rtb
Довідник корисної інформації



Меню сайту

Категорії розділу
ЛІКАРСЬКІ РОСЛИНИ [56] ГРИБИ [5]
ВИЖИВАННЯ [68] СУСПІЛЬСТВО [200]
ЛІКУВАННЯ [99] ПРИВІТАННЯ [3]
КУЛЬТУРА [30] ПРОГРАМИ [6]
КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ [71] ЦІКАВА ЛІТЕРАТУРА [13]

Друзі сайту
Унійна Традиція УГКЦ
УГКЦ (Скала-Подільська)
В обороні католицької віри
Джублик в Закарпатті
Персональний сайт Павлюк
Молитва
Промінь Любові
Голодомор-геноцид 1932-33
Аве Марія
Українська благодійницька мережа
Благодійний Фонд «ТИ – АНГЕЛ»
Допомога онкохворим дітям

Форма входу

Головна » Довідник » ЛІКУВАННЯ

Хвороба без віку
14.07.2014, 11:20

Кожна п'ята дитина страждає від алергії. Вилікувати таку недугу можна вакцинацією.

Діані Тимків майже чотири роки. Дівчинка отримує рятівну терапію у дитячій лікарні, що на Чорновола. Личко дитини в дрібних ранках. Мама каже, висипка бувала часто, але так сильно – вперше.

«Коли ми потрапили сюди, маленькі ранки були по цілому тілу. Личко найбільше постраждало. Вже йдемо на покращення, нині шукаємо причини такого загострення», – мама дівчинки Віта Тимків показує на тілі дитини сліди від ранок. Розповідає, що дерматит в донечки проявився, коли їй виповнився рік. Появі алергічного захворювання жінка не дивується. Каже, то спадкове. Їй від мами передалось, а Діані від неї.

Алерголог Олена Фофанова, яка лікує дівчинку, каже, що в цьому випадку є велика ймовірність суміші інфекційного захворювання (золотистого стафілококу) та алергічної реакції. До того ж, аналізи показують, що переважає запальний процес, а не алергічний.

Алергія у дітей – явище поширене. Це імунна хвороба. Кожна п'ята дитина у світі страждає від цього захворювання. Воно може проявитися вже в перші місяці життя. Алергія - це підвищена чутливість, відповідь організму на дію алергенів. Лікарі визнають її глобальною медичною проблемою.

«Зараз багато проявів псевдоалергії. Є абсолютно схожі симптоми, але вони не мають у своїй основі імунного характеру. На фоні багатьох випадків імунної та псевдоалергії у людей складається думка, що це захворювання дуже поширене. І лише спеціаліст може розрізнити, яка це форма захворювання, та знайти її причину», - пояснює Олена Фофанова.

Причиною алергії є гістамін. Молекули цієї речовини у великій кількості потрапляють в кров, коли, наприклад, пилок рослин провокує імунну реакцію. Як результат - розширення судин, виділення рідини з дрібних судин та висипання на шкірі. Сильний нежить, набряки слизової, почервоніння очей та сльозотеча – головні ознаки захворювання.

«Суть алергічної реакції однакова, а от прояви – різні. Нежить - це алергічний риніт, якщо алергени осідають на бронхах – це бронхіальна астма, проявляються на шкірі - атопічний дерматит», - перераховує ознаки захворювання алерголог. Вона запевняє: медики хворобу успішно лікують. Один із методів – алерговакцинація. Застосовують щеплення на подразник, якого не можна уникнути. Алергію на продукти харчування вилікувати легше, потрібно лише виключити їх з раціону. Алерговакцини є українського та чеського виробництва. Коли їх вводять у дозованій кількості, організм починає самостійно виробляти антитіла від подразника.

Алергія може виникнути несподівано і не менш несподівано минути. Крім того, вона передається за спадковістю: якщо один із батьків страждає від алергії, то 25% ймовірності, що у дитини розвинеться захворювання. Шанс успадкувати алергію збільшується до 75-80%, якщо від неї страждають двоє батьків. Власне такий випадок у маленької пацієнтки Діани Тимків.

При алергії підвищується стомлюваність, посилюється дратівливість, знижується імунітет. Вона може провокувати різні захворювання, як-от екзема, гемолітична анемія, бронхіальна астма. А ще хвороба має так званий «алергічний марш»: один із проявів на першому році життя – атипічний дерматит, після двох років починаються напади задухи, після семи-десяти років – різка реакція на пилок рослин.

«Думка про те, що алергію можна перерости, – хибна. Про неї можна забути на певний час. Винятком з правил є хлопчики: їхні гормони дозволяють перерости захворювання. А от дівчачі гормони, навпаки, перешкоджають одужанню. Жоден з лікарів не може сказати, хто з дітей вилікується, а хто – ні. Більше того, алергія може мати полівалентний характер, тобто розростатися. Сьогодні алергія на шерсть кішки, завтра – побутовий пил, післязавтра - поліноз», - застерігає алерголог.

Обстеження на захворювання проводять за кошти батьків, і воно не лише довготривале, але й дороге. Лікар розповідає про унікальні випадки: «У мене був маленький пацієнт: дитина сиділа на жорсткій дієті, а висипання на шкірі не зникало, а навпаки – розросталося. Уявіть наше здивування, коли ми зробили аналізи, і в дитини виявили алергію на картоплю. Причому одні з найбільш алергічних продуктів – цитрусові та шоколад – хлопчик міг вживати без проблем, а от картоплю довелося виключити з раціону. Висипка на дитячих щічках одразу щезла».

Нові методи обстеження дали можливість діагностувати різні форми алергії. Зі 100 відсотків у 80 причину захворювання вдається знайти. Найсерйозніша з можливих проявів алергії - анафілактичний шок: ускладнене  дихання, судоми, непритомність, значне зниження артеріального тиску, аж до загибелі.

Будь-які прояви алергії - це сигнал про те, що з вашою імунною системою не все гаразд, застерігають медики.


http://gk-press.if.ua
Схожі матеріали:
Додав: Anatoliі☩UCT☩ | Джерело матеріалу - http://gk-press.if.ua | Теги: лікування, алергія, хвороба
Переглядів: 1196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Присвячений Святому Йосифу - Обручнику Пресвятої Богородиці

Відправляємо:


Молитовні прохання
500

Підпишіться на оновлення:





Пошук на сайті



© 2008-2024 Свята Традиція УГКЦ
Яндекс.Метрика