Меню сайту

Категорії розділу
Публіцистика [341] Демонологія, містицизм [81]
Молитви-екзорцизми [15] Рідкісні молитви [18]
Екзорцизм [25] Книги [21]
Молитви [191] Секти, культи, окультизм [183]
Підпілля, історія УГКЦ [65] Християнський софт [5]
Часопис "Пізнай Правду" [22] Життя Святих [117]
Творчість [16] Масонерія і антихрист [245]
Відео Online [36] о. Піо "Щоденник Любові" [5]
Християнський націоналізм [104] Безбожники [36]
Папа Бенедикт ХVI [49] Московська психіатрія (МП) [105]
Культура [17] Життя у чистоті [40]
Роздуми про віру [108] Суспільні проблеми [450]
Пророцтва, об'явлення [55] Повчання, настанови [391]
Образки, ікони [5] Пресвята Богородиця [130]
Християнська містика [27] Українознавство [76]
Наука Церкви [424] Профанації [18]
Екологія [7] Цікаво... [68]
Традиціоналізм [63] Криза Церкви. Модернізм [70]
Повчальні історії, притчі [173] Паломництво [10]
о. Габріель Аморт "Нове визнання екзорциста" [26] Подружжя [132]
Християнська етика [39] Апокрифи [2]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » 2010 » Квітень » 15 » Наука Церкви » Папа про три завдання священика
13:50
Папа про три завдання священика

У середу, 14 квітня, Бенедикт XVI зустрівся з десятками тисяч вірних на площі Святого Петра у Ватикані. Темою загальної аудієнції стало священство, а це, як пояснив Папа, пов’язане з тим, що пасхальний період, який тепер переживаємо, веде нас до свята П’ятидесятниці, за яким слідують святкування з нагоди завершення Року Священства, що триває в Католицькій Церкві.

Бенедикт XVI зупинився на дійсності уподібнення священика до Христа, Голови Церкви, у виконанні ним трьох завдань, які він отримує через свячення, а це – навчати, освячувати та управляти, цього разу детальніше розглянувши завдання навчати.

«Щоб зрозуміти, що з боку священика означає діяти in persona Christi Capitis – в особі Христа Голови, і щоб зрозуміти, які наслідки випливають з завдання представляти Господа, особливо у здійсненні цих трьох служінь, потрібно, насамперед, вияснити, що мається на увазі під словом «представництво». «Священик представляє Христа. Що ж це означає?» – запитував Папа, пояснюючи, що в загальній мові термін «представляти» означає отримати мандат від когось, щоб діяти і говорити від його імені там, де ця особа не може бути присутньою. Про священика ми не можемо так сказати, оскільки Христос завжди перебуває в Церкві. Тому, священик, який діє in persona Christi, не робить це від імені відсутнього, але в особі Воскреслого Христа, Який дієво уприсутнюється, довершуючи те, чого священик сам зробити не може: переміну хліба і вина у Тіло та Кров Господні й відпущення гріхів.

«Ці три завдання священика – навчати, освячувати та управляти, – зазначив Бенедикт XVI, є характеристикою цього дієвого представництва і, в дійсності, є трьома діями самого Воскреслого Христа, Який сьогодні у Церкві та світі навчає, створюючи віру, об’єднуючи Свій народ, уприсутнюючи істину і дійсно будуючи сопричастя Вселенської Церкви, а також освячує та провадить».

Говорячи про перше завдання священика, munus docendi, тобто – завдання навчати, Святіший Отець наголосив на його особливій важливості в сучасному світі, позначеному невідкладною потребою виховання. Сьогодні живемо у великій розгубленості щодо рішень, фундаментальних для нашого життя, істини про світ, про те, що і як маємо чинити, куди прямуємо. Свого часу Ісус Христос сказав про натовпи народу, що збиралися Його слухати, що вони є немов вівці без пастиря. Спонукуваний співчуттям, Спаситель пояснював їм Боже слово, давав їм спрямування. «І це є завданням священика «в особі Христа», який серед розгубленості та замішання наших днів повинен уприсутнювати світло Божого слова, Світло, яким є сам Христос», – сказав Бенедикт XVI, додаючи, що священик не навчає власних ідей, не говорить «від себе» чи «для себе», але навчає від імені присутнього Христа, пропонує Істину, якою є сам Христос, Його слово, Його спосіб життя. Навчання, яке покликаний проповідувати священик, істини віри, він повинен насамперед сам засвоїти на шляху інтенсивного духовного життя, входячи у глибоку спільність з Христом. Він повинен вірити, приймати і шукати того всього, чого Господь навчив, а Церква зберегла і передала.

Папа також зауважив, що голос священика нерідко може здаватися «голосом волаючого в пустелі», але саме в цьому «полягає його пророча сила: не у тому, щоб бути уніфікованим чи прирівнювальним до якоїсь культури чи пануючої ментальності, але в тому, щоб показувати унікальну новизну, здатну провести справжнє і глибоке відновлення людини». Священик робить це, акуратно приготовляючи святкові проповіді, не забуваючи і про буденні, у катехетичних повчаннях, а також прикладом свого життя. «Але не з претензіями на те, щоб нав’язувати власні істини, – зазначив Бенедикт XVI, – але радше з покірною і радісною впевненістю того, хто зустрів Істину, був захоплений нею та перемінений, а тому не може не звіщати її», адже священство неможливо вибрати самому, взяти самому; воно є відповіддю на Боже покликання.

КРЕДО



Схожі матеріали:

Категорія: Наука Церкви | Переглядів: 1326 | Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Теги: священство | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



Даний сайт синхронізовано під браузери Mozilla Firefox та Opera
2008-2024©Ukrainian Catholic-Traditionalist
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв www.traducionalist.at.ua дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www.traducionalist.at.ua. Увесь матеріал, представлений на сайті www.traducionalist.at.ua, взятий з відкритих джерел. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.
Яндекс.Метрика