Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2015 » Жовтень » 31 » Безбожники » День усіх святих, чи демонський шабаш?
22:13
День усіх святих, чи демонський шабаш?

Для католика перше листопада – це день, коли Церква згадує усіх святих, а наступного дня – усіх померлих. Відповідно, вихідні то чи будень, потрібно знайти час, щоб у ці дні прийти на Святу Літургію й відвідати могили померлих рідних та близьких. Натомість маскарад, що відбувається в ніч напередодні, викликає у віруючих людей неоднозначну реакцію: розпатлані, розмальовані демони, відьми й привиди «літають» вулицями міст і сіл. Бабці лякаються, проте молодше покоління зовсім не проти долучитися до цього шабашу.

Це Гелловін, ніч напередодні Дня всіх святих. За стародавньою легендою, цього дня уся нечисть виходить на землю, щоб правити бал. Молоді, звісно ж, ця ідея припадає до душі й заморське свято в Україні пустило нині глибокі корені.

А починалося все із кельтів. Насамперед, з’явилася дата - перше листопада. Цього дня вони відзначали прихід Нового року – літо змінювалося на зиму, день – на ніч, життя – на смерть. Вважалося, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, аби відвідати своїх нащадків. Окрім того, з мерцями на землю приходили інші темні сили: демони, домовики, відьми. Доки жерці-друїди чаклували й приносили жертви, простолюд цього дня одягався в різноманітні маскарадні костюми для того, щоб ошукати злих духів.

Пізніше кельтські землі завоювали римляни. Разом із пануючим ладом, вони принесли на підкорені території свої вірування. Тоді ж до Гелловіну додалося два римських свята – Фералія (подібне до поминання померлих) і свято на честь богині фруктів та дерев Помони (Яблучниці).

Отже, Гелловін поєднав у собі традиції різних народностей та вірувань і в останні півстоліття став дуже популярним на північно-американському континенті. Ніч на 1 листопада перетворюється на величезний маскарад, під час якого діти й дорослі «офіційно» отримують нагоду побавитися в чортівню, переодягаючись в костюми нечисті.

Найбільшу популярність Гелловін, звичайно ж, має серед молоді та дітей, у яких поняття добра й зла дещо знівельоване.

Гелловін не пропагує Христа, а навпаки, звеличує диявола. Адже погодьтеся: розгулювати вулицями в костюмі відьми або чорта й лякати стареньких бабусь істеричними криками – то аж ніяк не Божа справа. Та й уся суть святкування полягає в тому, аби відчути себе в ролі «нечисті», яка викликає жах у довколишніх.

Здавалося б, що страшного в тому, щоб «відірватися» у клубі, декорованому в стилі «будиночку сімейки Адамсів» у костюмі невинного й милого привида Каспера. Та все ж, варто пам’ятати, що диявол любить маскуватися під усілякі милі й зовсім невинні речі. А Гелловін, власне, і є таким наче маленьким і дрібненьким модним святом, яке зображає зло в наших очах «білим і пухнастим».

Але насправді Гелловін є радикально антихристиянським. Тому вірні християни не повинні брати в ньому участі навіть у формі забави, дорослі повинні оберігати дітей і молодь від образів загрози й страху, пов’язаних з цим псевдосвятом.

Гелловін — свято нечистої сили, створене всупереч вірі в Бога, через нього біси показують своє володарювання, і християнин не може в ньому брати участь.

Особливо тепер, коли в Україні дуже важка ситуація: зовнішня агресія Росії та внутрішня суспільно-політична й господарсько-фінансова криза. Тому в ці дні Церква закликає своїх дітей на молитву до храмів, на цвинтарі і по своїх домівках. За душі наших рідних померлих і за душі наших Героїв – Небесної Сотні, воїнів АТО та всіх поколінь українських патріотів, які віддали життя за християнську віру й свободу України.

о. Ігор Пелехатий / http://www.novazorya.if.ua



Схожі матеріали:

Категорія: Безбожники | Переглядів: 1346 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: Сатанізм, окультизм, язичництво, безбожники, Хелоуін, хеловін | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика