залити 1 столову ложку подрібненої трави і квіток волошки лугової 0,5 л кип’ятку. Настоювати, обгорнувши матерією, 2 години, процідити. Підсолодити медом або цукром. Вживати по 1 склянці 3 рази в день до їди. При тривалому вживанні цей засіб остаточно виліковує ангіну.
  • Залити 2 чайних ложки трави дзвіночка 1 склянкою кип’ятку, настоювати протягом 2 годин, процідити. Полоскати настоєм горло.
  • Роздрібнити гілки з серцевинками берези, заварити окропом і настоювати протягом 1 години. Приймати всередину 2—3 склянки в день. УВАГА! При ниркових захворюваннях не приймати.
  • Змішати узяті в рівних кількостях квітки ромашки аптечної, листків евкаліпта і квітки нігтиків. 1 столову ложку подрібненої суміші залити 1,5 склянки кип’ятку, кип'ятити 2 хвилини. Настоювати, обгорнувши матерією, 40 хвилин, процідити. Полоскати горло 2 рази в день. При тривалому перебігу ангіни змінювати температуру настою. У перший день полоскати настоєм, нагрітим до 25°С, наступного дня температуру знизити на 1°С і так знижувати протягом 10 днів, довівши температуру до 15°С. Потім 1 місяць полоскати горло настоєм цієї температури. Таке полоскання дозволяє надовго позбутися від ангіни.
  • Узяти 3 частки сім'я льону, по 1 частці квіток ромашки, квіток мальви лісової, трави буркуну, кореня алтея. 1 столову ложку суміші залити 2 склянками води, настоювати 20 хвилин, процідити через марлю. Полоскати горло.
  • Узяти по 1 частці листків шавлії і кореневища з корінням валеріани, по 2 частки квіток мальви лісової, квіток коров'яку і пелюсток троянди, 10 часток кори дуба, 3 частки кореня живокосту. 4 столових ложки суміші залити на ніч 1 л крутого кип’ятку. Вранці підігріти, не доводячи до кипіння, процідити. Полоскати горло.
  • Узяти в рівних частинах листки шавлії, квітки мальви лісової, квітки бузини, кору дуба. 1 столову ложку суміші заварити в 1 склянці киплячої води, настоювати 15—20 хвилин, процідити через марлю. Полоскати горло.
  • Узяти по 3 частки листків шавлії, кореня алтея, кореневища перстача, кора дуба і 1 частку плодів фенхеля. 1 чайну ложку суміші залити 1 склянкою холодної води, настоювати 5 годин, прокип'ятити, процідити через марлю, Полоскати горло.
  • Узяти по 3 частки квіток ромашки і листків шавлії, 4 частки трави реп’яшка, 1 чайну ложку суміші заварити в 1 склянці кип’ятку, процідити через марлю. Полоскати горло.
  • Узяти 4 частки листків малини, по 5 часток листків мальви лісової і листків мати-й-мачухи, 6 часток листків шавлії. 2 чайних ложки суміші заварити в 1 склянці кип’ятку, процідити через марлю. Полоскати горло.
  • Узяти 1 частку плодів фенхеля, по 3 частки листків шавлії, листків м'яти перцевої і квіток ромашки. 1 чайну ложку суміші заварити в 1 склянці кип’ятку, процідити через марлю. Полоскати горло.
  • Залити 1 столову ложку квіток або листків калини 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши матерією, 1 годину, процідити. Полоскати горло кілька разів в день.
  • Розтерти в ступці 1—2 столових ложки ягід калини і поступово залити 1 склянкою кип’ятку. Настоювати протягом 4 годин, процідити. Полоскати горло.
  • Залити 1 столову ложку подрібненої трави чебрецю 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши матерією, 1 годину, процідити. Полоскати горло кілька разів в день. Залити 4 чайних ложки подрібнених листків шавлії, зібраної з верхівками стебел під час цвітіння, 2 склянками кип’ятку, настоювати 30 хвилин, процідити. Застосовувати для полоскання.
  • Змішати і ретельно подрібнити узяті в рівних кількостях листки шавлії, квітки мальви лісової і квітки бузини чорної або червоної. 1 чайну ложку цієї суміші залити 1 склянкою кип’ятку. Настоювати, обгорнувши матерією, 40 хвилин, процідити. Полоскати горло і рот кілька разів в день.
  • На 1 склянку кип’ятку узяти 4 подрібнених сухих або свіжих листків подорожника, настояти півгодини. Полоскати горло теплим розчином кожну годину. Для покращення смаку можна додати мед.
  • Залити 100 г сухих плодів чорниці звичайною 0,5 л води, кип'ятити, поки кількість води не зменшиться до 0,3 л. Застосовувати для полоскання.
  • Узяти 1 частку листків шавлії, 2 частки плодів і листків малини звичайної, 2 частки листків м'яти перцевої, 1 частку квіток бузини чорної, 7 часток трави звіробою, 1 частку гичок берези повислої (пухнастої), 2 частки гичок сосни звичайної, 2 частки кореня алтея, 1 частку кореня дивосила високого. 2 столових ложки суміші залити 2 склянками кип’ятку, настоювати 12 годин, процідити. Випити протягом дня в 3 прийоми.
  • Узяти 2 частки квіток ромашки аптечної, 4 частки листків шавлії, 3 частки листків евкаліпта, 2 частки трави м'яти перцевої, 2 частки трави тим’яну, 3 частки гичок сосни, 4 частки коріння дивосила. 3 столових ложки збору залити в чайнику 0,5 л кип’ятку, прокип'ятити 3—4 хвилини. Потім зняти чайник з вогню, надіти на його носик паперову трубку і дихати ротом гарячою парою.


http://tutmedic.com
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://tutmedic.com | Теги: ангіна, лікування травами, лікування, Народна медицина
Переглядів: 1439 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика